B tým začal sezonu skvěle, raketový start předvedl Christov

16. 9. 2013

10:5

4:1, 2:3, 4:1

HC Rakovník

Branky a nahrávky: 5. Christov (Kristek, Ficek), 9. Vajsejtl (Bílek), 14. Vajsejtl (Kejmar, Vondrlík), 19. Kristek, 23. Christov (Franc), 28. Kolner (Protivný M., Moc), 44. Christov, 50. Christov (Hart), 54. Franc, 56. Protivný J. (Rovný, Vacek) - 4. Douda (Pfejfer), 22. Kounovský (Ambroz), 35. Pechanec (Bauer), 36. Pechanec, 60. Pechanec. Rozhodčí: Roubal - Tasch, Špringl. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 3:0. Diváci: 52.

M l. B o l. - Sezona 2013/2014 začala v neděli 15. září také boleslavskému B týmu, který převálcoval Rakovník 10:5. Boleslavští měli zápas prakticky po celou dobu pod kontrolou a hned při první příležitosti tak berou tři body. Premiéra nového ročníku vyšla obzvlášť dobře boleslavskému útočníkovi Lukáši Christovovi, který se trefil dokonce čtyřikrát!

K prvnímu mistrovskému utkání krajské ligy mužů zavítal do Mladé Boleslavi vítěz základní části minulé sezony tým HC Rakovníka. Pro hosty začalo utkání lépe, když se už ve 4. minutě dostali gólem Doudy do vedení 1:0. O minutu později už ale bylo vyrovnáno brankou domácího Christova - 1:1. V 9. a 14. minutě po krásné souhře třetí pětky skóroval dvakrát Vajsejtl - 3:1. První třetinu uzavřel únikem v oslabení Kristek, který nedal golmanovi hostí šanci - 4:1.

Na začátku druhé třetiny snížili hosté trefou Kounovského na 4:2. Vzápětí se ale skóre opět měnilo, když v přesilové hře skóroval svou druhou brankou v zápase Christov - 5:2. Po krásné přihrávce M. Protivného se ve 28. minutě prosadil Kolner, když z bezprostřední blízkosti brankáře zvedl puk pod horní tyč - 6:2. Ve druhé polovině zápasu Boleslavští na chvilku polevili a Rakovník dokázal snížit dvěma trefami Pechance na rozdíl dvou gólů - 6:4.

Ve třetí třetině měli domácí zápas pod kontrolou, ve které přidali do sítě hostí ještě 4 góly. Nejprve se trefil ve 44. minutě Christov a zpečetil svůj hattrick - 7:4. Ten samýhráč v 50. minutě ujel v oslabení a brankáři střelou pod horní tyč nedal šanci - 8:4. V 54. minutě dělovkou od modré čáry propálil vše co mu stálo v cestě Franc - 9:4. O dvě minuty později ujel J. Protivný, který přidal desátý gól - 10:4. Pak už jen Rakovník v poslední minutě upravil konečný výsledek trefou Pechance a zápas skončil jasnou výhrou 10:5 pro Mladou Boleslav B.