Boleslavští dorostenci ztratili vedení v Havířově a prohráli v nájezdech

napsal Zdena Bobková
HC AZ Havířov 2010

2:1sn

0:0, 0:1, 1:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 54. Pořízek (Bednář, Fejko), 65. Orság - 23. Planý. Rozhodčí: Šutara - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 0:3, navíc Mašek (MBL) 10 minut, nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Turšner – Heinzl, Chroboček, Ďurkáč, Šteffko, Frojda, Trombik – Pacas, Bednář, Polak, Pořízek, Sap, Fejko, Kurovský, Orság, Hendrych, Moravčík, Cihlář, Wróbel

Růžička – Mattis, Žalud, Mašek, Adamík,Tůma, Macura – Švejda, Sedmík, Němec, Průšek, Skořepa, Planý, Vajsejtl, Prokop, Vaníček, Musliu

H a v í ř o v – Pátek 13. prosince nepřinesl mladoboleslavským dorostencům mnoho důvodů k radosti. Přestože v zápase s Havířovem od 23. minuty vedli zásluhou Planého, nakonec vezou ze Slezska pouhý bod. Havířovští nakopli vrtule a šest minut před koncem třetí třetiny vyrovnali z přesilovky na 1:1. V prodloužení se žádný z týmů neprosadil, a tak následovaly nájezdy, ten rozhodující trefil Orság.

První třetina nabídla přítomným divákům sice hodně bruslení a celkově rychlý hokej, ale skutečného vzrušení bylo na ledě pomálu. Zmínit se dá jen z úhlu nastřelená tyč boleslavské branky a na druhé straně tvrdá střela hostujícího Němce, který takto prověřil havířovského gólmana Turšnera v situaci 2 na 1.

Skóre se měnilo až na začátku 2. třetiny. Ve 23. minutě napřáhl od modré čáry Jakub Planý a puk se překvapivě zastavil až v havířovské brance – 0:1. Vstřelená branka hostující hráče povzbudila a ti pak byli v následujících minutách aktivnější. Ve 25. minutě doráželi Mattis a Musliu na brankovišti puk tak dlouho, až skončil v brance, ale protože už byla předtím hra přerušena, branka nebyla uznána. AZet se postupně také dostal do hry a měl i slušnou šanci, ale Pořízek po Bednářově nahození nedostal puk za čáru přes Růžičkův beton. Nabídku ke srovnání měl pak AZet v první přesilovce zápasu od 39. minuty, ale nic z ní nevytěžil.

Stejně si domácí hráči počínali ve své druhé početní výhodě na začátku třetí třetiny. Havířov postupně stále více přejímal otěže hry a dostával Boleslavské pod velký a místy až drtivý tlak. Jenže šance Fejka, Bednáře, Pořízka i Hendrycha vychytal skvělý Růžička. Až v čase 54:00, na konci své třetí přesilovky, se domácí dočkali, když se prosadil z mezikruží Radek Pořízek - 1:1.

Více branek už zbytek zápasu nepřinesl, a tak se muselo rozhodnout v nájezdech. V nich se v první sérii neprosadili Musliu ani Wróbel. Naopak ve druhé sérii byli oba nájezdníci – Planý i Bednář - úspěšní. A protože ve třetí sérii se Němcovi nezadařilo, zatímco Jakubu Orságovi ano, bere dva body za výhru na nájezdy AZet.

Martin Janeček (HC AZ Havířov): Utkání bych rozdělil do několika částí. My jsme začali na čtyři útoky a nemělo to z naší strany to správné tempo. Bylo to oboustranně takové nemastné-neslané. Pak dali hosté šťastný gól a následně byli 15 minut lepším týmem. Dobře bruslili a forčekovali. My jsme pak vůlí a bojovností získali převahu, ale brankář Růžička byl dlouho proti vyrovnání. To se nakonec podařilo a v nájezdech už jsme byli šťastnější.

Tomáš Potěšil (BK Mladá Boleslav): Myslím, že jsme viděli slušné utkání rozdílných třetin. V první třetině byl Havířov aktivnější, my jsme hru postupně vyrovnali, ve druhé třetině jsme dali branku a byli jsme i lepším týmem. Dobře jsme bruslili a měli i několik dalších šancí. Ale pak zase domácí zvýšili obrátky, fyzicky nás přehrávali a vyrovnali. Celkově asi Havířov na nájezdy vyhrál zaslouženě.