Vyrovnané utkání s nešťastným koncem pro dorost

napsal Juříková Gabriela, Josef Zdobinský
HC RT Torax Poruba

2:0

0:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 31. Gola (Mládek), 60. Gřeš (Csomor). Rozhodčí: Šír – Konvička, Gančařík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 35:44. Průběh utkání: 2:0.

Sroka – Olšr, Síkora, Štěpán, Šípek, Ščurek, Široký – Csomor, Dohnal, Gřeš – Gola, Mládek, Šustala – Kurnik, Nardelli, Korec

Růžička – Adamík, Tůma, Žalud, Mašek, Mattis – Macura, Průšek, Prokop, Vajsejtl, Uřidil, Vaníček, Planý, Skořepa, Švejda, Němec, Sedmík

M l. B o l. – Starší dorostenci sehráli v posledním utkání před reprezentační pauzou poslední utkání, a to sice na ledě RT TORAX Ostravy Poruby. Ve více než vyrovnaném utkání, ale měli boleslavští dorostenci smůlu a smolně prohráli 2:0. Další utkání čeká Bruslaře až v pátek 10. ledna, kdy doma přivítají Olomouc.

Před vánoční, potažmo reprezentační, přestávkou sehráli starší dorostenci Bruslařského klubu druhý zápas nadstavby RAKO Extraligy. Hra měla od začátku spád, jednou se dařilo Mladé Boleslavi, trochu méně domácím, ale obě mužstva si nějaké gólové šance dokázala vypracovat. A na bezbrankové první třetině měli každopádně zásluhu oba gólmani. Opticky měl více práce domácí Dominik Sroka. Hodně nebezpečný před jeho brankovištěm byl obránce Vojtěch Adamík a střely Vajsejtla a Mattise končili mimo bránu.

A stejně tak přesilovky hostů nepřinesly kýžený výsledek. Boleslavský Růžička čelil střelcům Csomorovi, Gřešovi a v útoku vypomáhající obránci Šustaslovi a Golovi, který po vyšívačce nezamířil přesně. Po bezbrankové třetině bylo pořád vše otevřené. Ve druhé třetině se začalo projevovat to, že obě mužstva hrála podobný systém hry. Naplno útočí i brání a jen velké chyby soupeře mohly znamenat vstřelení branky. Hodně prostoru dostal Dominik Skořepa, ale ztroskotal na skvělém Srokovi. Na druhé straně se o vstřelení branky starali Gřeš s Golou, který pálil z první a jen o centimetry minul boleslavskou tyč.

Bezbrankový stav zůstal i po střele Průška a kdyby měl o krok navíc Vajsejtl, mohl dorážet do odkryté brány. Domácí si byli síly soupeře vědomí a hráli skoro osobní obranu. Obránce Síkora sváděl s Němcem tvrdý boj o prostor i puk přes celé kluziště a když se ke kotouči dostal Gřeš, tak si na útočné modré herně nerozuměl s Csomorem. Zrovna v půli utkání měli domácí přesilovku, kterou se štěstím proměnil Patrik Gola. Kotouč se před Růžičkou odrážel od hokejek a bruslí až jej po Mládkově nahození postrčil Růžičkovi mezi betony právě Gola.

Boleslavští chtěli soupeře vyprovokovat po každém přerušení hry, ale rozhodčí už náznaky šarvátek dokázali zklidnit. Velkou příležitost k vyrovnání měl Vojtěch Adamík, který pálil hned po vyhraném buly, jenže domácí brankář měl dobrý výhled a puk podržel ve výstroji. V závěru prostřední třetiny měl hned dvě šance k navýšení vedení Ivo Dohnal, ale Růžička byl při nájezdu i dorážce výborný. A Dohnal pokračoval v dobývání boleslavské brány i ve třetí třetině. Jeho nahození neměl kdo u tyče tečovat.

Mladá Boleslav v poslední třetině domácí přestřílela sice jen o jednu střelu, ale gólově se proti Srokovi neprosadili. Zuby si na domácím brankáři vylámal Prokop, Vaníček i Skořepa. Poruba zúročila své snažení až v poslední minutě. Hosté odvolali brankáře a drželi se v útočné třetině. Čtyřikrát se opakovalo vhazování před Srokou a pokaždé se domácí tým dokázal ubránit. Až když Csomor poslal kotouč za modrou, kde si jej převzal Tomáš Gřeš, zbavil se obránce a z poloviny hřiště se trefil do prázdné brány –2:0.