Černý týden dorostu završila porážka s Letňany

napsal Josef Zdobinský
HC Letci Letňany

5:1

3:0, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 8. Starosta (Horák, Smejkal), 13. Honetschläger (Čapek, Kroh), 14. Horák, 49. Kulda (Kučera, Hůla), 57. Poljanyčka (Kulda) – 37. Prokop. Rozhodčí: Hornáček - Marek, Zmeškal. Vyloučení: 2:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 91. Střely na branku: 54:19.

Dubský – Hůla, Pařík, Starosta, Zeliska, Kučera, Chvála, Štosek – Pražienka, Honetschläger, Burda, Poljanyčka, Klečka, Kroh, Kulda, Čapek, Smejkal, Horák.

Růžička – Makovička, Marček, Adamík, Tůma, Žalud, Mašek – Průšek, Prokop, Pätoprstý, Vajsejtl, Planý, Ficek, Švejda, Sedmík, Durdil.

L e t ň a n y - Dorostenci Mladé Boleslavi mají za sebou černý týden. Po středeční prohře 5:0 s Karlovými Vary si boleslavští mladíci neporadili ani s kolegy z Letňan a připsali si na účet další porážku, tentokrát 5:1. Jediným střelcem Bruslařů se stal Jan Prokop.

Bruslaři nezačali utkání nejlépe. Hned v první minutě se totiž nechal lehkomyslně vyloučit Denis Pätoprstý za hru vysokou holí. O chvilku později se však síly na ledě opět vyrovnaly. V osmé minutě pak nastalo hrůzných sedm minut, které by boleslavští dorostenci nejradši vymazali z povrchu zemského. V čase 7:39 dostal do vedení domácí mužstvo Martin Starosta. Ve třinácté minutě pak zvýšil na rozdíl dvou branek Tomáš Honetschläger, a než se kdo nadál, Jiří Horák skóroval na 3:0! Tímto výsledkem také první třetina skončila.

Druhá část hry byla nejvyrovnanější, a také, z pohledu Boleslavi, nejpovedenější. Bruslaři se sice dlouho museli bránit, od osmadvacáté minuty totiž hráli až do třiatřicáté minuty vinou Růžičky, Tůmy a Adamíka ve čtyrech. Tuto těžkou zkoušku ale zvládli, a poté, co rozhodčí poslali na nucený odpočinek také Hůlu z Letňan, povedlo se Janu Prokopovi snížit na rozdíl dvou branek.

Třetí třetině už zase gólově vládlo domácí mužstvo. Ve čtyřicáté deváté minutě potrestal Sedmíkovo vyloučení Vojtěch Kulda - 4:1! Tři minuty před koncem pak rozvlnil boleslavskou síť po páté, a v tomto utkání i naposledy Olexander Poljanyčka. Pak ještě poslal Bruslaře do čtyř Tůma, ale to už se nic nestalo. Bruslaři tak odjíždějí z Letňan s nulou, neboť doplatili na mnohá vyloučení. Celkově totiž hráli v oslabení celou jednu třetinu, zatímco domácí mužstvo jen dvě minuty.