napsal Josef Zdobinský

0:2

0:0, 0:2, 0:0

HC RT Torax Poruba

Branky a nahrávky: 23. Csabala (Šustasla), 33. Šípek (Gola, Csomor). Rozhodčí: Coubal – Tasch, Prokop. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 30:27.

Pechek – Makovička, Marček, Adamík, Tůma, Žalud, Mašek – Průšek, Prokop, Vajsejtl, Vaníček, Planý, Ficek, Skořepa, Švejda.

Sroka – Štěpán, Síkora, Šustala, Ščurek, Široký, Boháč, Olšr, Halška, Šípek, Gola, Kurnik, Bartoň, Greš, Csomor, Mládek, Bialoň, Csabala, Dohnal.

M l. B o l e s l a v - Další přetěžký zápas čekal v rámci 38. kola RAKO extraligy staršího dorostu. Do města aut totiž přijel soupeř ne snad nepřekonatelný, ale pro marodkou sužovaný tým těžký - HC RT TORAX Poruba. I když se Bruslaři snažili se soupeřem držet krok, po čase se namužstvu ukázala únava a Bruslaři nakonec hostům podlehli.

Ačkoliv nastoupili domácí hokejisté jen se čtrnácti hráči na soupisce, jejich herní projev v první třetině nebyl vůbec špatný. Už v desáté vteřině první třetiny se ocitl před brankou Planý, ale ke smůle Boleslavi netrefil polovinu odkryté klece. O dvě minuty později pálil nad Vajsejtl. Ikdyž si Bruslaři v první třetině vytvořili ještě několik dobrých příležitostí ke vstřelení branky, nebyli schopni prostřelit brankáře Sroku, který zářil v brance Poruby. Největší šance hostů ke vstřelení gólu přišla v sedmnácté minutě, kdy šel po hrubce Tůmy sám na branku Šustala, ale najel si moc do úhlu a pak těsně minul domácí svatyni.

Do druhé třetiny vstoupili hosté o mnoho aktivněji než do té první, což se po chvíli také projevilo i výsledkově. Po úvodním tlaku domácích se totiž Poruba na začátku třiadvacáté minuty osvobodila, Šustala našel Martina Csomora a ten překonal gólmana Pecheka poprvé – 0:1! V šestadvacáté, respektive v osmadvacáté minutě si udělali příležitost k vyrovnání domácí, ale nebylo jim přáno. Nejprve Skořepa zavezl puk až za Srokovu branku a hledal před ním Průška, který však přijel před brankáře hostů o vteřinku později, než tam měl být.

V osmadvacáté minutě pak Adámik se štěstím obral o puk v útočném pásmu jednoho z obránců Poruby a šel sám na bránu. Sroka mu ale chytře skočil pod nohy a tím zachránil Porubu. Poté ale domácím jakoby došly síly a hosté začali udávat tempo hry. Ve třiatřicáté minutě pak přidal vítězný gól, který domácí definitivně zlomil Vojtěch Šípek0:2! V poslední minutě druhé třetiny ještě pálil od kruhů Planý, ale jeho střela jen prosvištěla nad ramenem Sroky a jeho bránu o chlup minula.

Tempo hry ve třetí třetině už udávali jen hosté. Boleslav na to byla fyzicky očividně hůře a Poruba byla u většiny kotoučů dříve než domácí. V jednapadesáté minutě zkoušel s nepříznivým stavem střelou od modré něco udělat Tůma, ale trefil jen helmu Martina Csomora. To bylo ze strany domácích v tomto klání vše. V samotném závěru ještě zahrozili hosté, poté co Vajsejtl v souboji se Šustalou ztratil v obranném pásmu puk, ale ostravský útočník se šancí naložil prachbídně, a tak si Poruba z Mladé Boleslavi odváží tři body za výhru 2:0.