napsal Josef Zdobinský

0:1

0:0, 0:0, 0:0 - 1:0

HC Energie Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 61. Osmík (Krliš, Rulík). Rozhodčí: Kareš – Taš, Špringl. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 18:34.

Pechek – Makovička, Marček, Adamík, Tůma, Žalud, Mašek, Průšek, Vajsejtl, Vaníček, Planý, Ficek, Skořepa, Švejda, Němec, Sedmík.

Frček – Rulík, Vodička, Adam, Prachař, Bahounek, Binias, Beer, Troška, – Hauzr, Čejka, Dimitrov, Krliš, Osmík, Nguyen, Trapl, Janata, Svoboda, Hubáček, Kurfürst.

M l. B o l. – V předposledním kole RAKO extraligy staršího dorostu přivítali boleslavští dorostenci na ledě lídra tabulky - Karlovy Vary. I když v tomto utkání vlastně už o nic nešlo, dokázali z něj Bruslaři urvat bod. Utkání totiž dospělo do prodloužení, které po dvaceti vteřinách ukončil karlovarský Osmík.

Přátelské utkání. I tak by se dalo nazvat klání mezi dorostenci Mladé Boleslavi a Karlových Varů. Bruslaři vstoupili do utkání v lehce laxním tempu, ale vedoucí celek tabulky z Varů nedokázal této situace řádně využít. Buď hráči ENERGIE nenaložili se svými příležitostmi, nebo vše ztroskotalo na výtečně chytajícím Pechekovi. Konečný poměr střel 18 ku 34 o tom ostatně ledacos naznačuje. Domácí hráči se v první třetině dostali z obranného území na více jak půl minuty až na začátku sedmé minuty. První gólová příležitost pak přišla až (!) ve druhé části třetiny, ale Planého pokusu chyběla větší přesnost. Když pak v sedmnácté minutě nevyšla Krlišovi na opačné straně střela, která jen tak tak minula spojnici Pechekovy branky, odcházely oba týmy do kabin bez branek.

Ve druhé třetině, jakoby se síly na ledě vyrovnaly. Hrál se nezáživný a nudný hokej. Ani jedno z mužstev se nikam netlačilo. Za zmínku stojí jen střela karlovarského Martina Trapla z úvodu druhé třetiny, který si najel do útočného pásma a zkusil i vystřelit. Pokus mu ale zlikvidoval Pechek pravým betonem. V polovině utkání se tlačil do šance domácí Michal Ficek, ale v rozhodujícím momentu, kdy se chystal zakončit, upadl. Největší příležitost tak Ficek v pětatřicáté minutě pro Průška poté, co objel Frčkovu branku a přihrával zpoza ní najíždějícímu Průškovi. Ten ale rozhodně nezakončil podle svých představ, a tak i po čtyřiceti minutách svítil na číselné tabuli stav 0:0.

Závěrečná třetina měla obdobný průběh, jako ta druhá. Vyrovnaný hokej s nulovými příležitostmi na obou stranách s nejvyužívanější částí ledové plochy, kterou bylo střední území. Na straně hostů měl největší příležitost ke vstřelení branky Hauzr, jehož střelu z pod modré ale Pechek hravě chytil. Bruslaři si nevypracovali ve třetí třetině ani jednu příležitost, a tak utkání dospělo do pětiminutového prodloužení.

V něm vzalo všechno do svých rukou karlovarské trio Rulík, Krliš a Martin Osmík, přičemž posledně jmenovaný ukončil po dvaceti vteřinách prodloužení, a vybojoval pro hosty dva body.