BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři jistě dokráčeli k vítězství, ukončit sérii mohou již ve čtvrtek

26. 2. 2014
napsal Daniel Langer
HC Benátky nad Jizerou

2:5

1:2, 0:1, 1:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 8. Skořepa (Klimt, Krejčík), 53. M. Pabiška (Skořepa, Krejčík) – 3. Němeček (L. Pabiška, Nouza), 16. Mikulík (Jarůšek, Klimenta), 35. Látal (Musil, Vrbata), 49. Broš (Mikulík, Klimenta), 49. Jarůšek (Nouza, Vrbata). Rozhodčí: Jeřábek ml., Mrkva – Adamec, Poruba. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1205. Střely na branku: 25:38.

HC Benátky nad Jizerou

Schwarz – Pyrochta, Ulrych, Jánošík, Kajínek, Niko, M. Pabiška, Říha – Bárta, Dušek, Jonák – Psota, Plodek, Vařecha – Dlouhý, Skalický, Špaček – Krejčík, Skořepa, Klimt – Maďar

BK Mladá Boleslav

Will – Toman, Němeček, Jindra, Ovčačík, Bohunický, Meland, Kurka, Žabka – L. Pabiška, Kubica, Nouza – Klimenta, Broš, Mikulík – Musil, Vrbata, Látal – Ďurač, Frolík, Jarůšek

B e n á t k y n. J. – Vůbec poprvé v této sérii šli boleslavští hokejisté do vedení a pokud se někdo strachoval, že je tím předznamenána možná ztráta v rámci konečného výsledku, tak se mýlil. Svěřenci trenéra Výborného se vyvarovali slabších chvilek a svého soupeře si nepřipouštěli na dostřel, díky čemuž by Benátky mohly pomýšlet alespoň na vyrovnání, které by utkání poslalo do prodloužení. Další střetnutí se hraje již zítra, tedy ve čtvrtek a celek z města automobilů může v případě úspěchu poslat soupeře na dovolenou. Pokud se tak nestane, čtvrtfinálová série se vrátí do Mladé Boleslavi.

Mladoboleslavští vstoupili do utkání pěkně zostra a již po necelých třech minutách vedli. Lukáš Pabiška vypálil nebezpečně na Schwarze, odražený puk usměrnil mezi tři tyče na útočném výletě Roman Němeček - 0:1. Boleslavští se vstřelenou brankou hráli prim, dokumentovala to například výborná teč Klimenty, kterou Schwarz zachytil na poslední chvíli na brankové čáře. Benátečtí se ale dočkali vyrovnávací branky. Po vhazování přišla Klimtova střela, kterou Will vyrazil k hokejce Josefa Skořepy a ten bekhendem poslal puk do branky - 1:1. Schwarz si poté připsal několik úspěšných zákroků, avšak pro Benátky ještě do první přestávky přišel smolný gól. Domácím hokejistům se nepodařilo po ubráněném oslabení vyhodit touš z pásma, z čehož vznikl boleslavský zámek. Když už se zdálo, že by se Benátky mohly ubránit, přišla skrytá střela, která propadla bezmocnému Schwarzovi mezi betony - autorem gólu Milan Mikulík - 1:2. Poté se ještě benátecký gólman zaskvěl při samostatném úniku Mikulíka.

Hokej v kvalitní atmosféře pokračoval, diváci si rozhodně museli přijít na své. Benátečtí v úvodu neproměnili přesilovou hru a krátcé poté si museli z hluboka oddechnout, neboť ustáli několik nebezpečných ran okolo své branky. Ještě pernější momenty přišly pro domácí hokejisty o pár momentů později. Půl minuty po sobě totiž putovali na trestnou lavici dva benátečtí hráči a Benátky se musely bránit dvojnásobnému oslabení. Obětavostí a i díky zákrokům Marka Schwarze se této přesilovce soupeře ubránili. Za jednobrankového vedení hostí se zápas lámal. A Benátky potřetí inkasovaly. Po rychlé útočné akce Bruslařů ještě domácí gólman zasahovat nemusel, následnou šanci už Martin Látal proměnil - 1:3. Obrovskou šanci na snížení v závěru druhé části spálil Josef Skořepa, když přihrávku Plodka zblízka nedokázal usměrnit do poloodkryté branky. Will v tento moment obrovsky Bruslaře podržel.

Od počátku třetí třetiny začala dvojice sudích rozdávat tresty a tratily především Benátky. Plodek s Kajínkem usedli na trestnou lavici a před Boleslaví tu byla minutová přesilovka pět na tři. Ta navíc byla umocněna i dalším dvouminutovým trestem, který inkasovala hráčská lavice za nesportovní chování. Dvojnásobná přesilovka byla zhodnocena čtvrtým gólem. Klimentovu střelu ještě Schwarz vyrazil, na dorážku Michala Broše již ale i on byl krátký - 1:4. Plodkův trest skončil, avšak naskočil další odložený a přesilovka pěti proti třem tak pokračovala. Ještě v téže minutě Boleslavští zvýšili již na rozdíl čtyř branek. Úspěšným střelcem byl Richard Jarůšek - 1:5. Domácí sympaticky nesložili zbraně a dočkali se i druhé branky. Marek Pabiška si sjel na střelu a trefil odkrytý horní roh Willovy branky - 2:5. Kosmetická úprava skóre ale již na výhře Mladé Boleslavi nic nezměnila, Bruslaři budou mít ve čtvrtek mečbol.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán, HC Benátky nad Jizerou: Byl to podobný zápas jako ty v Mladé Boleslavi. Opět jsme se snažili hrát aktivně, ale znovu jsme byli hodně minut v oslabení. Boleslavští utkání rozhodli právě v přesilových hrách. Asi jsme nepoučitelní. Víme, jak na naše zákroky jejich hráči reagují a nenacházíme žádné prostředky k tomu, aby je Mladá Boleslav nevyužívala. To je alfou a omegou celé série.

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Vedeme 3:0, což nám ale ještě nic nezaručuje. Byl to nehokejový, nepohledný zápas. Pro diváky žádný velký zážitek. Chvílemi je to spíše wrestling na ledě. Vytvořili jsme si více gólových šancí, které jsme proměnili.