BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři zvítězili nad Rytíři. K postupu jim schází bod!

15. 4. 2014
napsal Jitka Čechová
Rytíři Kladno

3:5

0:0, 2:2, 1:3

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 37. Šilhavý (Kaberle, Bílek), 38. Tenkrát (Hořava, Patera), 42. Dragoun (Eberle, Růžička) – 26. Broš (Výborný, Musil), 31. Broš (Pojkar, Klimenta), 44. Látal (Starý, Žabka), 50. Broš. Rozhodčí: Mikula, Souček – Blüml, Ondráček. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1300. Střely na branku: 28:40.

Rytíři Kladno

Cikánek – Gutwald, Kaberle, Majeský, P.Hořava, Kolařík, Růžička, Procházka – M. Hořava, Patera, Tenkrát – Eberle, Machač, Dalecký – Kuchler, Dragoun, Strnad – Bílek, Zagrapan, Šilhavý

BK Mladá Boleslav

Valent – Pojkar, Toman, Ovčačík, Jindra, Žabka, Bohunický – Mikulík, Výborný, Pabiška – Lenc, Broš, Klimenta – Látal, Musil, Starý – Jarůšek, Vrbata, Kubica

K l a d n o – Utkání plné gólových zvratů nakonec vyhráli hokejisté BK Mladá Boleslav, hattrick si připsal <strong>Michal Broš.</strong> Bezprostřední radost Bruslařům přetrhlo čekání na výsledek v Olomouci, která nakonec s Chomutovem prohrála v prodloužení. Ve hře zůstává šest bodů a právě chomutovským Pirátům v tuto chvíli šest bodů na Boleslav schází. Baráž tedy nadále zůstává otevřená.

První třetina nepřinesla příliš atraktivní podívanou. Kladno skutečně působilo klidně a jaksi smířeně – dopředu se přehnaně netlačilo, poměrně precizně ale hrálo v zadních řadách, a tak hodnou chvíli nebyla k vidění žádná větší šance. Teoreticky se Bruslaři dostali do lepší situace v páté minutě, kdy přišlo první vyloučení domácích. Jenže Boleslavští potvrdili, že přesilovky jim v poslední době až tolik nejdou a Rytíři se ubránili.

Ve snaze protlačit se dopředu občas Mladoboleslavští udělali nějaké to okénko pro domácí, a tak se střelou z kruhu blýskl Hořava. Na Valenta si ale nepřišel. Změnu skóre nepřinesla ani přesilovka Kladenských, byť se jim podařilo soupeře uzamknout v obranném pásmu. Ještě větší příležitost pak měli v závěru první třetiny Bruslaři, protože hráli víc jak minutu přesilovku dokonce dvojnásobnou. Jenže puk jim odskakoval z holí a jejich kombinace si Kladno pohlídalo. Největší šanci si u tyčky připsal Broš po přihrávce od Výborného, jenže kotouč mu projel pod holí.

Také druhou třetinu začali Boleslavští přesilovkou, v níž měli asi zatím největší šanci utkání – po kombinaci Výborného s Pabiškou sice propadl puk za Cikánka, zůstal ale ležet před brankovou čárou. Už za klasického počtu hráčů na ledě se z brejku mohl prosadit Patera, Valent se ale ukázal být na správném místě. Jenže Rytíři si s fauly nedali pokoj a během krátké chvíle šli zas do tří, i tentokrát na něco málo přes minutu. Boleslav reparát zvládla, po přihrávce Výborného se z mezikruží trefil Michal Broš.

Hráče Bruslařského klubu branka očividně nakopla, už o chvilku později se mohl prosadit ještě Pabiška a vůbec ne špatně nevypadala ani bekhendová dorážka Jarůška. Jenže Chábera zvládl všechno pokrýt. Alespoň do momentu, kdy se jeho směrem opět vydal střelec první branky Broš. Ten si totiž najel na přihrávku a hokejkou jen v jedné ruce usměrnil puk do branky. Jakákoliv rezignace Rytířů se ale nedostavila, naopak nepříjemně hrozili. Většina kotoučů šla mimo Valentovu branku a šel pravděpodobně i ten z hokejky Kaberleho. Jenže na správném místě pro teč stál připraven Vojtěch Šilhavý a nedal boleslavskému brankáři šanci. O přesně 71 sekund později pak Bruslaři přišli o vedení úplně, když se čistým průstřelem blýskl Petr Tenkrát. V závěru třetiny měli ještě Boleslavští výhodu přesilové hry, ale vzdor několika šancím nedokázali jít znovu do vedení.

Úvod třetí třetiny si svěřenci trenérů Výborného a Jelínka řádně zkomplikovali, neboť Kladnu se podařilo otočit vývoj utkání. Na milimetr přesnou trefu předvedl Michal Dragoun. Zaskočení Bruslaři chvilku tápali, ale dokázali se sebrat a o dvě minuty později se podařilo vyrovnat Martinu Látalovi, který si objel branku z milimetrového úhlu zakončil. Domácí mohli jít znovu do vedení, jenže Šilhavý trefil jen tyčku, a tak se podařilo znovu zaúřadovat na druhé straně. Boleslavští si vzali zpátky svou vedoucí pozici díky hattricku Michala Broše.

Těžko říct, jestli Bruslaři tušili, jak to v tu chvíli vypadá v Olomouci (domácí vedli a kdyby zvítězili, měla by Mladá Boleslav jasný postup, což se nakonec nepovedlo), následující minuty ale byly minimálně pro jejich fanoušky nekonečné. Rytíři rozhodně nic nevzdali a vytrvale zkoušeli pozornost Valenta. V závěru ještě zkusili Kladenští odvolat gólmana, ale jediným výsledkem byla trefa Milana Mikulíka do prázdné klece.

Ohlasy trenérů

Jiří Čelanský, Rytíři Kladno: Je to pro nás těžké, protože pro nás v podstatě sezona už skončila. Nehrálo se nám lehce. Jsem rád, že se nám podařilo otočit stav z 0:2 na 3:2. Bohužel jsme dostali dostali dvě takové pro nás smolné branky, ale platí a to nám zase srazilo vaz. Bohužel ani napočtvrté jsme zápas s Boleslaví nezvládli.

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Začátek utkání se odvíjel v takovém tempu jako srpnový hokej, až jsme z toho byli s kolegou (Výborným) trošku vyvedeni z míry. Na druhé straně je to z naší strany tak svázané zodpovědností. Uvědomujeme si, v jaké jsme situaci a ta tíha už je několik utkání včetně play-off. Bylo to na nás znát. Pak jsme tedy dali dva góly, soupeř nám potom srazil pérka, ale naštěstí jsme se probudili a zápas zvládli. Žádné pohledné utkání to asi pro diváky nebylo, ale napínavé určitě. Po zápase jsme se radovali z vítězství, ale pak jsme se dozvěděli, že Olomouc prohrála v prodloužení, a že nějaká větší radost tudíž ještě není na místě.