Junioři nedali v Ostravě ani gól, Vítkovicím podlehli 0:4

napsal Vojtěch Balon
HC VÍTKOVICE RIDERA

4:0

3:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 7. Rimmel (Blahuta, Zdráhal), 10. Gelnar (Česlík, Sysala), 13. Blahuta (Zdráhal, Česlík), 32. Zdráhal (Blahuta, Rimmel). Rozhodčí: Fiedler – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 44:29. Průběh utkání: 4:0.

Svoboda – Adamík, Hawlík, Demel, Puzič, Charvát, Štencel, Rudl – Ballner, Rimmel, Gřeš – Illéš, Česlík, Kafka – Blahuta, Ollender, Zdráhal – Beneš, Sysala, Jáchym – Gelnar

Pechek – Tůma, Plíšek, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala – Pätoprstý, Chvátal, Podsedníček – Brzák, Borovec, Pořízek – Volf, Ďurač, Sonnek – Motloch

V í t k o v i c e – Mladoboleslavští junioři odjeli do Ostravy s hřejivým pocitem čtyř výher v řadě. Zpět do města automobilů se však vrací bez bodu. O výsledku duelu s Vítkovicemi rozhodla už úvodní dvacetiminutovka, v níž se Moravané dokázali třikrát prosadit. A když ve 32. minutě zvýšil Zdráhal už na 4:0, zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Skutečně: Až do závěrečného hvizdu už žádná branka nepadla.

Do utkání vstoupili paradoxně aktivněji Středočeši, kteří si po minutě hry vynutili přesilovou hru. Početní výhoda se hostům nepovedla, naopak mohli udeřit Vítkovičtí. Po střele jednoho z domácích zazvonila tyč Pechkovy svatyně. Od té chvíle převzali Ostravané otěže utkání pevně do svých rukou. Tvrdou přízemní střelou otevřel skóre v přesilovce domácí forvard Mikuláš Rimmel a o dvě minuty později, v čase 9:04, to bylo po rychlém protiútoku Vítkovic a brance Jakuba Gelnara už 2:0. Další pohroma pro mladoboleslavské hokejisty přišla už ve 13. minutě, třetí hřebíček do rakve nadějí Boleslavi zatloukl opět v přesilové hře Martin Blahuta, do kabin se tak šlo za stavu 3:0 pro domácí.

Start druhé periody se nesl v duchu mnoha nepřesností, jako jsou ofsajdy a zakázaná uvolnění. Iniciativnější však byli Vítkovičtí. Pechek musel řešit nebezpečné střely Hawlíka, Demela, Česlíka a Charváta. Nejblíže ke vstřelení čtvrtého gólu byl Beneš, který nedokázal propasírovat kotouč do poloodkryté klece hostí. Ve 30. minutě konečně zahrozili i mladí Bruslaři, Motloch ale Svobodu neprostřelil. Domácí zvýšili už na 4:0 v 32. minutě, kdy se po přihrávce Blahuty prosadil Patrik Zdráhal. V poslední minutě druhé třetiny zůstal na ledové ploše ležet otřesený obránce Mladé Boleslavi Hes, ale po chvilce se zvedl a opustil hrací plochu po svých.

Ve třetí třetině se oba celky dostávaly do šancí sporadicky, a když už se k něčemu kloudnému propracovaly, narážely na jisté brankáře. Domácí si v 51. minutě překvapivě vybrali svůj oddechový čas, k další změně skóre už to ale nevedlo. Vítkovice si vytvořily ještě jednu tutovou šanci, Dominik Kafka ale nedokázal zužitkovat přesný pas Greše a nechal vyniknout Pechka.

Bruslaři se v Multifunkční hale v Ostravě-Zábřehu nedokázali ani jednou střelecky prosadit a jejich trip ve Slezsku pokračuje již v sobotu 25. října, kdy se představí na ledě Třince.