napsal Josef Zdobinský

1:12

1:2, 0:2, 0:8

HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 10. Planý – 3. Svoboda (Sedliský), 11. Michnáč (Kulda), 34. Jeřábek (Bureš, Procházka), 40. M. Jandus (Michnáč), 43. Eliáš (Zídek), 45. Jeřábek (Pšenička), 48. Svoboda (Maršoun, Bureš), 50. T. Jandus. (Janda), 52. Svoboda (Chlouba), 57. Komárek (Zídek), 57. Michnáč (M. Jandus), 60. Kulda (Zídek, T. Jandus). Rozhodčí: Hrubý – Špur, Klouček. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:5. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 32:50. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:12.

Krofta (28. - 29., od 40. Vacula) – Řečinský, Ďurkáč, Tichý, Kalus, Marček, Mašek, Mlčoch, Tesař – Prokop (C), Kroni, Vajsejtl, Straka, Vaníček, Rypar, Kalaš, Planý, Ficek, Skořepa, Uřidil, Dančišin.

Brízgala – Duben (C), Eliáš, Jeřábek, Janda, Pacovský, Bureš, Sedliský – Jandus M., Kulda, Zídek, Jandus T., Michnáč, Pšenička, Maršoun, Svoboda, Chlouba, Seniov, Komárek, Dubský, Procházka.

M l. B o l. – Starší dorost odehrál strašidelné utkání se Spartou, ve kterém pražskému celku podlehl 1:12. Bruslaři stačili Pražanům, kteří byli o třídu lepší, pouze v první třetině. Od druhé části utkání se hrálo už jen na jednu branku, do které padal jeden gól za druhým.

Hosté z Prahy vstoupili do utkání s velkou chutí. Už ve třetí minutě obral o puk jednoho z domácích hráčů Patrik Sedliský a poslal jej před domácí branku najíždějícímu Martinu Svobodovi, který přesným zakončením otevřel brankové hody pražského celku – 0:1. Bruslaři se ale nevzdali, hra se zklidnila a domácí se snažili o vyrovnání. Tomuto snažení paradoxně pomohlo vyloučení domácího Jana Tesaře. V oslabení totiž Bruslaři hosty zlobili. Nejdříve napadl Marček rozehrávku hostů a nahrál Fickovi, který se ale proti Brízgalovi nedokázal prosadit. To se ale o pár vteřin později povedlo Jakubu Planému. Ten se na začátku desáté minuty prokličkoval mezi staticky stojícími hráči Sparty a vyrovnal – 1:1.

Radost z vyrovnání ale domácím dlouho nezůstala. V jedenácté minutě totiž Kulda vyzval k útoku Alberta Michnáče a Sparta opět vedla – 1:2. Bruslařům se sice záhy díky přesilovce dostala možnost vyrovnání, ale nebezpečnější byli naopak hosté. V patnácté minutě využil Svoboda své rychlosti i laxních boleslavských obránců a hnal se sám na Kroftu. Tomu ale pomohla horní tyč brankové konstrukce a tak stav utkání zůstal neměnný. V závěru třetiny se ještě dostal díky Prokopovi do šance Ficek, ale ani on se nedokázal prosadit, a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:2 pro hosty.

Pokud někdo čekal, že by se ve druhé třetině Boleslav pokusila s nepříznivým stavem něco udělat, musel být zklamán. A přitom k tomu měli domácí dorostenci příležitost více než dokonalou. V šestadvacáté minutě se jim totiž dostalo příležitosti zahrát si v pěti proti třem na více jak minutu. Bruslaři ale nebyli schopni ani vystřelit, a tak přišlo spravedlivé potrestání ze strany hostů. Ti ve 34. minutě totiž domácím ukázali, jak se využívá přesilovky. Bureš střílel z ostrého úhlu, jeho střelu chytře tečoval Radek Jeřábek a puk se znovu ocitl za Kroftovými zády – 1:3. I když se domácí stále snažili, na rozjeté hosty to prostě nestačilo a tak v poslední minutě druhé části vytahoval Krofta puk ze sítě počtvrté. To bylo poté, co se od modré trefil nechytatelnou bombou Martin Jandus.

Do poslední třetiny nastoupili Bruslaři s druhým brankářem Vaculou, který se na ledě objevil už ve druhé třetině, když musel nuceně vystřídat ve 28. minutě Kroftu, který v té chvíli nedovoleně opustil své území. Změna brankáře ale domácímu celku vůbec nepomohla. Spíše naopak. Ve 43. minutě odstartoval „zabijačku“ domácích ve třetí třetině Filip Eliáš. O dvě minuty rozvlnil síť domácích pošesté Radek Jeřábek. V tu chvíli vše začalo směřovat k ostudnému debaklu, protože co akce hostů, to se rovnalo gólu. V osmačtyřicáté minutě přidal svůj druhý gól v utkání Svoboda – 1:7!

Ani to však hostům nestačilo. Uběhly totiž pouhé dvě minuty a Tomáš Jandus rozjásal svůj tým po osmé. Sotva se Bruslaři vzpamatovali z osmého gólu, už měli v síti devátý, poté, co se povedlo dát hattrick Svobodovi. Aby toho nebylo málo, rozhodl se v padesáté sedmé minutě zlepšit své statistiky i Vojtěch Komárek – 1:10! Ve stejné minutě se asi rozhodl Michnáč, že i jemu je jedna branka v utkání málo a přidal jedenáctou branku do Vaculovy branky. V poslední minutě pak dokonal boleslavskou tragédii Vojtěch Kulda dvanáctým gólem. Ne, na toto utkání Bruslaři nebudou vzpomínat zrovna s úsměvem na tvářích…