Dobrým výkonem ve třetí třetině dokázali dorostenci porazit Budějovice

napsal Josef Zdobinský

3:1

0:1, 0:0, 3:0

Banes Motor České Budějovice

Branky a nahrávky: 41. Prokop (Uřidil, Rypar), 48. Skořepa (Kroni, Straka), 60. Mašek (Prokop) – 18. Mašek (Bláha). Rozhodčí: Horynek – Grundler, Hejl. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Krofta– Řečinský, Ďurkáč, Kalus, Marček, Mašek, Mlčoch, Tesař – Prokop (C), Kroni, Straka, Bohanos, Vaníček, Rypar, Kalaš, Planý, Ficek, Skořepa, Uřidil, Dančišin.

Kváča – Kadlec, Kachyňa, Farka, Kubeš, Benda, Tintěra, Švagr, Svoboda – Bláha, Pánek, Schmidmayer, Vráblík, Jiřinec, Šulek, Bahula, Doktor, Bárta (C), Pospíšil, Mašek.

M l. B o l. - Dorostenci Bruslařského klubu částečně napravili dva předchozí debakly se Spartou a Jihlavou a porazili kolegy z Českých Budějovic. I když se vítězství 3:1 může zdát jako hladké, nebylo tomu tak. Bruslaři doháněli jednogólové manko, ale díky povedené třetí části a brankám Prokopa, Skořepy a Maška slaví tři body.

Zápas byl od úvodních minut vyrovnaný. Obě mužstva se hodně trápila v útočné fázi, a především pak v koncovce. Ani jedno nebylo schopno vymyslet kloudnější akci. Nejvážnější ohrožení branky v prvních deseti minutách tak byla prudká střela Patrika Rypara ze sedmé minuty. V následujících deseti minutách převzali mírnou aktivitu hostující dorostenci, což jim přineslo i kýžené ovoce v podobě branky do domácí sítě. Bláha poslal do brejku Martina Maška, ten díky své rychlosti ujel bekům Boleslavi a zavěsil puk přímo za Kroftova záda.

Ve druhé třetině se obraz hry moc nezměnil. Bruslaři měli po většinu času kotouč na svých holích, ale byli téměř neschopni vystřelit na Kváču v brance hostí. Když už vystřelili, bylo to tak, že s tím budějovický brankář neměl výraznější problém. Když se v předposlední minutě hnal hostující Bláha sám na bránu, nezbylo Maškovi nic jiného, než ho podrazit. Rozhodčí okamžitě nařídil trestné střílení, ale sám Bláha si na Kroftu nevěděl rady.

Do třetí třetiny vstoupili domácí dorostenci jako vyměnění. Od jejího samého začátku útočili a záhy také vyrovnali. Uřidil nahrál před bránu Janu Prokopovi, který jako správný kapitán mužstvo podržel a dal domácím hokejistům naději. Bruslaři po vyrovnání nepolevili, stále se tlačili do útoku a chtěli otočit zápas. To se jim i povedlo. V osmačtyřicáté minutě poslal Kroni puk před bránu Dominiku Skořepovi, který jej lehce postrčil do brány a Bruslaři rázem vedli. S přibývajícími minutami se začalo utkání přiostřovat a hráči Motoru výrazně znervózněli. Boleslavští tak byli pány ledu. V samém závěru byl ještě zoufalý pokus Českých Budějovic o vyrovnání potrestán třetím gólem Maška do prázdné brány.