Na jihu Čech podali dorostenci bojovný výkon a po šesti porážkách konečně slaví!

29. 11. 2014
napsal Josef Zdobinský, Miroslav Mayer
Banes Motor České Budějovice

1:2

1:1, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 19. Doktor (Farka) – 20. Mattis (Skořepa), 38. Rypar (Skořepa, Straka). Rozhodčí: Dvořák – Brůha, Mertl. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 118. Střely na branku: 32:28.

Němec – Kadlec, Farka, Kubeš, Klinecký, Benda, Dvořák, Svoboda – Pánek, Schmidmayer, Vráblík, Bárta, Jiřinec, Doktor, Fencl, Pospíšil, Mašek, Kondelík, Vochozka

Krofta – Řečinský, Chládek, Kalus, Mlčoch, Mattis, Tesař – Prokop, Musliu, Vajsejtl, Straka, Rypar, Kalaš, Planý, Skořepa, Veselý, Dančišin

Č. B u d ě j o v i c e – Povedené utkání mají za sebou dorostenci Bruslařského klubu. V Českých Budějovicích totiž i přes pomalý rozjezd, podali bojovný výkon a po brankách Michala Mattise a Patrika Rypara si z jižních Čech odvážejí velmi cenné tři body. Utnuli tak navíc i mizernou sérii šesti porážek v řadě.

Zápas zklamaných mužstev. I tak se dal nazvat souboj HC Motor České Budějovice s BK Mladá Boleslav. Klání v první třetině hodně nudilo a místy se na něj nedalo ani koukat. Obě mužstva předváděla množství nepřesností a trenéři vypadali na infarkt. Často se přerušovalo a moc šancí také mužstva nenabídla. Přesto v závěru třetiny padly dvě branky. Nejprve Jihočeši využili přesilovku, kterou paradoxně rozehráli dost mizerně. Hned první střela na branku ale skončila v síti. Od modré se napřáhl Jan Farka a před brankou puk tečoval Jakub Doktor. Když už to vypadalo, že si náskok odnesou domácí i do kabin, těsně před zazněním sirény hráli hosté přesilovku a vteřinu před koncem ji využili. Nejprve s pukem ujel Dominik Skořepa a vystřelil. Jeho střelu vyrazil Němec jen před Michala Mattise, který mířil přesně. Po první části byl tedy stav nerozhodný 1:1.

Druhá část byla přeci jen lepší než první a bylo k vidění i pár zajímavých akcí. První měli na svědomí Bruslaři, když Jakub Planý projel až do brankoviště a Němec měl co dělat. Na druhé straně v přesilovce pálil od modré Farka a Krofta měl velkou práci, aby puk vůbec zkrotil. O největší šanci domácích se postarali Bárta s Pospíšilem, kteří jeli sami dva na branku. Bárta dobře přihrál na Pospíšila, ale ten nestačil usměrnit puk do branky. Ve druhé půlce třetiny se pak dostali do tempa Bruslaři, kteří byli o něco lepší a aktivnější. Branku mohl dát v přesilovce Jakub Planý, který byl u tyčky úplně sám, ale překážel mu nevhodně stojící hlavní sudí a tak se Němec stačil přemístit. Nakonec branku hosté přeci jen dali, a to po závaru před brankou. Jejím autorem se stal Patrik Rypar. Středočeši tak vyhráli druhou třetinu a vedli i celkově o jednu branku.

V závěrečné třetině Jihočeši chtěli se zápasem ještě něco udělat, a tak se od začátku snažili. Měli puk častěji na svých holích a vytvářeli si šance, ale žádná nebyla vyložená. Největší možnost vyrovnat měl Motor při přesilovce pěti proti třem, ale domácím se ji nepodařilo využít. Bruslaři kontrolovali hru a sem tam přeci jen i zahrozili. To se stávalo hlavně v přesilovkách, ve kterých se ale Jihočeši ubránili. Zvýšit náskok hostů mohl Dominik Skořepa, který se dostal až před Němce, ale domácí gólman puk po jeho střele vyrazil. Motor se ještě pokoušel o hru bez brankáře, při níž málem inkasoval, když Dančišin netrefil prázdnou branku. Bruslaři si tak po zásluze odvážejí všechny tři body.

Ladislav Kolda (HC Motor): Zápas se mi hodnotí těžko, protože z něj trochu bolely oči. Za jeden gól nemůžeme vyhrát, i když nějaké šance jsme si vypracovali. Měli jsme tam pasáže, kdy jsme se snažili bojovat, ale hokejové věci tam dnes prostě chyběly. Neproměnili jsme šance a ani přesilovky a to dnes asi rozhodlo.