Dorost opět bez bodu, tentokrát prohrál v Liberci

napsal Josef Zdobinský, Jan Kousal
Bílí Tygři Liberec

3:1

0:0, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 24. Lakatoš, 49. Kačírek (Bělohorský), 52. Chlum (Wiencek) – 56. Ďurač (Prokop). Rozhodčí: Veselý – Blümel, Maštalíř. Vyloučení: 4:5 navíc Wiencek (LIB) 5 minut + do konce zápasu. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Petruželka – Klinger, Sviták, Rubeš, Mroz, Wiencek, Černý, Lakatoš, Nezbeda, Husa, Jursa, Kunst, Zachar, Mečíř, Kačírek, Velechovský, Chlum, Chrtek, Hylena, Bělohorský

Růžička – Řečinský, Mašek, Prokop, Pätoprstý, Straka, Chládek, Rypar, Kalaš, Kalus, Ďurač, Skořepa, Veselý, Uřídil, Dančišin, Mlčoch, Mattis, Tesař

L i b e r e c - Ve 27. kole RAKO extraligy zavítali boleslavští dorostenci do nedalekého Liberce. Ten byl z pozice lídra tabulky jasným favoritem. I když se Bruslaři snažili seč mohli, na technicky lepšího soupeře prostě neměli. Jedinou branku Boleslavi dal v přesilovce Ivan Ďurač.

První třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Liberec byl sice aktivnější, ale ze své převahy nic nevytěžil. Mladá Boleslav se dopředu vydávala jen zřídka a většinou o kotouč rychle přišla a po první periodě tak svítil na ukazateli skóre stav 0:0.

Ve druhé části se diváci ve Svijanské Aréně konečně dočkali branky. Postaral se o ni Dominik Lakatoš, který se odhodlal k famóznímu sólu z rohu hřiště až ke gólu a Liberec tak vedl. Šanci zvýšit liberecký náskok měl Zachar. Ten ale nedokázal doklepnout puk po střele Klingera do odkryté klece.

Liberečtí dál nepolevovali a své vedení mohli hned několikrát navýšit. Nejprve jen těsně netrefil horní růžek Růžičkovy branky Tomáš Nezbeda a následně překombinovala trojice Zachar, Bělohorský a Sviták přečíslení tři na jednoho.

Tygři se ale přece jen dočkali, když se po perfektní přihrávce Bělohorského zpoza brány prosadil Matyáš Kačírek a to ještě nebylo všechno. Za další tři minuty totiž zasadil Středočechům třetí úder Filip Chlum. Za hosty už jen korigoval Ivan Ďurač, ale to na vítězství Liberce nic nezměnilo.

Jiří Vozák (Bílí Tygři Liberec): Jsem spokojený. Za Boleslav dnes chytal Růžička, což je jeden z nejlepších gólmanů téhle věkové kategorie, takže jsme se na ty góly docela nadřeli. Prvních deset minut jsme hráli to, co jsme chtěli, ale pak jsme trochu přestali bruslit a museli jsme tak zodpovědněji bránit. To se nám dařilo. Škoda jen toho trestu do konce utkání. Tam to ještě mohlo být zajímavé, ale kluci to sehráli fantasticky. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Ladislav Kolner (BK Mladá Boleslav): V první třetině jsme hráli podle našich představ. Byly tam sice mezery v bruslení, ale plnili jsme to, co jsme měli. Od druhé části si naši hráči dávali přednost, přestali bruslit a od toho už se to pak odvíjelo. Troufám si říct, že Liberec dnes nebyl ve své top formě, takže ten výsledek je pro nás ještě milosrdný.