Junioři ve třetím kole nadstavby nestačili na Liberec

napsal Vojtěch Balon

2:4

0:1, 1:3, 1:0

Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 29. Šťáva (Kotala, Volf), 57. Volf (Kotala) – 2. Huňa (Paločko, Solenský), 26. Solenský (Suska, Huňa), 34. Šír (Paločko, Solenský), 40. Kalfiřt (Šír, Jedlička). Rozhodčí: Jebavý – Pechánek, Maštalíř. Vyloučení: 9:5, navíc Tržický (LIB) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 25:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.

Pechek – Tůma, Štosek, Hes, Žalud, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala – Poljanyčka, Klečka, Pořízek – Volf, Sedmík, Motloch.

Pírs – Mrázek, Šír, Arlt, Mečíř, Divila, Tržický – Babec, Suska, Kalfiřt – Huňa, Jedlička, Solenský – Lakatoš, Ordoš, Zachar – Havlas, Paločko, Heřmánek.

M l. B o l. – Před zraky 60 diváků nastoupili mladoboleslavští junioři proti Bílým Tygrům a do utkání vstoupili tou špatnou nohou, protože už v čase 1:01 otevřel skóre hostující Huňa. Když ve 26. minutě zvyšoval na 0:2 Solenský, o osudu utkání se zdálo být rozhodnuto. Bruslaři se však nevzdali a brankou Šťávy vykřesali plamínek naděje. Ten ale definitivně zhasl ještě v prostřední periodě, do druhé sirény se stihli prosadit hostující Šír a Kalfiřt. Konečnou podobu skóre dal v 57. minutě Volf a Liberec si tak ze ŠKOENERGO Arény odváží tři body za výhru 4:2.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté a už po 61 sekundách se mohli radovat z úvodní branky. Paločko našel před brankou Jozefa Huňu, který střelou nad lapačku překonal Pechka. Oba celky měly v úvodu k dispozici několik přesilových her, největší šanci Bruslařů si během druhé početní výhody připravil Šťáva, ale těsně minul Pírsovu svatyni. Na druhé straně ve 12. minutě zahrozil Zachar, ale jeho nepříliš razantní střela mířila těsně vedle pravé tyče. Vzápětí se do zakončení ze skvělé pozice dostal střelec úvodní branky Huňa, ale mladoboleslavský brankář jeho pokus fenomenálním způsobem zneškodil. O tři minuty později byl v samostatném úniku faulován Pořízek a rozhodčí nařídili trestné střílení. Domácí forvard si s ním však neporadil a tak se šlo poprvé do kabin za stavu 0:1.

I start prostřední dvacetiminutovky se lépe vydařil Bílým Tygrům, kteří v čase 25:29 přidali svou druhou branku. Suska našel volného Samuela Solenského, který si se zakončením bez problémů poradil. Bruslaři se vrátili do zápasu v přesilové hře - Ondřej Šťáva napřáhl na modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Vstřelená branka Středočechy povzbudila a do další šance se dostal Radek Pořízek, ale ani napodruhé nevzešel z minisouboje s Pírsem jako vítěz. Tlak Bruslařů pokračoval a domácí si vytvořili další šanci, jenže Kotala s Volfem stoprocentní šanci nevyužili. Severočeši střeleckou impotenci svých hostitelů potrestali hned vzápětí – Paločko našel neobsazeného Martina Šíra, jenž se postaral o to, že byl Pechek potřetí překonán. A to ze strany hostů nebylo vůbec vše. Tůmova zaváhání využil Jakub Jedlička a ujížděl sám na boleslavského gólmana, ale se zakončením si nedokázal poradit. Tygry to nemuselo příliš mrzet, protože v poslední minutě druhé třetiny zatloukl další hřebíček do rakve Jakub Kalfiřt.

Závěrečná perioda se už spíše dohrávala. Ve 42. minutě se k odraženému kotouči dostal Motloch, ale nedokázal zasunout kotouč za záda přesouvajícího se Pírse. O chvilku později na druhé straně zahrozil aktivní Jozef Huňa, ale Pechek si s jeho pokusem rovněž poradil. Bruslaři se v 57. minutě dočkali alespoň kosmetické úpravy výsledku – to když i s trochou štěstí dostal puk za záda libereckého gólmana Lukáš Volf. Nic dalšího se na ledě neudálo, mladoboleslavští junioři tak nenavázali na výhru z Brna a libereckým Bílým Tygrům doma podlehli 2:4.