napsal Vojtěch Drbohlav

3:0

1:0, 2:0, 0:0

HC ŠKODA PLZEŇ

Branky a nahrávky: 12. Klečka (Poljanyčka, Šťáva), 36. Pořízek (Kotala), 38. Bernad (Červinský, Pořízek). Rozhodčí: Jebavý - Krátký, Svoboda. Vyloučení: 6:2, navíc Marcel (PLM) 10 min. OT za nesp. chování a Kepka (PLM) 5 min.+DKU za vražení na hrazení. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 28:42. Průběh utkání: 3:0.

Růžička – Tůma, Štosek, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Poljanyčka, Klečka, Pořízek, Volf, Sedmík, Motloch

Štekr – Marcel, Polívka, Kubík, Kaňák, Walter, Holý – Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Rajal, Polata, Michel, Jakubec, Suchý, Tulačka, Čadek, Krliš, Kepka

M l . B o l. – Boleslavští junioři měli po čtvrtečním nepovedeném duelu ve Vítkovicích co odčiňovat. Nutno dodat, že se jim to podařilo. Třemi góly si totiž pohlídali vítězství nad Plzní. Nejdříve poslal Boleslav do vedení Klečka, následně navyšoval Pořízek a na konci druhé periody zpečetil výhru Bruslařů kapitán Bernad. Brankář domácích Jan Růžička navíc udržel čisté konto.

První větší šanci v zápase si připsal Matěj Hes, který však ani nadvakrát plzeňského Štekra nepřekonal. Zkusil to také hostující Krliš, Jan Růžička mu nedal příležitost, aby dostal svůj tým do vedení. Indiáni byli i nadále nebezpeční v útočném pásmu a Boleslavští museli hodně bránit. Potvrdilo se však řčení nedáš - dostaneš. Do úniku se dostal Poljanyčka s Janem Klečkou, pro kterého nebyl problém zakončit až za záda Jonáše Štekra.

I po inkasované brance byli hosté nebezpeční. Švarc ale nedokázal propasovat puk do branky Mladé Boleslavi. Na druhé straně mohl navýšit vedení domácích Lukáš Motloch, jenže trefil pouze ochrannou síť nad brankou. V závěru měl dobrou příležitost ještě Lukáš Volf, jenže domácího útočníka, který střílel už z velkého úhlu, plzeňský brankář vychytal.

Vstup do druhé třetiny domácím příliš nevyšel. Dvakrát mohl uspět Krliš, ale pokaždé přestřelil. Proti Rajalovi vytasil Jan Růžička jeden ze svých zákroků. Vyrovnat mohl i Jan Walter, ale i jeho si domácí brankář ohlídal. Nakonec však navýšili své vedení Boleslavští. U plzeňské branky se vytvořil velký závar a kotouč za záda Jonáš Štekra sklepl Radek Pořízek, který vstřelil už svou druhou branku během dvou posledních zápasů. Zhruba o dvě minuty později přidala Mladá Boleslav další branku. David Bernad využil nepozornosti hostů a poslal kotouč ke vzdálenější tyči plzeňské klece do protipohybu gólmana.

V úvodu poslední třetiny byli opět lepší hosté. Nastřelili dokonce břevno domácí branky. Indiáni měli i několik přesilovek, jenže ty se jim vůbec nedařily. Několik šancí měl hostující Michel, ale Růžička jej vždy vychytal. Na bránu Plzně mohl jet sám Lukáš Volf, jenže měl zlomenou hokejku, a odjel tedy raději na střídačku. Ani ze závěrečného pokusu Dominika Tůmy další branka nepadla, a z výhry se tak radovali domácí, kteří snížili manko na svého tabulkového soupeře na tři body.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Zápas pro nás byl těžký. Vedli jsme po první třetině 1:0. Ve druhé jsme ustáli velký tlak hostů a navíc se nám podařilo paradoxně při jejich největším tlaku dát gól. To pro nás bylo hodně důležité a vrátili jsme se do hry. Potřebovali jsme vyhrát nějaký zápas, abychom se vrátili zpět do herní pohody. Tým podal parádní výkon podpořený čistým kontem Jana Růžičky, což bylo také důležité.