5. 1. 2015
napsal Vojtěch Balon

5:0

1:0, 0:0, 4:0

Branky a nahrávky: 10. Průšek (Podsedníček, Pořízek), 41. Volf (Brzák, Kotala), 43. Volf (Kotala, Bernad), 51. Hes (Podsedníček, Pätoprstý), 57. Volf (Brzák). Rozhodčí: Horinek – Charvát, Žídek. Vyloučení: 4:7, navíc Borovec a Bernad (oba MBL) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 39:20. Průběh utkání: 5:0.

Růžička – Mašek, Tůma, Kurka, Hes, Žalud, Bernad, Červinský – Průšek, Němec, Kotala – Poljanyčka, Pätoprstý, Podsedníček – Brzák, Borovec, Pořízek – Volf, Motloch.

Husár – Franc, Budík, Horyna, Bažant, Adam, Nedbal – Chvojka, Havrda, Barkoći – Kusý, Hlaváček, Pipek – Kysela, Krajňák, Panna.

M l. B o l. – Mladoboleslavská juniorka má za sebou další vítězný zápas, před domácími příznivci svěřenci trenérů Křivohlávka a Žabky porazili Pardubice vysoko 5:0. V úvodní dvacetiminutovce byli o fous lepší Bruslaři a jako jediný se v ní prosadil domácí Průšek, zatímco v prostřední periodě byl k vidění vyrovnanější průběh. Po čtyřiceti minutách platil stav 1:0. Třetí třetinu jasně ovládli Středočeši, Lukáš Volf stihl během 16 minut vsítit hattrick, vstřelený gól si do statistik připsal také Matěj Hes.

Do zápasu sedmého kola nadstavby vstoupili aktivněji Středočeši, kteří navíc po třech minutách dostali výhodu přesilové hry. Kurka ani Hes však nemířili přesně. V sedmé minutě se do dobré šance dostal Jakub Kotala, ale trefil pouze výstroj připraveného Husára. Pardubičtí Budík a Kusý se ocitli ve skvělých palebných pozicích, ale ani jeden z nich nemířil mezi tři tyče a ke slovu se dostalo klišovité pravidlo nedáš – dostaneš: V čase 9:42 se před pardubickým gólmanem nejlépe zorientoval Milan Průšek a nekompromisní dorážkou otevřel skóre. Pokud nepočítáme solidní šanci Pipka, kterou Jan Růžička bez problémů lapil, v první třetině se už nic důležitého nestalo.

Prostřední dvacetiminutovka začala znovu náporem Bruslařů, domácí dokonce dostali k dispozici početní výhodu. O tu však vzápětí po faulu Bernada přišli. Nehrál se příliš atraktivní hokej, boj se přesunul hlavně do středního pásma a do okolí mantinelů. Ve 33. minutě ukončil letargii Ondřej Panna, ale na Růžičku si z pravého kruhu nepřišel. Hosty tato šance nabudila, o chvilku později si vypracovali další slušnou možnost – závar na hranici svého brankoviště však domácí gólman ustál. A protože gólem neskončily ani střely Kurky, Motlocha, Němce a Kotaly, šlo se po dvou periodách do kabin za stavu 1:0.

Zatímco v úvodních čtyřiceti minutách byl k vidění spíše defenzivní hokej, v závěrečné periodě si Bruslaři otevřeli střelnici. Krátce po úvodním buly se prosadil Lukáš Volf, což značně otupilo snažení Perníkářů. Ten samý hráč, Lukáš Volf, rozradostnil povedenou střelou hrstku mladoboleslavských příznivců už o další dvě minuty později, a když v 51. minutě překonal nešťastníka Husára v přesilovce Matěj Hes, zdálo se být definitivně rozhodnuto. Finální podobu výsledku určil a svůj hattrick dokonal krátce před koncem Lukáš Volf, Bruslaři tak porazili ČSOB Pojišťovnu vysoko 5:0.