BK MB – HAVÍŘOV 6:5 po s.n. (1:0, 3:3, 1:2-0:0)

napsal Pavel Petr

6:5sn

1:0, 3:3, 1:2-0:0

HC AZ Havířov 2010

Branky a nahrávky: 16. Eiselt (Sýkora), 21. Zdráhal (Tondr), 32. Jindra (Piecha, Lipina), 36. Zdráhal (Gombár, Jindra), 59. Zdráhal (Gombár, Jindra), rozhodující nájezd Piecha – 22. Sedlák (Fadrný), 31. Zdeněk (Dresler), 40. Sedlák (Fadrný), 45. Holuša (Brynecký), 60. Sedlák (Fadrný). . Rozhodčí: Jebavý – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1680.

Altrichter - Ťupa, Tondr - Majeský, Jindra - Kolda, Výborný - Bauer - Gombár, Zdráhal, Nouza - Dornič, Sýkora, Eiselt - Kadlec, Lipina, Piecha - Gajovský, Sláma. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

Novotný (TS Šafránek) - Galvas, Dresler - Lašek, Vavruša - Klimeš, Krisl - Sedlák, Fadrný, Seman - Mikšan, Zdeněk, Rozum - Heider, Sikora, Brynecký - Peštuka, Žák, Holuša. Trenéři: Alois Chlustina a Tomáš Potěšil.

Boleslavští nastoupili k utkání v neúplné sestavě. Pro zranění nebo nemoc chyběli Paroulek a Koláček, obránce Štrach navíc putoval v průběhu týdne na střídavý start do druholigových Benátek. Naopak prvoligovou premiéru si odbyl dvacetiletý obránce Tondr, který se vrátil do svého mateřského klubu z Liberce. Pro pětici hráčů měl pak sobotní duel zvláštní příchuť. V nedávné minulosti totiž oblékali dres soupeře. Na domácí straně to byli útočníci Zdráhal a Lipina, na straně druhé obránce Klimeš a útočníci Fadrný a Žák.

Ten hrál proti Mladé Boleslavi minulý týden ještě za Kadaň, tentokrát už za mužstvo ze severu Moravy, A pochopitelně nesmíme opomenout ani domácího kouče Jiřího Režnara, který v letošní sezoně na boleslavskou střídačku přišel právě z Havířova. A zápas samotný? Hned v úvodu zahrozili hosté a po akci Fadrného se řítili na boleslavskou branku. Naštěstí pro domácí v koncovce selhali. Další příležitost měl havířovský obránce Dresler, jeho slabá střela z prostoru mezi kruhy ovšem nemohla mít a také neměla šanci na úspěch. Altrichter si s ní hravě poradil. Při vyloučení Zdráhala pak boleslavského gólmana prověřil Galvas. Domácí poprvé vážněji zahrozili až v 11. minutě při početní převaze. Sýkorův průnik zastavil gólman Novotný. V náruči havířovského brankáře skončil také pokus Jindry.Nepřekvapila ho ani střela Zdráhala z levé strany. Až v čase 15:16, tři vteřiny před koncem trestu havířovského Sikory, se mohli radovat domácí. Po přihrávce Sýkory a po objetí branky zasunul kotouč do sítě Eiselt – 1:0.

Do druhé třetiny vstoupili domácí impozantně a už po dvaceti vteřinách skórovali. Po přihrávce Tondra se z otočky trefil Zdráhal – 2:0. Jenže odpověď hostů byla bleskurychlá a Sedlák vzápětí zblízka snížil znovu na rozdíl jediné branky – 2:1. Další možnost ke skórování se Havířovu nabídla při dvojnásobné přesilovce trvající jednu minuty. Na trestnou lavici putoval nejprve Lipina a po něm také Eiselt. Jenže Zdeněk nejprve pálil do boční sítě a vzápětí do tyče. Příležitost tak svěřenci Aloise Chlustiny tentokrát promarnili. V polovině utkání pak neměl daleko ke gólu Lipina, radost mu však zkazil semaforem Novotný. O minutu později však bylo vyrovnáno. Zdeněk našlápl k sólu a bekhendem nedal strážci boleslavské svatyně šanci – 2:2. V čase 31:17 ale znovu domácí vedli. Po buly se prosadil obránce Jindra – 3:2. Ve 36. minutě navíc Boleslav využila přesilovku. Pálil Gombár, k odraženému puku se dostal Zdráhal a zvýšil na 4:2. Pecha pak nedopravil do havířovské sítě puk po objetí branky. Při vyloučení Výborného ale třináct vteřin před druhou sirénou snížil svým druhým gólem Sedlák – 4:3.

Třetí třetinu zahájili hosté přesilovkou. V ní musel byl Altrichter ve střehu při sólu Sikory, které však havířovský útočník neproměnil. Co se však nepodařilo v početní převaze, to dokonal při plném počtu hráčů na ledě Holuša. Tentokrát po přihrávce Bryneckého trestal nedůslednost boleslavských obránců, kteří ho pohodlně nechali skórovat – 4:4. Poté hráli domácí 90 vteřin ve čtyřech proti třem, když ale Eiselt ani Piecha netrefili prázdnou branku, těžko mohli pomýšlet na úspěch. V čase 55:48 putoval „za katr“ nejprve hostující Klimeš za vyhození kotouče mimo led a poté „vyfasoval“ dvouminutový trest za držení Fadrný a Boleslav hrála 1:42 v pěti proti třem. Výborného dělovku však Novotný kryl. Druhý pokus z jeho hole pak těsně minul tyč. Ani na třetí pokus Výborný vzápětí hostujícího gólmana nepřekonal. Střeleckou nemohoucnost domácích pak potvrdil Lipina, které puk netrefil podle svých představ. Až v 59. minutě vybídl Gombár přesnou přihrávkou ke skórování Zdráhala a ten blafákem do bekhendu zkompletoval hattrick. Jenže v závěru hosté sáhli k power play a po vyhraném buly čtrnáct vteřin před sirénou zajistil prodloužení třetí trefou Sedlák.

V prodloužení nabídl domácím šanci svým vyloučením Dresler. Jenže sólo neproměnil Výborný, přesně nemířil ani Dornič a tak boleslavská aktivita vyšla znovu naprázdno. Nastavení rozuzlení nepřineslo a tak ke slovu přišly samostatné nájezdy. V nic hostující Mikšan ani Sedlák neproměnili, domácí střelci Piecha a Eiselt však ano a rozhodli o tom, že dva body nakonec zůstaly v Mladé Boleslavi. A jedna zajímavost k samostatným nájezdům. Hostující trenér k nim poslal náhradníka Šafránka.

Jiří Režnar, BK Mladá Boleslav: "Hodnocení bylo tentokrát velmi krátké. To, co jsme dvě třetiny předváděli, nemělo tentokrát s hokejem nic společného. Někteří hráči toto utkání doslova odchodili. Nejlepším hráčem posledních kol je Martin Ťupa, který odehraje šedesát procent hry. Někteří jiní se ale jen vezou. Proto odehráli duel s Havířovem zadarmo. Toto utkání ale ještě bude mít dohru. Takhle se hokej nehraje."

Tomáš Potěšil, (Trenér HC Havířov Panthers): "V Mladé Boleslavi jsme podali velmi dobrý výkon. V první i ve třetí části jsme si, myslím, vytvořili více brankových šancí. S bodem jsme spokojeni. Tentokrát jsme ale mohli získat i body tři."