Junioři posledním utkání nadstavby zvítězili, porazili Pardubice 3:2

29. 1. 2015
napsal Josef Zdobinský

2:3

0:2, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 27. Bažant (Kysela), 44. Chvojka (Pipek, Kusý) – 16. Sonnek (Kotala, Hes), 20. Podsedníček (Bernad, Kotala), 21. Kotala (Sedmík, Bernad). Rozhodčí: Veinfurter - Potůček, Tasch. Vyloučení: 5:6, navíc Brzák 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 36:28.

Husár – Pilný, Franc, Bažant, Adam, Nedbal – Chvojka, Havrda, Rohlík – Barkóci, Kusý, Hlaváček – Pipek, Kysela, Martinec

Růžička – Mašek, Štosek, Kurka, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala – Poljanyčka, Musliu, Podsedníček – Brzák, Borovec, Ďurač – Sedmí, Sonnek, Motloch

P a r d u b i c e - Tři body za výhru 3:2 vezou Boleslavští junioři z Pardubic. Bruslaři v utkání vedli od první třetiny, a i když se "perníkářům" podařilo snížit, vyrovnat už nestihli. O vítězství Bruslařů se výrazně postaral Jakub Kotala, který jednu branku dal a u dvou asistoval. Boleslavští junioři tak zakončili nadstavbovou část ve skupině A DHL extraligy juniorů na pátém místě. Ve skupině "O postup do play-off" se tak utkají dvoukolově s Vítkovicemi, Třincem, Pardubicemi, Chomutovem a Zlínem.

Junioři odehráli poslední zápas 14. kola doma v Tipsport areně, přivítali zde BK Mladou Boleslav. Utkání se již od začátku neslo ve velkém tempu a šance byly na obou stranách.

První zužitkování přišlo ze strany hostů v 16. minutě, když přesně zamířil Jan Sonnek – 0:1.

Další branku hosté přidali sekundu před koncem první třetiny, když domácí obrana trochu zaspala, čehož využil Patrik Podsedníček a nadvakrát prostřelil Husára – 0:2.

Ihned v úvodu druhé třetiny hosté zaskočili domácí potřetí, když ve 21. minutě rozvlnil síť domácích potřetí přesnou ranou Jakub Kotala – 0:3.

Domácí se zdáli být chvilku zaskočeni, ovšem poté se opět vrátili do obvyklého tempa a snažili se snížit. To se jim povedlo ve 27. minutě. Matěj Bažant si popojel od modré čáry a jeho projektil skončil za zády až do teď bezchybného Růžičky – 1:3.

Naděje na obrat přišla ve třetí třetině, konkrétně ve 44. minutě se úchvatně dostal před Růžičku Kusý, ten přenechal kotouč Pipkovi a ten jej ještě stihl usměrnit na Radovana Chvojka, který už měl velmi jednoduchou práci – 2:3.

Nic dalšího se ovšem nestalo, Pardubice hodně tlačily, nicméně gól z toho nebyl ani, když to zkoušely v šesti lidech. Mladá Boleslav si tak z pardubické Tipsport areny odváží tři body za vítězství 3:2 z jejich pohledu.