Junioři zvítězili v Třinci a vyhoupli se na druhé místo!

napsal Josef Zdobinský
HC Oceláři Třinec

3:5

0:1, 2:1, 1:3

Branky a nahrávky: 28. Jaroš (O. Kovařčík, Pěnčík), 31. O. Kovařčík (Jašek), 57. Roman (Jašek) – 20. Hes (Pořízek, Šťáva), 21. Kotala, 47. Kotala (Volf, Sonnek), 50. Ďurač (Šťáva), 60. Sonnek (Kotala). Rozhodčí: Šutara – Moravec, Řezáč. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.

Dudáček – Pisarik, Heider, Stránský, Roman, Doudera, Zahradníček – Pěnčík, Franek, Murín, O. Kovařčík, Jašek, Severa, Bednář, Pala, Christov, Jaroš, M. Kovařčík

Růžička – Mašek, Kurka, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Klečka, Pätoprstý, Brzák, Pořízek, Volf, Ďurač, Sedmík, Sonnek, Motloch

T ř i n e c – Další povedené utkání ve skupině C o play off za sebou mají boleslavští junioři. Ti ve čtvrtek odehráli dobrý zápas s třineckými Oceláři a díky výhře 5:3 se dostali na druhou příčku tabulky. Na ledě Ocelářů se Boleslav dostala do vedení na konci první třetiny. V průběhu druhé části se sice domácímu Třinci povedlo utkání vyrovnat, ale třetí třetině už opět vládli Bruslaři. Na první Chomutov junioři ztrácí jen bod.

První velkou šanci si ve čtvrtečním zápase vytvořili domácí mladíci, ale Jašek v početní výhodě kotouč do odkryté branky nedostal a z gólu se následně nemohl radovat ani Pěnčík, který trefil pouze hostujícího Růžičku.

Pala poté svou příležitost ke střele prováhal a skóre na světelné tabuli se tak měnilo až necelou minutu před koncem úvodní části, když v přesilové hře překonal Dudáčka ranou od modré Matěj Hes z Boleslavi.

Krátce po startu druhé dvacetiminutovky se boleslavští hráči radovali znovu, když svůj nájezd proměnil Jakub Kotala. Na druhé straně poté dostal kotouč do branky Ondřej Kovařčík, ale rozhodčí jeho trefu neuznal.

Poté už se ale Oceláři radovali. Střelu již zmíněného Kovařčíka dorazil za záda Růžičky Tadeáš Jaroš. O tři minuty později už bylo vyrovnáno, když v přečíslení zamířil přesně po Jaškově přihrávce aktivní Ondřej Kovařčík.

Do třetí části vstoupili aktivněji Oceláři, své šance ale nevyužili a byli to tak oni, kdo znovu inkasoval. Do odkryté branky zamířil Jakub Kotala a hosté tak šli znovu do vedení. Svůj náskok pak Boleslav navýšila v početní výhodě, když pod horní tyč zamířil Ivan Ďurač.

Ocelářům ještě vrátil naději na vyrovnání obránce Michal Roman, který se dostal z trestné lavice do brejku a z něj nedal Růžičkovi šanci, v power-play pak ale pojistil výhru hostů Ivan Ďurač.