Boleslav na úvod porazila domácí Martin, nikdy mu nedovolila vyrovnat

21. 8. 2015
MHK Martin

3:5

0:2, 2:2, 1:1

Branky a nahrávky: 33. Dlouhý (Jáchym), 36. Kokavec (Jurášek, Themár), 57. Uhrík (Poliaček, Murček) – 4. Hyka (Robar, Pabiška), 10. Hyka (Hruška, Pabiška), 36. Pacovský (Trončiský), 37. Bárta (Stříteský, Lenc), 60. Urban (Kočí, Pacovský). Rozhodčí: Novák – Holienka, Jakubec A. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 700. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.

MHK Martin

Dzubina – Tabaček, Bačik – Dlouhý, Trávniček – Varga To., Jáchym – Pacalaj, Fabián – Varga Ti., Pokrivčák, Rzavský – Uhrík, Murček, Poliaček – Kokavec, Jurášek, Themár – Kabáč, Dírer, Jokeľ

Rittich – Stříteský, Holub – Kočí, Kučný – Ovčačík, Robar – Trončinský, Trška – Voráček – Bárta, Urban, Hruška – Hyka, Jarůšek, Klimenta – Kotala, Kubica, Látal – Lenc, Pabiška, Pacovský – Ďurač

M a r t i n – Byla to solidní honička, hokejisté BK Mladá Boleslav si ale pořadatelský tým z Martina nikdy nepřipustili k tělu tak, jak by domácí potřebovali. První třetinu sice ovládli Bruslaři, první náznak komplikací ovšem přišel po polovině duelu, kdy během 60 sekund padly neuvěřitelné tři branky. K odporu se ještě slovenský celek nadechoval v samotném závěru, v 57. minutě totiž snížil na rozdíl pouhého jednoho gólu. Středočeši ovšem soupeři znovu vystavili stopku a své první vítězství na turnaji potvrdili trefou do prázdné branky. "Těžký zápas a ubojované vítězství po dlouhé cestě," nechal se slyšet sportovní manažer Boleslavi Jaromír Látal. K dalšímu zápasu Mladá Boleslav nastoupí <strong>v sobotu od 14 hodin s týmem Hradce Králové.</strong>

Úvod zápasu přinesl po několika příležitostech na obou stranách kluziště, výraznějším způsobem ale do hry přeci jen promlouvali obhajovatelé titulu loňského vítěze, kteří s sebou do Martina přivezli nezbytný pohár. Už ve čtvrté minutě šli tak Bruslaři do vedení, když do úniku proklouzl obránce Robar, který nahrál na volného Tomáše Hyku. Tentýž hráč pak skóroval v relativně krátkém časovém sledu ještě podruhé. Tentokrát se Hyka prosadil po sólové akci jen chvíli poté, co se jeho vyloučený spoluhráč vrátil z ledu a domácí vyrobili ve svých řadách parádní minelu. Zbytek první třetiny proběhl už v poklidnějším tempu. Mladá Boleslav si především hlídala zadní vrátka a očividně pracovala na udržení svého vedení a domácímu Martinu na chvíli došel dech.

Také první polovina druhé části pokračovala v bezbrankovém duchu, ačkoliv šancí bylo k vidění hned několik. Kokavec měl na holi hned dvojitou dorážku, ale na Ritticha si nepřišel. Zuby si na boleslavském brankáři vylámal i Pokrivčák, přičemž na opačné straně kluziště pro změnu zkoušel své štěstí například obránce Kučný. Ve 33. minutě se domácí konečně dočkali alespoň snížení, Jánu Dlouhému se puk podařilo zvednout do horního růžku. Gólové hody druhé poloviny prostředního dějství tím ovšem teprve začaly, přičemž nejfrekventovanější byl čas od 35:20 do 36:20. Během těchto šedesáti sekund totiž stačily padnout hned tři branky! Nejprve Mladá Boleslav znovu odskočila na rozdíl dvou branek díky Dominiku Pacovskému, poté opětovně snížil Michal Kokavec a do třetice přidal čtvrtý zářez Bruslařů Michal Bárta.

Třetí třetina probíhala v gólově klidnějším duchu. Aktivnější byli sice Boleslavští, dvougólové vedení v zádech – a pravděpodobně také únava po dlouhé cestě – je ovšem do ničeho netlačili. Výraznějším způsobem na sebe upozornil třeba Pacovský, do solidní šance se protlačil i Kotala. Na druhé straně se kontrování pokoušel Tibor Varga. Žádný silnější závan čerstvého vzduchu nepřineslo ani vyloučení boleslavského Ďurače. Teprve v 57. minutě přišlo drama, to když se na rozdíl jednoho gólu povedlo snížit Michalu Uhríkovi. Martinští se chopili příležitosti a odvolali gólmana, hra v power-play se jim ale (jak to tak ve většině případů bývá) spíše vymstila. Do nikým nehlídané sítě se totiž trefil Tomáš Urban.