BK MLADÁ BOLESLAV

Štěstěna Bruslařům zahrála do karet, nájezdy ale opět nevyšly

2. 10. 2015
napsal Jitka Čechová
HC VERVA Litvínov

3:2sn

1:1, 1:0, 0:1 - 0:0 - 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 5. Trávníček (Martynek, Sklenička), 28. Jánský (Kubát, Pavlík), rozh. náj. Hübl – 12. Urban, 45. Bárta. Rozhodčí: Šír, Hrubý – Zavřel, Hynek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3634. Střely na branku: 42:38. Blokované střely: 8:11. Hity: 21:15. Vhazování: 50:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2 - 3:2.

HC VERVA Litvínov

Janus – Gula, Kubát, Pavlík, Sklenička, Frolo, Pavelka – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Písařík, Gerhát, Hořava – Řehoř, Piroš, Jurčík

BK Mladá Boleslav

Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský, Ovčačík, Kučný, Trška – Látal, Výborný, Bárta – Hyka, Urban, Pacovský – Musil, Žejdl, Lenc – Jarůšek, Hruška, Klimenta

L i t v í n o v – Na led mistrovského Litvínova odjížděli mladoboleslavští hokejisté s pokorou ale zároveň zdravou sebedůvěrou a vírou, že šance na bodový zisk jsou velmi vyrovnané. Domácí šli sice nejprve do vedení, jenže se o něj zároveň paradoxně sami připravili, když si po vyhraném buly dali vlastní gól. Druhá branka Severočechů padla ve dvojnásobné přesilovce a snad ještě specifičtější byla následná odpověď Bárty, proti kterému brankář Janus vystartoval až k mantinelu, kde ovšem upadl a boleslavský útočník kotouč dovezl do sítě. Zápas pokračoval prodloužením a poté i obávanými samostatnými nájezdy. A zatím obávané také zůstávají, neboť ani tentokrát se ani jeden ze Středočechů neprosadil.
Mladík Ivan Řehoř naskočil ke svému první extraligovému zápasu v životě místo zraněného Jakuba Šrámka. také na straně Boleslavi došlo k prvnímu extraligovému startu - sice pouze v letošní sezoně, ale přítomnost Pavla Musila, který se po zranění vrátil do řad Bruslařů, byla zcela jistě znát.

Litvínov byl v úvodu zápasu aktivnější a hned z první přesilovky, po vyloučení Jarůška, získal vedení. Hanzl nabil Skleničkovi a jeho ránu po Martynkovi dorazil nadvakrát ještě Michal Trávníček, 1:0. První třetina se lámala při Frolově trestu. Hübl získal kotouč, přenechal Lukešovi, ale jeho sólovku Rittich kryl.

Hosté vyrovnali kuriózně, po buly Hanzl v souboji poslal puk na vlastní branku, ten prošel Janusovou výstrojí a doklouzal za čáru - gól byl připsán na vrub Tomáše Urbana, který byl v inkriminovaný okamžik na buly a potažmo i nejblíže puku. Boleslav byla následně lepší, domácí hráli nepřesně, ale zvedli se. Nakonec však mohli inkasovat, nájezd Klimenty hasil hákováním v poslední minutě třetiny Kubát.

Po změně stran první zahrozil po Jurčíkově přihrávce Piroš, ale pak znovu díky dobrému pohybu nebezpečně ohrožovali Januse Středočeši. Jenže je zbrzdily fauly, Hruška a po něm Trončinský poslali svůj tým do třech, což dorážkou ze vzduchu využil Peter Jánský.

V oslabení mohl zvýšit Hübl, ale pak šli domácí do dvojnásobné početní nevýhody. Ta trvala 54 vteřin a na rozdíl od soupeře ji však Krušnohorci ubránili výborně a hostům se naopak pranic nedařilo.

Za to ve třetí části už hosté vyrovnat dokázali. Pomohlo jim zaškobrtnutí Januse při jeho dlouhém výletu proti kotouči, Michal Bárta si pak elegantními kličkami poradil a poslal puk do prázdné branky. Ani přesilovky už dělbu bodů neodvrátily.

V prodloužení mohli žlutí dvakrát rozhodnout, Trávníček ani Hanzl však Ritticha nepřelstili.

Nájezdy? Při formě Viktora Hübla znovu na domácího mága Robina Hanzla nedošlo. A právě Viktor Hübl hned v první sérii proměnil, a jelikož Výborný, Žejdl ani Musil proti Janusovi neuspěli, zůstal druhý bod na ZS Ivana Hlinky.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík, HC VERVA Litvínov: Inkasovali jsme dvě kuriózní branky, Boleslav myslím podobně kuriózní gól dala i ve Varech. Ale předvedená hra soupeře byla dobrá, je to bruslivé mužstvo. Hubený náskok 2:1 jsme neudrželi, nedali jsme gól ani v prodloužení, takže jsme za konečný výsledek rádi. Když jsme během utkání neproměnili sólové nájezdy, nemohli jsme dnes pomýšlet na víc.

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Jeli jsme sem s respektem a pokorou, přestože víme, že soupeř nevstoupil do sezony tak, jak si asi představoval. Ale známe jeho sílu. Připravovali jsme se na přesilovky s tím, že soupeř v nich je velmi úspěšný, více než 22 procent. Absolutně nám to ale nevyšlo, jak jste viděli, oba góly, které nám Litvínov dal, byly v přesilovkách. Vstup do utkání jsme neměli dobrý, přesto jel paradoxně Látal po 20 vteřinách sám na bránu. Ale jinak byl soupeř aktivnější, lepší. Pak se hra vyrovnala. Podle toho, jak se zápas vyvíjel, lze říci, že jsme spokojení s bodem. De facto jsme dnes nevstřelili ani jeden gól.