BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští vybojovali proti lídrovi dva body, střelecky zářili obránci!

23. 10. 2015
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

4:3p

1:0, 0:2, 2:1 - 1:0

HC Sparta Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 3. Výborný, 44. Voráček (Stříteský, Výborný), 48. Stříteský (Výborný), 64. Voráček (Látal, Výborný) – 31. Kudrna (Pech, Mikuš), 40. Přibyl (Hlinka, Buchtele), 57. Buchtele (Přibyl, Mikuš). Rozhodčí: Fraňo, Hejduk – Frodl, Kajínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4240 (vyprodáno). Střely na branku: 36:34. Zblokované střely: 11:7. Hity: 39:38. Vhazování: 45:45. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3 - 4:3.

BK Mladá Boleslav

Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Lenc, Urban Pacovský – Klimenta, Hruška, Látal – Musil, Žejdl, Bárta

HC Sparta Praha

Pöpperle – Mikuš, Švrček, Polášek, Čajkovský, Hrbas, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Sabolič – Buchtele, Hlinka, Přibyl – Klimek, Cingel, Hamilton – Forman, Černoch, Kudrna

M l. B o l. - Hodně zajímavou podívanou slibovalo měření sil mezi celkem z města automobilů a pražskou Spartou. Už před utkáním by se dala probrat spousta zajímavých témat, jako přerazení nejproduktivnějšího hráče soutěže Réwaye do Benátek, představení čerstvě nominovaných zástupců reprezentačního týmu nebo rozlučka Michala Broše. Skoro by se dalo říci, že utkání nemohlo nabídnout podobně zajímavou zápletku, opak byl ale pravdou.

Ještě před samotným startem utkání se s bohatou kariérou rozloučil za mohutných ovací obou fanouškovských taborů mistr světa a několikásobný extraligový šampion Michal Broš. Někdejší dlouhouletá opora Sparty obstarala symbolické úvodní vhazování a za emotivního skandování defintivně pověsila brusle na hřebík. Po necelých třech minutách hry o sobě ale dala vědět další velká osobnost dresu Mladé Boleslavi spjatá s pražským klubem.

Po vhazování v útočném pásmu se ke kotouči probojoval David Výborný a překvapivou ranou pod horní tyč otevřel skóre. Vše se událo tak rychle a s takovou razancí, že úvodní branku mužstva z Pojizeří si ještě museli ověřit hlavní sudí poradou s videorozhodčím. Dvoubrankové vedení mohl domácímu mužstvu zařídit Jarůšek, z otočky ale zametl vyražený kotouč těsně vedle pravé tyče.

Vyrovnání mohla přinést skrytá Barinkova rána v početní výhodě, Rittich se ale ocitl ve správný čas na správném místě. Především Pechova formace si v útočném pásmu počínala velmi aktivně, k ohrožení Ritticha se ale hosté dostávali spíše sporadicky. Na obou stranách byla znatelná velká bojovnost, které postupem času ustupovala hokejová krása. Do kabin si tak ve výsledku Bruslaři odnášeli jednobrankové vedení.

I po návratu na kluziště ŠKOENERGO Arény to byli hosté, kdo působil na ledě živějším dojmem. Do střelecké pozice se nadvakrát probíjel Cingel, Rittich byl připraven. V šanci se na druhé straně ocitl Pacovský, když z velké úhlu zakončoval rychlou kombinaci domácího mužstva, Pöpperle ale svůj tým držel nad vodou. A Sparta byla za aktivní pojetí hry a příkladné nasazení odměněna.

Pech se zbavil svého strážce a mezi kruhy nabídl puk Andreji Kudrnovi, jenž se prosadil střelou mezi Rittichovu ruku a tělo. Od té doby Pražané výrazně ožili a svého soka svírali v téměř přesilovkovém zámku. Půl minuty před sirénou hosté utišili tribuny podruhé. Hlinkova nahrávka se odrazila od bránícího hráče na hůl Daniela Přibyla a čerstvě nominovaný reprezentant dokázal, že se v podobných příležitostech nemýlí.

V boleslavské kabině zřejmě zuřila motivační bouře, jelikož na kluziště se vrátil povzbuzený tým. Vyrovnání zařídil Tomáš Voráček, jemuž stačilo vložit hůl do střílené přihrávky Matěje Stříteského. O několik okamžiků později se z nahravače ve střelce proměnil právě Matěj Stříteský a v početní výhodě využil dokonalé clony svých spoluhráčů. Tři a půl minuty před koncem základní hrací doby se puku po vhazování ujal Jan Buchtele a střelou přes obránce zařídil spravedlivé vyrovnání.

V prodloužení se zřejmě projevil respekt, který Boleslavští chovají k samostatným nájezdům a ti tak viditelně chtěli rozhodnout ještě před touto dovednostní disciplínou. Nejprve mířil do přečíslení Lenc s Trončinským, prvně jmenovaného ale Pöpperle vychytal. V příští akci už sparťanský brankář své spoluhráče nepodržel, když poněkud nešťastně propustil ostrý pokus Tomáše Voráčka. Neposedný kotouč se po zákroku navzdory veškeré snaze hostů dostal do síťky a Bruslaři mohli slavit zisk bonusového bodu.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Do utkání jsme vstoupili s velkým nadšením a brzy se ujali rychlého vedení. O to jsme ale přišli a s ním i o pohyb, aktivitu a důraz v osobních soubojích. Naštěstí se nám podařilo naši hru vzkřísit a vstřelit branky. Pokud můj protějšek mluví o tom, že se jim nedaří rozhodovat remízová utkání v nadstavbě základní hrací doby, pro nás je to problém ještě palčivější. Nesmírně si ceníme, že se nám podařilo tuto nepříznivou sérii přerušit. Speciálně vypíchnout zaslouží David Výborný. Ani ne kvůli kanadským bodům, ale za herní projev a jak se od jeho výkonu dokáží zvednout spoluhráči. Nezmínit nelze ani Davida Ritticha, což je stálice a opěrný bod naší sestavy.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Měli jsme možnost vidět kvalitní, bojovné a vyrovnané utkání. Navzdory faktu, že jsme inkasovali jako první, se nám povedlo otočit nepříznivý vývoj utkání a získat herní převahu. Bohužel, vedení jsme neudrželi a v závěru zachránili bod jen díky velké bojovnosti, za což se zaslouží hráčům poděkovat. Remízová utkání se nám ale nedaří v prodloužení či nájezdech převážit na naši stranu, s čímž naopak spokojeni být nemůžeme.