BK MLADÁ BOLESLAV

Fantazie, Bruslaři vyloupili horký olomoucký led!

1. 11. 2015
napsal Vojtěch Balon, Matěj Langer
HC Olomouc

3:6

0:1, 0:2, 3:3

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 47. Houdek (Zeman, Buc), 52. Laš (Buc, Houdek), 58. Laš (Buc, Zeman) – 1. Jarůšek (Výborný, Voráček), 35. Žejdl (Bárta), 39. Žejdl (Pacovský, Látal), 42. Hyka (Holub), 45. Pabiška (Hyka, Výborný), 59. Jarůšek (Výborný, Voráček). Rozhodčí: Čech, Hradil – Bryška, Lukš. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4802. Střely na branku: 34:26. Zblokované střely: 8:12. Hity: 11:9. Vhazování: 42:32. Průběh utkání: 0:5, 3:5, 3:6.

HC Olomouc

Konrád – Vyrůbalík, Rašner, Jaroměřský, Valenta, Staněk, Houdek, Ondrušek – Laš, Knotek, Buc – Mikúš, Zeman, Kafka – Vodný, Řípa, Eberle – Kucharczyk, Herman, Pekr.

BK Mladá Boleslav

Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Robar – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Žejdl, Lenc – Bárta, Hruška, Klimenta.

O l o m o u c - Svěřenci trenérů Františka Výborného a Mariana Jelínka získali další tři cenné body do tabulky a posunuli se v ní právě před svého nedělního soupeře z Olomouce. Kohouti se střelecky probudili až čtvrthodinu před koncem a třemi góly ještě zdramatizovali utkání, na zvrácení pro ně nepříznivého stavu už ale bylo pozdě - Bruslaři si totiž díky Jarůškovi, Hykovi, Pabiškovi a dvougólovému Žejdlovi vytvořili pohodlné pětigólové vedení, které se sice smrsklo na pouhý dvoubrankový rozdíl, trefou do prázdné branky však v závěru zpečetil výhru týmu z města automobilů Richard Jarůšek.

I když olomoucký Jan Knotek vyhrál úvodní buly utkání, výkon Kohoutů v počátečních minutách byl poněkud zesláblý. Hned v první minutě domácí obrana zaspala, čehož využil nikým nebráněný Richard Jarůšek. Ten si s pukem dojel až do mezikruží, kde však nic neuspěchal. Počkal na pohyb brankáře Konráda a následným blafákem zavěsil puk do odkryté brány.

Ani rychle inkasovaný gól Hanáky zřejmě neprobral a trápení v následujících minutách jen pokračovalo. Hra probíhala především na holích Mladoboleslavských. Jednobrankovou ztrátu Olomouckých mohl v deváté minutě Jakub Herman, jenž s pukem na své holi v mžiku dobruslil až před osamoceného Ritticha. Ke srovnání brankového stavu mu chyběla pouze přesnost. Jeho projektil tak trefil jen zadní plexisklo.

O pár minut později měl srovnání na čepeli Jiří Řípa. Ten u levé tyče branky Bruslařů přebral dlouhou přihrávku, téměř na místě si pohrál s pukem a ladně zakončil. Jeho pokusu chyběla opět důležitá přesnost. Nejen tyto dvě výrazné akce nasvědčovaly faktu, že se Olomoučtí dostali trochu do tempa a soupeři nedovolili tolik vyzývavých šancí.

Zkraje prostřední části hry hráli Kohouti po vyloučení Holuba svojí druhou početní výhodu a střeleckými pokusy se to jen hemžilo. Asi do nejjasnější pozice se dostal opět Jakub Herman, jenže i tentokrát z prostoru před brankovištěm nezamířil vůbec přesně.

Zhruba v půli duelu se ale výkony obou celků ustálily a hra se přelévala ze strany na stranu. Ve 33. minutě velmi povedeně rozkombinovali nadějný útok hosté, u jehož konce stál Radan Lenc. Mladoboleslavský útočník si nabruslil před bránu, ale ostrou střelu spoluhráče nasměroval pouze na Konráda. Následovala sice rychlá dorážka ze strany Bruslařů, ale kvůli tlačenici v brankovišti došlo k vytržení branky z původního postavení a povalení olomouckého brankáře.

Pět a půl minuty do konce druhé dvacetiminutovky se do samostatného úniku rozjel Lukáš Žejdl. Ten si obhodil dva obránce Mory a ocitl se před samotným Konrádem. Následovalo potažení puku a pomalá, avšak přesná střela bekhendem do levé části hanácké klece – 0:2.

Netrvalo dlouho a do další skórující pozice se dostal jeden z Bruslařů, jenže ještě před prostorem mezi kruhy byl hákován Valentou a následovalo pouze vyloučení na straně Mory. Mladá Boleslav ale v početní převaze přetlačovala Olomoucké u jejich brány a nedovolila jim žádné větší osvobození. To naopak Hanákům chyběla celé dvě třetiny přesnost jak přihrávek, tak i střel.

Třetí vyloučení Kohoutů následně hosté plně zužitkovali, když od modré čáry vyslal na bránu Konráda dělovku Martin Látal. S jeho pokusem by si olomoucký gólman nejspíše poradil, jenže v brankovišti střelu ztečoval Lukáš Žejdl, který zapříčinil už třígólový náskok Mladé Boleslavy.

Počátek závěrečné třetiny vyšel hostům na jedničku. Od úvodního buly periody jistě bránili a dostali se i do nadějného protiútoku. Mezi dvěma obránci Mory prolétl Tomáš Hyka, který se po kličce rozhodl k zakončení mezi Konrádovy betony – úspěšně.

Uběhlo necelých pět minut čisté hry a Bruslaři svému vyzyvateli z Hané uskočili na pětibrankový náskok. Hykovo nahození před Konráda povedeně nasměroval Lukáš Pabiška. Mora ale dala najevo, že tento zápas jen tak neodevzdá a do dvou minut pohotově odpověděla. Před brankou Ritticha se dobře zorientoval Adam Zeman, který přesnou zadovkou našel Tomáše Houdka. Ten si najel až před svatyni protivníka a zakončení do odkryté klece znamenalo dotažení ztráty alespoň na čtyři branky.

To ale od Kohoutů nebylo v zápase vše. Dávid Buc se od modré napřáhl a vyslal na Ritticha velmi ostrý projektil, který ale gólem neskončil. Pohotový Marek Laš využil zmatku před brankou Mladoboleslavských a jednoduchou dorážkou se postaral o druhý gól Mory. Naděje Olomouckých ani v posledních minutách zcela nevyprchala a parádní kombinaci Dávida Buce a Marka Laše před Rittichem dokázal završit gólem právě druhý jmenovaný, který si v zápase připsal druhý gól.

Mora šla dvě minuty před koncem základní hrací doby do hry bez brankáře a vypadalo to velmi nadějně. Nakonec se ale hráči Olomouce v útočném pásmu moc nedohodli, čehož využil Richard Jarůšek a bez problémů pojistil výhru hostů gólem do prázdné brány.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Venera (HC Olomouc): Hosté vyhráli zápas zaslouženě. Zápas dle mě ovlivnil rychlý první gól Boleslavi, který naše mužstvo srazil. V tomto utkání jsme dostali lekci v koncovce. Po dnešní porážce se opět vrátíme na zem, což někteří naši hráči potřebují. Každý zápas musíme odehrát celých 60 minut naplno. Nyní máme dostatek času na rozbor hry a poté nás čeká výzva proti Kometě. Je zajímavé, že za nás především skórují naši obránci.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Ze začátku jsme byli velmi obezřetní, protože víme, že Olomouc hraje velmi kvalitní hokej. Dle mě naše vedení 5:0 bylo nezasloužené vzhledem k našemu výkonu. My jsme si takového náskoku moc nevážili a soupeř se dostal do hry. Když jsem si vzpomněl na zápas KHL, kdy tým vedl 5:0, ale prohrál 5:6 na nájezdy, měl jsem po našich třech inkasovaných gólech menší obavy. Nám se ale podařilo vstřelit šestý gól a jsme rádi za tři body.