BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav promarnila vedení, poslední Vary uloupily dva body

17. 2. 2016
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

4:5sn

2:0, 2:3, 0:1 - 0:0 - 0:1

HC Energie Karlovy Vary

Statistiky

Branky a nahrávky: 8. Lenc, 11. Hyka (Klepiš, Ovčačík), 26. Lenc (Hyka, Voráček), 31. Klepiš (Trončinský, Pacovský) – 23. Haščák, 26. Vachovec (Huna, Bičánek), 40. Haščák (Gulaši), 53. Svoboda (Rohan, Marosz), rozh. náj. Huna. Rozhodčí: Hribik, Lacina – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 547. Střely na branku: 43:35. Zblokované střely: 14:7. Hity: 11:21. Vhazování: 29:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4 - 4:5.

BK Mladá Boleslav

Rittich (sam. náj. Růžička) – Voráček, Stříteský, Trončinský, Holub, Ovčačík, Rýgl – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Klepiš, Lenc – Bárta, Hruška, Klimenta

HC Energie Karlovy Vary

Závorka – Bičánek, J. Tomeček, Gulaši, Rohan, Sičák, Redlihs, Baránek – Rachůnek, Marosz, Haščák – Vachovec, Kůs, Huna – Gorčík, Gríger, Svoboda – Koblasa, Osmík, V. Tomeček

M l. B o l. - Ztracené body, jinak na středeční zápas nahlížet nelze. Bruslaři byli po většinu utkání ve vedení a měli více ze hry, k zemi je ale srazila Haščákova branka pět vteřin před koncem druhé třetiny. V závěru střetnutí se celek z Pojizeří snažil bránit jednobrankové vedení, jenže inkasoval v oslabení a obrat Karlovy Vary dokonaly v samostatných nájezdech. Boleslavi nepomohl ani výborný výkon Klepiše, jenž si po návratu do sestavy připsal tři kanadské body. Díky středečnímu utkání boleslavští hokejisté překonali loňský zisk v základní části, slavit tento fakt ale zřejmě nebudou.

Boleslavští hokejisté se do svého soupeře pustili bez sebemenšího slitování a od úvodních okamžiků střetnutí dokazovali, že propastný rozdíl v tabulce není náhodný. Už po dvou minutách hry se netradičně dostal do samostatného úniku obránce Ovčačík, Závorka svůj tým ještě podržel a blafák vykryl. Jen o několik okamžiků později mu proti střele Látala pomohla tyč, tím si ale karlovarský brankář štěstí v první třetině vybral.

Do kolonky střelců se jako první zapsal v osmé minutě hry Radan Lenc, jenž na brankovišti využil sklepnutí od Jakuba Klepiše. Netrvalo dlouho a celek z města automobilů své vedení navýšil. V jedenácté minutě ujel hostující obraně Tomáš Hyka, rozhýbal si Závorku a bez větší námahy zasunul kotouč za brankovou čáru. Pro Karlovy Vary mohlo být ještě hůře, přes minutu dlouhou dvojnásobnou početní výhodu ale domácí hokejisté neodehráli dostatečně kvalitně.

Úvodních pět minut druhé periody ale pro změnu vyšlo daleko lépe hostujícímu mužstvu. Bruslaři jako by se nechali unést na vlně uspokojení a nepůsobili tak svědomitým dojmem, jako tomu bylo v úvodních dvaceti minutách. Jedné takové nepozornosti využil Marcel Haščák, jenž zachytil chybnou rozehrávku a střelou zápěstím rozvlnil síťku za Rittichem poprvé. Jenže Bruslaři se ale mohou opřít o produktivní třetí útok.

Klepiš, Hyka a Lenc zamkli Západočechy v obranném pásmu a rotovali kolem Závorky. Hykova střela se od tyče odrazila zpět do hry a Radan Lenc ač tísněn, dorazil kotouč do hostující svatyně, ten večer již podruhé. Energetici se ale nenechali tímto okamžikem srazit na kolena a už po dvanácti vteřinách se vrátili na dostřel. Ke střele z mezikruží se dostal Michal Vachovec a přízemní ranou snížil.

Diváky ve ŠKOENERGO Arény muselo bolet za krkem, jak se hra přelévala z jedné strany na druhou. Dvoubrankové vedení si vzal zpět v přesilové hře střelou zpoza kruhu Jakub Klepiš. Nutno podotknout, že tato změna skóre jde velkou měrou za nepřesvědčivým Závorkou. Energetici mohli opět snížit, Haščákův překvapivý pokus po obtočení kolem branky skončil jen na horní tyči. Nakonec to karlovarští hokejisté před druhou sirénou ještě stihli, když si pět vteřin před odchodem do šaten na kruhy vybruslil Marcel Haščák a využil clony před Rittichem.

Závěrečná třetina nabídla očekávaný obraz hry, když domácí bránili nejtěsnější vedení a Západočeši naopak dobývali branku stráženou Rittichem. Dlouho si Bruslaři vedli zdatně, v 53. minutě ale zužitkoval šikovnou tečí početní výhodu Jakub Svoboda a poslal utkání do prodloužení. Ani v něm se ale rozhodnutí diváci nedočkali a přišly na řadu samostatné nájezdy.

Hned ten první proměnil ve vítěznou branku Rudolf Huna a jelikož se na straně Mladé Boleslavi neprosadil Hyka, ani Lenc, vítězství a bonusový bod získaly Karlovy Vary.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Začali jsme úžasně, soupeř měl problémy s naším pohybem, podařilo se nám převahu proměnit v branky. O to horší ale byla z naší strany další fáze hry, hráli jsme lehkovážně a vedení ne jednou, ale opakovaně ztratili . Předvedli jsme úžasné okamžiky a strašné okamžiky, výsledek je pro nás velkým zklamáním. Z naší strany bych ten výkon zhodnotil jako hysterický.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Měl bych začít pozitivně, ale nepovedl se nám vstup do utkání. Na druhou stranu si velmi ceníme obratu, kdy jsme prohrávali dvakrát o více než jednu branku. Klíčový okamžik byl již v první třetině, kdy se nám podařilo ubránit dvojnásobné oslabení. Po celé utkání jsme neztratili víru v bodový zisk a byli jsme za to odměněni.