BK MLADÁ BOLESLAV

Historie znovu přepsána! Boleslav má jisté čtvrtfinále!

1. 3. 2016
napsal Jitka Čechová
BK Mladá Boleslav

1:0sn

0:0, 0:0, 0:0 - 0:0 - 1:0

HC Oceláři Třinec

Statistiky

Branky a nahrávky: rozh. náj. Jarůšek. Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Bláha, Špůr. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 698. Střely na branku: 46:30. Zblokované střely: 7:9. Hity: 12:11. Vhazování: 40:46. Průběh utkání: 0:0 - 1:0.

BK Mladá Boleslav

Rittich – Stříteský, Voráček, Robar, Holub, Kučný, Rýgl, Trončinský – Jarůšek, Výborný, Pacovský – Klimenta, Klepiš, Lenc – Hyka, Musil, Bárta – Ďurač, Hruška, Pabiška

HC Oceláři Třinec

Hamerlík – Galvas, Doudera M., Jank, Nosek, Hrabal, Slovák, Doudera L., Stehlík – Tybor, Kopecký, Irgl – Svačina, Plíhal, Dravecký – Adamský, Polanský, Rákos – Rufer, Kovařčík, Matuš

M l. B o l. – Podařilo se! Hokejisté BK Mladá Boleslav znovu přepisují dějiny klubu, vůbec poprvé se v nejvyšší soutěži podívají přímým postupem do play-off, a to nejhůř z šestého místa, o čemž se rozhodne v pátečním posledním kole. Honba za čtvrtfinálem, respektive za předkolem play-off, přitom nabídla víc než skromný hokej. Ač ne úplně beznadějná, ale pořád bezgólová, šedesátiminutovka nemohla vyloženě nikoho urazit, přesto mladoboleslavská ŠKOENERGO Aréna nepochybně čekala větší střelecké drama. Nulový střelecký účet nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž si diváci spravili chuť! O vyrovnání Irglovy trefy se postaral Trončinský, rozhodl poté Richard Jarůšek!

Poněkud opatrnější začátek, v němž si obě strany byly viditelně vědomy, o co se hraje, mohl bekhendovým blafákem utnout domácí Musil, narazil ale na připraveného Hamerlíka. Stejně tak se na druhé straně snažil kontrovat Tybor, i v jeho případě ale pro změnu Rittich usměrnil kotouč pro Boleslav bezpečným směrem. Rákos o chvilku později netrefil prostor mezi třemi tyčemi a „rozduněl“ mantinel. Zatím vůbec největší šanci si připsal v páté minutě Kovárčík, kdy Rittich puk vyrazil nad sebe a posléze si jej málem srazil do sítě.

Příležitost otevřít skóre měl vzápětí celek domácích, který si coby první zahrál přesilovou hru. Solidní šanci měl na modré Klepiš, kterému vzápětí ještě navíc přispěchal na pomoc Pabiška se svou dorážkou. Přesilovku ovšem brzy vyzkoušeli i hosté, i přes solidní zámek Ocelářů a jedné obzvlášť svižné střely Irgla ale ani tento časový úsek nedošel gólového naplnění. Přesilovku si střihli na druhý pokus i Bruslaři a byť se ukázali být hodně silní na puku – jeden příklad za všechny je nepochybně Trončinský – hosté odolali. První třetina tak skončila bezbrankově!

Druhou třetinu začali díky sérii relativně nenápadných šancí lépe Oceláři, do pěti minut na sebe ale strhli pozornost Boleslavští. Nejprve Hamerlíkovi propadla střela Jarůška, pomalu klouzající kotouč ale včas zastavil jeden z obránců Třince. V podobné situaci se gólman hostů jen o moment později kvůli Klepišovi, puk ale tentokrát jen těsně po vypadnutí z brankářovy náruče prošel těsně vedle. Kličkující Hyka nedošel do cíle.

Těsně před půlkou zápasu na sebe znovu upozornil Jarůšek, který rozezněl tyčku Hamerlíkovy branky. Na druhé straně se mohl prosadit Galvas, vůbec ale nemířil přesně. Hra relativně plná střelby ale diskutabilních šancí diváky sice pořád bavila, sem tam se ale přeci jen začínala ozývat jistá nespokojenost. I prostřední perioda zůstala bez gólu.

V podobném duchu pokračovalo bohužel i třetí dějství. K jakékoliv finální akci scházel vždy minimálně mílový krok, ačkoliv několik slibných střel, například v podání Rýgla nebo na třinecké straně Rákose, mladoboleslavské tribuny mohly sledovat. Nadějně rozvíjející samostatný nájezd Musila stopl nedovolený zákrok Slováka, odpískaná přesilovka pro Bruslaře ovšem také nic neměnila.

Jak se blížil závěr, začínalo být tak nějak podprahově stále jasnější, že základní hrací doba nerozhodne. Na branku se řítící Bárta byl vytlačen ze střeleckého úhlu, Lenc zas vůbec netrefil branku. I Irgla se povedlo domácí obraně v útočném pásmu takřka vynulovat. Potvrzujíc všeobecné očekávání, základní hrací doba skutečně nerozhodla.

Hned v úvodu prodloužení byl v úniku faulován Hyka, za což si Galvas odešel sednout na trestnou lavici. Mladoboleslavští trenéři si vybrali oddechový čas, následující hra v početní převaze se ale Středočechům příliš nepovedla. Ani Oceláři toho ve zbývajícím čase nestihli mnoho vymyslet, a tak musely přijít na řadu samostatné nájezdy. V nich rozhodl Richard Jarůšek o bonusovém bodu pro Boleslav!

Ohlasy trenérů

František Výborný, BK Mladá Boleslav: Bylo to hodně o tom, že jsme chtěli bodovat a soupeř také. Hráli jsme takticky a o všechno, chtěli jsme být v první šestce. Nespoléhali jsme na výsledky ostatních týmů. I na hráčích bylo vidět, že jsou svázáni taktikou. Aktivita hráčů byla spíše utažená, nebyla uvolněná. Měli jsme několik šancí. Dvakrát puk propadl až za jejich gólmana a vypadalo to, že z toho bude gól. I když to bylo celý zápas 0:0 a bylo to v televizi, tak si myslím, že diváci viděli parádní hokej, nahoru – dolů, plný pěkných šancí. Hráči chtěli rozhodnout a bylo znát, že ty body opravdu chtějí. V takovém zápase ale může přijít rychlý protiútok a prohrajete 0:1 a pak je to velká škoda. Jsem rád, že to kluci dokázali. Před sezonou jsme si říkali, že by bylo fajn si zopakovat předkolo a jsem rád, že jsme se zase posunuli o kousek dál – přímo do šestky. Určitě s námi nikdo nepočítal a za to hráčům patří dík. Stejně tak i divákům, kteří nás vydatně podporovali celou sezonu.

René Mucha, HC Oceláři Třinec: Myslím, že na obou stranách byla vidět důležitost tohoto utkání a chvílemi bylo utkání nervózní. Ve druhé třetině jsme měli hodně štěstí, že jsme neobdrželi gól. Třetí třetina byla svázána taktikou a bojem o střední pásmo, ale gól nepadl. V nájezdech, které jsme hráli potřetí za sebou, jsme proti Boleslavi neuspěli.