Junioři nenavázali na úvodní vítězství a doma podlehli Pardubicím

30. 7. 2015
napsal Vojtěch Balon

2:3

1:0, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 12. Pořízek (Tůma), 58. Borovec (Marček) – 39. Zadina (Rohlík), 50. Kusý (Zadina), 54. Rohlík (Kusý). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Groh – Mašek, Žalud, Hes, Mlčoch, Tůma, Marček, Vaníček, Makovička – Motloch, Sedmík, Borovec (C) – Průšek, Gola, Pořízek – Vána, Prokop, Němec – Pätoprstý, Rypar, Veselý.

Husár (30. Červený) – Procházka, Horyna, Nedbal (C), Kučera, Beran, Faltys, Šklíba, Benýšek – Musil, Hlaváček, Barkóci – Zadina, Kusý, Rohlík – Voženílek, Hoškovec, Dušek – Kopečný, Martínek, Krejčík.

M l. B o l. - Sérii přípravných zápasů mladoboleslavští junioři odstartovali vítězstvím nad Krefeldem po samostatných nájezdech, o dva dny později však svěřenci koučů Křivohlávka a Žabky nestačili na pardubické Dynamo. Bruslaři sice dlouho vedli 1:0 díky gólu Pořízka, druhá polovina zápasu však patřila hostům a Borovcova trefa v závěru znamenala pouze kosmetickou úpravu výsledku.

Úvodní pasáž hry se odehrála ve vlažném tempu, na obou celcích bylo znát, že teprve začínají s přípravou na ledě. O první vzruch se postural ve čtvrté minutě jeden z pardubických hráčů, který naramploval svého soka na mantinel u trestné lavice s takovou vervou, až se rozsypalo plexisklo. O minutu později byla po faulu Barkóciho Středočechům nabídnuta přesilová hra, Husár však všechny šance domácích včetně gólovky Pořízka pochytal. Ve 12. minutě se skóre poprvé měnilo: Dominik Tůma nahodil puk od modré směrem na Husára a Radek Pořízek puk v předbrankovém prostoru tečoval tak, aby zapadl za záda dezorientovaného strážce svatyně Dynama. Další šance už úvodní dvacetiminutovka nenabídla.

I ve druhé třetině se pokračovalo v nastaveném trendu, oba celky si především hlídaly zadní vrátka. Ve 28. minutě kotouč neposedně poskakoval před domácím gólmanem Grohem, ale cestu do branky si k radosti hrstky diváků na tribunách nenašel. Velkou šanci spálil na druhé straně z trestné lavice se vracející Pätoprstý, který ale nedokázal překonat dezorientovaného Husára. Pardubický gólman v polovině zápasu vystřídal a přepustil místo mezi tyčemi kolegovi Červenému. Krátce před druhou sirénou se hostům podařilo vyrovnat: Filip Zadina si najel do mezikruží a bekhendovou střelou pod víko nedal Grohovi šanci – 1:1.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili aktivněji domácí, ale týmem, který se ujal vedení, bylo Dynamo – z ojedinělé šance se deset minut před koncem prosadil Denis Kusý. Východočechy vstřelený gól nabudil, o chvilku později se ve skvělé šanci ocitl Hlaváček, který však pálil pouze do tyče. Vzápětí už Grohovi nepomohla ani branková konstrukce, kotouč za jeho záda dostal Miroslav Rohlík - 1:3. Bruslaři se nevzdali a ve vyhecovaném závěru byli aktivnějším týmem, což vedlo ke snížení z hole Zdeňka Borovce. Další střely už Červený za svá záda nepustil, Pardubice tak zvítězily ve městě automobilů 3:2.