Proti Spartě junioři ztratili vedení a těsně prohráli

napsal Vojtěch Balon

1:2

1:1, 0:0, 0:1

HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 3. Průšek (Žalud) – 8. Lojka (Havel, Michnáč), 54. Pulkrab (Havel, Jandus). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Groh – Tůma, Červinský, Mattis, Žalud, Mašek, Marček, Mlčoch – Motloch, Brzák, Borovec – Průšek, Pätoprstý, Pořízek – Rýpar, Gola, Němec – Vaníček, Prokop, Veselý

Brízgala – Kadeřávek, Jandus M., Bednařík, Knobloch, Šťastný, Duben, Vlad, Bureš, Michnáč, Pulkráb, Havel, Procházka, Lojka, Jandus T., Kulda, Klindera, Krátký, Senior

M l. B o l. – Svěřenci trenérů Křivohlávka a Žabky v parném pátečním poledni vybruslili ke svému čtvrtému přípravnému zápasu – přivítali pražskou Spartu. Brankou Průška se už ve třetí minutě ujali vedení, ale to bylo ze strany Bruslařů vše. Středočeši si několikrát vylámali zuby na gólmanovi Brízgalovi a celku z Holešovic podlehli 1:2.

Zápas začal ve svižném tempu a činili se převážně domácí. Bruslaři se ujali vedení už ve třetí minutě, kdy dorazil Žaludův kanon od modré za Brízgalova záda Milan Průšek. Dvakrát v krátkém časovém sledu zkoušel štěstí ještě Prokop, ale ani jeden z jeho pokusů z mezikruží si cestu za záda gólmana Sparty nenašel. Pražané se v osmé minutě dočkali vyrovnání: Havel našel na levém kruhu úplně volného Lukáše Lojku, který z první trefil neomylně šibenici Grohovy svatyně – 1:1. Poté se tempo hry uklidnilo a na další šance si hrstka diváků na tribunách musela počkat až do druhé části.

Dočkali se ve 23. minutě, kdy bez přípravy vypálil Průšek, ale Brízgala vytáhl výtečný zákrok vyrážečkou. O pár minut později se na druhé straně prodral do skvělé šance Albert Michnáč, ale z předbrankového prostoru nezamířil mezi tři tyče. V polovině utkání si domácí zahráli v početní převaze, ale ani jedna ze střel si cestu za Brízgalova záda nenašla. Po Vladově návratu na led převzali iniciativu hosté, ale Groh udržel stav 1:1 až do přestávky.

Závěrečná dvacetiminutovka začala početní výhodou Pražanů, kteří si ale nedokázali vypracovat jedinou větší šanci. Ve 44. minutě vypálil domácí Marček nebezpečně od modré, ale jeho projektil těsně přestřelil břevno Brízgalovy svatyně. Tým z města automobilů si v krátkém časovém sledu zahrál dvě přesilové hry, ale Brízgala nemusel řešit jedinou obtížnější situaci. A zákonitě přišel trest: Marek Pulkrab po Havlově pasu zasunul puk za Grohova záda a Sparta rázem vedla 2:1. Prakticky vzápětí měl na holi vyrovnání Mašek, ale proti jeho ráně výtečně zasáhla Brízgalova lapačka. Dvě a půl minuty před koncem ujel domácím bekům aktivní Jan Havel, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat domácího brankáře. Domácí se ještě zmohli na závěrečný nápor při hře bez brankáře, ale Pražané si těsný náskok pohlídali a z Mladé Boleslavi si odvezli těsnou výhru.