V utkání bohatém na vyloučení porazili junioři Karlovy Vary

napsal Josef Zdobinský

3:1

0:1, 2:0, 1:0

HC Energie Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 24. Brzák (Borovec), 26. Pořízek (Uřídil), 45. Pätoprstý (Žalud) – 10. Babka. Rozhodčí: Horinek – Švejda, Řídka. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Groh – Tůma, Červinský, Uřídil, Mattis, Žalud, Marček, Mlčoch – Motloch, Brzák, Borovec – Průšek, Pätoprstý, Pořízek – Vaníček, Sedmík, Yushi – Rýpar, Prokop, Veselý.

Kuchař – Rulík, Michálek, Dudek, Vodička, Pajk, Beer – Vrána, Zikmund, Babka, Čejka, Janata, Davídek,Hendrych, Procházka, Hauzr.

M l. B o l. – V dalším přípravném utkání přivítali junioři Bruslařů na domácím ledě juniorku Karlových Varů. Po klidném úvodu přípravného duelu převzali tempo hry domácí junioři, kteří boj dovedli až do vítězného konce. Utkání bylo mimo jiné velmi bohaté na vyloučení, kterých bylo celkem dvacet.

První třetina se nesla ve vyrovnaném tempu. Obě juniorská družstva se snažila dostávat do šancí, ale obrany obou týmů na ledě vládly tak, jako to bylo například v osmé minutě, když se pokoušel před hostujícího brankáře dostat Rýpar, ale hostující obránci byli nad jeho síly.

Podobně dopadl o minutu později i Pätoprstý, a tak se skóre měnilo až v desáté minutě, když se po delší době dostaly do útočného pásma Karlovy Vary. Bruslaři před svým brankářem sice vyhráli vhazování, ale puk zachytil v mezikruží Daniel Babka, který rovnou vystřelil a otevřel skóre utkání. Bruslaři se poté sice snažili o vyrovnání, ale do konce první části hry se jim to už nepovedlo.

Od druhé třetiny už ale byli lepším celkem domácí junioři, kteří na ledě dominovali. Ve třiadvacáté minutě se řítil sám na bránu Radek Pořízek, ale byl podražen Beerem, pročež bylo nařízeno trestné střílení, které ale sám faulovaný Pořízek proměnit nedokázal.

Vyrovnání tak přišlo až o minutu později, poté co Zdeněk Borovec poslal perfektně puk před bránu Stanislavu Brzákovi, který kotouč nekompromisně poslal do brány. V samém závěru šestadvacáté minuty v přesilovce domácích se dokázal ve shluku před hostující bránou nejlépe zorientovat František Uřídil, který vybojovaný puk poslal Radku Pořízkovi, jenž vstřelil druhou branku Boleslavi. To bylo z druhé třetiny vše podstatné, a tak oba týmy odcházely do kabin za stavu 2:1 pro domácí.

I v závěrečné třetině byli aktivnější domácí junioři, kterým se na začátku pětačtyřicáté minuty povedlo vstřelit pojistku v podobě třetí branky. Žalud totiž před brankou našel Denise Pätoprstého, který rozvlnil síť Energie potřetí. S přibývajícími minutami se hodně přiostřovala hra a přibývala mnohá vyloučení, ale skoré se už nezměnilo, a tak junioři Bruslařů z tohoto přípravného duelu odcházeli jako vítěz.