V prvním zápase sezony nestačili junioři na Liberec

napsal Vojtěch Drbohlav, Jan Kousal
Bílí Tygři Liberec

3:1

2:1, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 15. Šír, 20. Zachar (Husa), 21. Huňa (Tržický, Paločko) – 11. Průšek (Pořízek, Tůma). Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:8, navíc Borovec 10 OT. + trest do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 32:20. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Hosnedl – Klinger (C), Arlt, Husa, Mečíř, Divila, Tržický, Starosta – Pokorný, Šír, Huňa, Rubeš, Král, Gecko, Solenský, Svoboda, Zachar, Kačírek, Paločko

Groh – Hes, Tůma, Žalud, Marček, Červinský – Průšek, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Vaníček, Borovec (C), Ďurač, Pořízek, Veselý, Němec, Sedmík, Motloch

L i b e r e c – K prvnímu utkání v nové sezoně zajížděli extraligoví junioři BK Mladá Boleslav do nedalekého Liberce, kde sehráli tradiční derby. Na ledě Svijanské arény šli dokonce do vedení zásluhou Milana Průška, jenž poté už se z branek radovali pouze Bílí Tygři. Boleslavští budou mít šanci na získání prvního bodového přídělu do tabulky ve čtvrtek na ledě Pardubic, kde bude vhozeno úvodní buly v 17:00. Pro úplnost ještě dodejme, že kapitánem juniorskému týmu zvolili trenéři zkušeného útočníka <strong>Zdeňka Borovce</strong>, který mimochodem hned úvodní duel nedohrál, jelikož byl ve 24. minutě vyloučen do konce utkání.

Souboj loňského semifinalisty s vicemistrem předznamenával pěknou hokejovou podívanou. Úvod zápasu tomu nicméně moc neodpovídal, hrálo se hodně opatrně a nikdo nechtěl udělat chybu. Po deseti minutách už však začaly padat góly. Ten první dal hostující Milan Průšek, který zakončoval pohlednou kombinaci krátce po skončení přesilové hry – 0:1.

Tygři měli hru pod kontrolou a nezměnila na tom nic ani inkasovaná branka. Dokonce nemuseli příliš dlouho čekat na vyrovnání. V početní převaze si zastavil puk u levého mantinelu Radek Šír, dvěma rychlými kroky do středu hřiště si vylepšil palebnou pozici a pak nechytatelným projektilem srovnal na 1:1.

To ještě od Liberce nebylo v první třetině vše. Husa vyhodil kotouč z obranného pásma, černá pryž se od zadního mantinelu odrazila do pravého kruhu, kam nejrychleji dobruslil Marek Zachar, který překvapil brankáře Groha okamžitou střelou do levého horního rohu – 2:1. Severočeši tak šli do kabin s jednobrankovým náskokem.

V jakém duchu Liberec dohrál první dvacetiminutovku, pokračoval i na prahu druhé části. Tržický v přesilové hře napřáhl ke střele, tu ještě dokázal tečovat Jozef Huňa a na tuto změnu směru a rychlosti už mladoboleslavský strážce svatyně nedosáhl – 3:1.

Libereckým vstřelená branka dodala sebevědomí a jen zřídkakdy dělali chyby, Mladoboleslavští naproti tomu útočili do plných a na domácí obranu nemohli najít recept. Před třetí částí hry měli tak Bruslaři co dohánět.

Ovšem ani ve třetím dějství nenasvědčovalo nic tomu, že by snad hosté mohli dvoubrankové manko stáhnout. Liberečtí naopak mohli přidat další branku, jedinou šanci ve třetí třetině však Tygři překombinovali. To jim ale nemuselo vůbec vadit, protože boleslavská hra byla téměř bez šancí a i díky tomu Severočeši získali první tři body v sezoně. Nic na tom nezměnila ani menší šarvátka, která se po zápase udála namísto podávání rukou.

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec): Hodně těžký zápas na začátek. Boleslav měla výborně fyzicky připravené hráče. Hodně se bruslilo a hrálo do těla. Měli jsme ale víc šancí a více ze hry. Hráči plnili skoro celý zápas to, co jsme si řekli. Musím je všechny pochválit, samozřejmě s brankářem v čele.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Vstoupili jsme do zápasu celkem dobře a dali jsme i první gól. Bohužel jsme pak inkasovali v oslabení. Nezvládli jsme hybridní zakázané uvolnění a soupeř toho využil. Gól byl pro liberecké hráče hodně důležitý, protože se dostali do vedení a uklidnili se. Zbylé dvě třetiny, to byl z naší strany velký boj. Snažili jsme se ve druhé třetině jednobrankové manko stáhnout. Bohužel jsme krátce nato dostali gól v přesilovce. Pak už si soupeř zápas pohlídal a dotáhl ho do konce.