BK MLADÁ BOLESLAV

Junioři váleli v přesilovkách a Olomouci nasázeli bůra!

31. 10. 2015
napsal Vojtěch Tůma, Zuzana Spurná
HC Olomouc

0:5

0:0, 0:3, 0:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 24. Žalud (Pätoprstý), 24. Motloch (Průšek, Ďurač), 36. Borovec (Pořízek, Žalud), 42. Pořízek (Průšek), 51. Brzák. Rozhodčí: Kika – Axman, Novotný. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 19:32. Průběh utkání: 0:5.

HC Olomouc

Urbisch (41. Šoustal) – Nesvadba (C), Spurný, Klvaňa, Metelka, Kališ, Beutl, Škoda – Heža, Kropáč, Fejko, Beták, Horák, Ministr, Macuh, Marek, Konečný, Jeklič, Müller

BK Mladá Boleslav

Groh – Mašek, Mattis, Štosek, Tůma, Žalud, Marček, Červinský – Průšek (C), Prokop, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Borovec, Ďurač, Pořízek, Planý, Sedmík, Motloch.

M l . B o l . - Dva zápasy trvající výjezd na Moravu odstartovali boleslavští junioři včera ve Zlíně, kde nakonec prohráli až po samostatných nájezdech. Chuť si chtěli spravit proti Olomouci a nutno poznamenat, že to se jim povedlo na výbornou! První třetina branku nepřinesla, ta následující se odehrála v režii Středočechů, kteří využili tři přesilové hry a v podstatě rozhodli o svém vítězství. Dalším pozitivem je první čisté konto v této sezoně, o které se hlavní měrou zařídil brankář Dominik Groh, jenž si připsal devatenáct zákroků.

Osmnácté kolo bylo ve znamení setkání dvou týmů, které od sebe dělil pouhý bod. Olomoučtí junioři na svém ledě vyzvali Mladou Boleslav, oba týmy navíc měli i stejný dosavadní průběh sezóny. V prvních minutách se o slovo přihlásili hosté, když se dva z hráčů v zeleno-černém dresu dostali až před Urbische a domácí strážce svatyně proti jejich střele musel zasahovat nadvakrát. Mladoboleslavští se přesto dál drželi v útočném pásmu. O chvíli později tak musel Urbisch zasahovat i proti střele Ďurače, kterou však vyrazil ramenem nad branku.

Jen pár sekund po té se do útoku vydal Beták, který zkusil prověřit Grohovu pozornost střelou zleva. Jeho pokus ještě doráželi další Olomoučtí, mladoboleslavský brankář měl ale puk ukrytý ve své výstroji. Hned potom obkroužil branku hostů Jeklič a dorážet chtěl Fejko, otevřít účet zápasu se mu ale nepodařilo. V jedenácté minutě se ke střele dostal nejproduktivnější hráč hostů, a to Pätoprstý, jeho projektil ale bránící hráči přizvedli, a tak střela skončila vysoko nad olomouckou brankou.

Olomoučtí se tlačili do branky, to se ale nelíbilo hostujícím hráčům, kteří to dali najevo, a tak byli fanoušci na olomouckém zimáku svědky hromadné strkanice. O pár minut později znovu zkoušel své štěstí z pravé strany Fejko, trefil ale jen připraveného Groha. Po chybě domácích se pak do samostatného úniku dostal Brzák, těsně před Urbischem ale trefil jen břevno olomoucké branky. Blízko ke gólu měl pak i Pořízek, který však z mezikruží přestřelil klec Hanáků.

Jen pár vteřin před koncem první třetiny se vydal do útoku obránce Klvaňa, který však těsně před brankou trefil jen posledního bránícího hráče. Puk se pak odrazil k Ministrovi, který ale trefil jen betony mladoboleslavského strážce svatyně. I přes několik velkých šancí se tak oba týmy odebraly do kabin za stavu 0:0.

Chvíli po začátku druhé třetiny se do útoku prohnal Konečný a snažil se z pravé strany procpat puk za Groha. Hostující brankář byl ale připravený a všechny skulinky utěsnil včas. Ve třiadvacáté minutě byli Olomoučtí posláni rovnou do tří a hosté toho dokázali využít. Nejprve se Ondřeji Žaludovi podařilo prostřelit Urbische a otevřít skóre zápasu, o pár sekund později jej následoval i Lukáš Motloch, který mířil přesně z pravé strany.

V osmadvacáté minutě se do větší šance znovu dostal Fejko, který ale z pravé strany mířil jen do připraveného Groha. Hned na to se do útoku dostali Ministr s Betákem, první jmenovaný to vzal na sebe a trefil jen chrániče hostujícího brankáře. Chvíli před druhou přestávkou se do samostatného úniku dostal Ďurač. Toho ale stihl dobruslit jeden z obránců a na poslední chvíli mu klepnout do hole. Domácí se pak znovu poroučeli na trestnou a Mladá Boleslav olomoucký faul znovu potrestala, když se až za záda brankáře Hanáků trefil Zdeněk Borovec.

Během 37. minuty si velké šance vytvořily oba týmy. Nejdřív kousek za modrou napřáhl Heža, urostlý útočník ale trefil jen Groha. Na druhé straně se pak do samostatného úniku dostal Ďurač, proti kterému už stál jen Klvaňa. Olomoucký obránce ale stačil střelu zblokovat a puk pak rychle vyhodit pryč z pásma. Jakuba Urbische pak od třetí třetiny vystřídal v brance Michal Šoustal. Než se však stihl zahřát, lovil puk ze sítě, když jej zblízka prostřelil Radek Pořízek.

Pár minut na to si až před Šoustala nabruslil Borovec, který ale zblízka těsně minul odkrytou část brány. Do samostatného úniku se pak dostal Kropáč, na kterém ale doslova visel jeden z hostujících hráčů a těsně před Grohem jej poslal k zemi. Olomoucká sedmička tak nemohla zakončit. Na druhé straně pak prokázal dobrý postřeh Šoustal, když proti střele z hranice levého kruhu pohotově natáhl lapačku. Devět minut před koncem pak hosté udělali definitivní tečku za zápasem, když s přispěním tyčky poslal puk za Šoustala Stanislav Brzák.