BK MLADÁ BOLESLAV

BK MB – KOMETA BRNO 6:5 (2:2, 1:2, 3:1)

3. 1. 2007
napsal Pavel Petr
BK Mladá Boleslav

6:5

2:2, 1:2, 3:1

HC Kometa Brno

Statistiky

Branky a nahrávky: 10. Král, 11. Sedlák (Lipina, Kolda), 21. Král (Kadlec (Ťupa), 44. Kadlec (Král (Bauer), 45. Král (Kadlec, Ťupa), 49. Král (Sedlák, Ťupa) – 8. Moskal (Appel, Staněk), 17. Hodek (J.Hruška, R. Hruška), 22. J. Hruška (Barus, Hodek), 36. Staněk (Appel, Moskal), 50. R. Hruška (Černý). Rozhodčí: Minář – Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2100.

Tolik očekávaná prvoligová premiéra Richarda Krále v boleslavském dresu dopadla pro domácí tým nad očekávání dobře. Obávaný kanonýr hned čtyřikrát rozvlnil brněnskou síť, navíc si připsal i jednu asistenci a stal se tak mužem zápasu. Zdá se tedy, že jeden z favoritů I. ligy konečně našel svého střelce. Každopádně hrál se výborný hokej, který byl naprosto srovnatelný, a to bez nadsázky, s extraligou. A průběh utkání?

Při vyloučení Špeldy hráli domácí v samém úvodu utkání přesilovku. Kromě tlaku z ní ale nic nevytěžili.Na hře ovšem bylo znát, že se utkávají celky, které v prvoligové soutěži usilují o příčky nejvyšší. Hrálo se ve vysokém tempu. Hosté se do první vážnější šance dostali při vyloučení Ťupy na konci 5. minuty. Staňkovu ránu zblízka Altrichter kryl. Barus poté naštěstí pro domácí z výhodné pozice branku netrefil. V 8. minutě však hosté dokonale zvládli přečíslení dva na jednoho. Moskal si vyměnil puk s Appelem a s pomocí horní tyče otevřel skóre – 0:1. V minutě desáté ale přišla velká chvíle nového kapitána Krále. Ve středním pásmu vybojoval puk, dostal se sám až před Maláče a s přehledem skóroval – 1:1. V 11. minutě se uvedla také druhá nová boleslavská akvizice Sedlák. Ten po přihrávce Lipiny sice s prvním pokusem neuspěl, dorážku však už poslal za Maláčova záda – 2:1. Po nádherné přihrávce Krále zakončoval vzápětí bekhendem Beck, tentokrát však červené světlo za brněnskou brankou nesvítilo. Ovšem radost vydržela svěřencům Jiřího Režnara pouze do 17. minuty. V početní převaze skóroval Hodek, když Altrichter neudržel puk ve své moci.

Do druhé části domácí vstoupili znamenitě. Uplynulo pouhých devatenáct vteřin po zahájení hry, kdy Ťupa nahazoval puk směrem na brněnskou branku, od jednoho z bránících hráčů se puk odrazil k volnému Královi a ten zblízka zaznamenal svou druhou trefu v zápase – 3:2. Jenže z nenápadné akce bylo opět srovnáno. Postaral se o to J. Hruška – 3:3. A domácí svatyni došlo ke střídání, Altrichter přepustil své místo Šindelářovi. Ten se uvedl perfektním zákrokem při sólu Černého. Na druhé straně, a to dokonce ve vlastním oslabení, ujel Zdráhal, jeho blafák však Maláč zlikvidoval. Po průniku Kadlece se neprosadil ani tísněný Král. Šindelář opět čaroval ve 33. minutě, tentokrát vychytal nadvakrát Baruse. Ve 36. minutě už ovšem kapituloval. Střílel Appel, boleslavský gólman stačil vyrazit, na dorážku Staňka už ovšem nedosáhl – 3:4.

Vysoké tempo měla také třetí třetina, ve které se skóre měnilo ve 44. minutě. Spolupráci s Králem proměnil ve vyrovnávací gól Kadlec – 4:4. Vzápětí po ledě obránce Ťupa jen o vlásek minul Maláčovu svatyni. V čase 44:44 se opět tleskalo Královi, tentokrát si asistenci připsal Kadlec, Král se zmocnil puku, projel s ním až před branku a namířil přesně „pod víko“ – 5:4. Ve 49. minutě to byl znovu Král. Tentokrát zblízka tečoval Sedlákovu přihrávku a zvýšil na 6:4. Vzápětí však snížil R. Hruška střelou z prostoru mezi kruhy, když vymetl levý horní růžek boleslavské branky – 6:5. V dramatickém závěru domácí nepustili Kometu k power play a těsné vedení už po zásluze uhájili.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Byli jsme v zápase nervózní. Nechali jsme se zaskočit věcmi, na které jsme se ráno připravovali. Brno hraje jednoduchý hokej. Okamžitě po získání kotouče ho posouvají do středního pásma. My jsme nebyli schopní to akceptovat a zodpovědně si střední pásmo pohlídat. Tam byl problém a také v tom, že jsme se v první třetině neudrželi v útočném pásmu. A přínos Richarda Krále? Co jsme od něj očekávali, do puntíku splnil. Je to vůdčí osobnost a proti Kometě to potvrdil."

Rostislav Čada, (Trenér Kometa Brno): "Určitě jsem spokojen s přístupem hráčů a s nasazením. Ne už tak už v případě taktického myšlení a individuální hry. V utkání jsme udělali právě hodně individuálních a taktických chyb. Vzhledem ke svému působení na Slovensku jsem neměl možnost první ligu sledoval. Diváci ale viděli velice kvalitní zápas. A představení Richarda Krále? Je to určitě zkušený hráč, což v minulosti dokázal. Pro mužstvo Mladé Boleslavi proto bude velkým přínosem. V tomto směru také začal velice dobře.“