BK MLADÁ BOLESLAV

Po skvělém obratu se junioři stejně z bodů neradují. Zápas byl kontumován

28. 1. 2016
napsal Vojtěch Drbohlav, Štěpán Bumba
HC Kometa Brno

kont.

1:0, 1:3, 1:3

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 3. Dvořák, 21. Boltvan (Kubeš, Král), 47. Boltvan (Havránek) – 23. Pätoprstý (Prokop, Sedmík), 24. Volf (Musliu, Ďurač), 29. Pořízek (Motloch), 50. Motloch (Volf, Mašek), 54. Ďurač (Hes), 58. Ďurač (Hes). Rozhodčí: Škach - Musil, Lainka. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:6.

HC Kometa Brno

Dostál – Furch, Mikyska, Štancl, Zábranský, Kubeš, Šnajnar, Kupčík – Havlát, Dvořák, Král, Nováček, Garčic, Dupljaku, Havránek, Kratochvíl, Boltvan (C), Škvrně, Gajarský

BK Mladá Boleslav

Groh (23. Krofta) – Mašek, Uřidil, Hes, Žalud, Marček, Červinský – Průšek (C), Prokop, Musliu, Volf, Pätoprstý, Rypar, Borovec, Ďurač, Pořízek, Planý, Sedmík, Motloch

B r n o – <strong>Ač dokázali junioři na ledě Komety sportovně vyhrát, zápas byl rozhodnut od kulatého stolu. Z důvodu údajně neoprávněného startu Lukáše Volfa byl zápas kontumován výsledkem 5:0 pro celek Brna!</strong> Boleslavští junioři vyrazili na zápas do Brna ve velmi silné sestavě. Z Benátek nad Jizerou boleslavští lodivodi povolali Lukáše Volfa a Ivana Ďurače, z Ústí nad Labem pak Matěje Hese. Do utkání ale přeci jen vstoupili lépe domácí, kteří vedli na začátku druhé třetiny už 2:0. Následně si ale trenérské duo Křivohlávek–Žabka vyžádalo oddechový čas a vystřídalo brankáře (Groha nahradil Krofta). Poté, už Bruslařům vycházelo téměř vše a nakonec si dokráčeli k pohodlné výhře 6:3 a zároveň k prvnímu tříbodovému zisku v roce 2016, na který čekali dlouhých šest zápasů. Utkání se z individuálního hlediska vydařilo Ivanu Ďuračovi (2+1), Lukáši Volfovi (1+1) a Lukáši Motlochovi (1+1). Další zápas čeká Bruslaře v sobotu na ledě Jihlavy.

První třetinu odstartovali lépe domácí, kteří se hned po úvodním buly drali dopředu a hned pálili na bránu brankáře Groha. Jejich tlak a tvrdá hra jim přinesly ovoce. Ve 3. minutě hry se prosadil Filip Dvořák, který ukořistil špatnou rozehrávku hostí a nekompromisní střelou příklepem z mezikruží namířil pod pravý horní roh a měnil skóre na 1:0. Hru doprovázely tvrdé hity a bylo se na co koukat. Hra měla tempo a ani brankáři na obou stranách se nenudili. Lepším týmem byli domácí, kteří si dokázali vypracovat několik velkých šancí. Další gól ale v první třetině nepadl a závěr třetiny okořenila potyčka mezi domácím Havránkem a hostujícím Borovcem.

Druhou třetinu odstartovali lépe domácí, když se trefil hned po 48 vteřinách Jakub Boltvan. Hosté si pár minut po obdržení vyžádali oddechový čas, při kterém vyměnili brankáře a potom zažili domácí třetinu jako ze zlého snu. Brněnští totiž během šesti minut třikrát inkasovali, a to po brankách Denise Pätoprstého, Lukáše Volfa a Radka Pořízka. Po těchto brankách byla Boleslav lepším týmem a ve hře dominovali. Ke konci druhé třetiny se domácí probudili ze snu a začali se zase dostávat do útoku.

Třetí třetina byla ve znamení mnoha vyloučení. Domácí do ní vstoupili dobře, když se jim podařilo vyrovnat po brance Jakuba Boltvana. Gólovou radost jim zkazil tři minuty po vstřelení vyrovnávacího gólu Lukáš Motloch, který překonal dobře chytajícího Dostála. A poté už přidávali branky jen Bruslaři. V 53. minutě se prosadil Ivan Ďurač a v 57. minutě přidal svůj druhý gól. Utkání bylo okořeněno menší pěstní potyčkou mezi Rostislavem Šnajnarem a Lukášem Motlochem.

Ohlasy trenérů

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): Rozdíl mezi námi a Mladou Boleslaví byl ten, že hosté dokázali využívat šance a my ne. Myslím, že jsme předvedli kolektivní výkon, je ale škoda, že jsme zápas ztratili.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Jsme neskutečně vděční za tyto cenné tři body. Upřímně, nečekali jsme, že bychom dokázali otočit zápas během šesti minut. Tým šlapal, jak měl a my jsme spokojení.