Junioři vynulovali olomoucké střelce, vyhráli 4:0

napsal Vojtěch Drbohlav

4:0

2:0, 1:0, 1:0

HC Olomouc

Branky a nahrávky: 19. Motloch (Mašek, Pätoprstý), 20. Brzák (Borovec), 23. Motloch (Pořízek, Mašek), 45. Brzák (Pätoprstý, Tůma). Rozhodčí: Battěk – M. Svoboda, Beránek. Vyloučení: 7:9, navíc Spurný (OLO) 5 min.+DKU za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 4:0.

Krofta – Mašek, Mattis, Uřidil, Mlčoch, Tůma, Žalud, Červinský – Musliu, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Dančišin, Borovec (C), Pořízek, Planý, Němec, Motloch

HC Olomouc

Pospíšil – Nesvadba (C), Spurný, Klvaňa, Beutl, Holiš, Kališ, Kolovratník – Heža, Kropáč, Fejko, Malý, Horák, Ministr, Macuh, Dominik Marek, Jeklič, Beier, Kuba

M l. B o l. – Zápas mezi juniory Mladé Boleslavi a Olomouce sicce nenabídl příliš pohledný hokej, Boleslavští byli ale od začátku až do konce lepším týmem a vypracovali si vedení, které postupně navyšovali a kontrolovali. Dvakrát se prosadili Lukáš Motloch a Stanislav Brzák, který navíc prolomil své dosavadní střelecké trápení. Bruslaři tedy v dohrávce 40. kola získali tři body, což jim zaručilo dotáhnutí se bodově na Karlovy Vary a zisk průběžného osmého místa v tabulce. V utkání se blýskl čistým kontem starší dorostenec Michal Krofta.

Úvod zápasu nenabídl příliš pohledný hokej. Od modré zkusil uspět několikrát Ondřej Žalud. Ze stejného místa neuspěl ani František Uřidil se svou ránou. Velkou příležitost ke skórování měl Kroni Musliu, jenž mohl dorážet do prázdné branky, jenže trestuhodně netrefil kotouč. Dvakrát zahrozil také Tomáš Ministr. Jednou musel Michal Krofta zasáhnout lapačkou, podruhé však puk skončil jen na plexiskle. Góly začaly padat až necelé dvě minuty před koncem prvního dějství. Hra čtyři na čtyři jednoznačně svědčila boleslavským juniorům. Nejdříve se na modré čáře napřáhl Jan Mašek a puk se odrazil od Lukáše Motlocha přímo mezi tři tyče. Za necelou minutu udeřili Bruslaři znovu. Za brankou vybojoval kotouč Zdeněk Borovec a našel před brankou osamoceného Stanislava Brzáka, který zvedl puk nad brankářův beton a zakončil úspěšně do odkrytého místa. Navíc Brzák prolomil své střelecké trápení. Naposledy se totiž trefil 21. listopadu v Plzni.

Hned na začátku 23. minutě padl třetí gól zápasu. Trefil se opět Lukáš Motloch, jenž si najel do levého kruhu, odkud zavěsil pod břevno. Dva na jednoho jeli o několik minut později Zdeněk Borovec se Stanislavem Brzákem. Druhý jmenovaný se rozhodl nakonec právě pro přihrávku na kapitána Bruslařů, který už byl ale ve velkém úhlu, odkud se nedokázal prosadit. Dost prostoru dostal v pásmu také Jan Beier, jenž chtěl vymíchal Michala Kroftu, ten byl ale proti. Krátce před polovinou zápasu se k tvrdé ráně od modré čáry odhodlal Dominik Tůma, jenže do střely si obětavě lehl Jiří Horák.

Od modré to zkusil také Jan Klvaňa, jenže puk nikdo z jeho spoluhráčů mezi tři tyče netečoval. Bruslaři sice vstřelili čtvrtý gól, jenže ten byl z ofsajdu, a tak se Jan Mašek ani jeho spoluhráči z pukem pod břevnem radovat nemohli. V závěru třetiny několikrát dorážel olomoucký Miroslav Kuba, ale brankář Mladé Boleslavi dokázal udržet kotouč mezi betony. Krátce před závěrečnou sirénou se neradoval ani Radek Pořízek, jenž sice předvedl pár hezkých kliček a pak střelu z otočky, Tomáše Pospíšila však nepřekvapil.

Ani třetí dějství nenabídlo pohlednou hokejovou podívanou. V přesilovce zkusili uspět od modré Frnatišek Uřidil a Ondřej Žalud. Pokaždé ale neúspěšně. Početní výhodu však Středočeši nakonec v gól přetavili. K olomoucké brance si najel Stanislav Brzák, který i v pádu zakončil do horní části branky. Na druhé straně chtěl uspět Lukáš Spurný, do střely si však lehl Patrik Rypar. Při chuti byl také Lukáš Motloch, i on (kromě Stanislava Brzáka) aspiroval na hattrick. Střelecký pokus boleslavského kanonýra si však Tomáš Pospíšil vychutnal lapačkou.

Do pásma zavezl kotouč šikovně Ondřej Žalud a nenápadně jej poslal k brankovišti, kde mohl pohotově zakončovat Patrik Rypar, který však úspěšný nebyl. V závěru už se toho moc nestalo, jen jej okořenila bitka mezi Vojtěchem Němcem a Janem Klvaňou, ani jeden hráč se ale nedá označit jako její vítěz, protože čároví rozhodčí oba soky odtrhli od sebe. 12 sekund před koncem ještě ale úplně zbytečně fauloval Patrika Rypara, který jen vyvezl kotouč do útočného pásma a chtěl naposledy vystřelit na bránu, Lukáš Spurný, jenž domácího forwarda udeřil do hlavy, za to inkasoval pětiminutový trest a také osobní do konce utkání. Více už se toho ale nestalo, a tak Olomouc během tripu na pomezí středních a severních Čech nevstřelila ani branku, jen jich sedm inkasovala. Boleslavští naopak po nepovedeném zápase v Ostravě na domácím ledě naplno zabodovali.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Nechtěli jsme si před zápasem připouštět postavení Olomouce v tabulce, protože to samo o sobě ještě nic neznamená. Do zápasu jsme vstoupili lépe a dokázali jsme to potvrdit dvěma góly v závěru první třetiny. To nám dodalo herní pohodu, po zbytek zápasu jsme výsledek hlídali a přidali ještě dvě branky. Kluci odvedli dobrou práci a na tomto výsledku chceme stavět do dalších utkání.

Trenéři HC Olomouc se odmítli po utkání vyjádřit.