napsal Josef Zdobinský
HC Kometa Brno

4:2

2:1, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 13. Mikyska (Čejka), 17. Hasoň (Gajarský, Süss), 32. Ferda (Čejka, Trnka), 39. Hasoň (Zukal) – 4. Dančíšin (Flynn), 40. Straka (Outrata). Rozhodčí: Kohoutek – Kříž, Čuňočka. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 116. Střely na branku: 39:29. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

Dostál – Jeřábek, Trnka, Zábranský, Kučera, Král, Zukal, Mikyska – Novák, Hasoň, Gajarský,Škvrně, Čejka, Matula, Mlynář, Knap, Frydrych, Ferda (C), Süss, Nečas

Krofta – Obrtlík, Uřidil (C), Linhart, Kalus, Nepokoj – Kerda, Flynn, Musliu, Křížek, Straka, Havelka, Zahradník, Kalaš, Outrata, Jindra, Dančišin, Dvořák

B r n o - K dalšímu zápasu zajížděli Boleslavští dorostenci na led brněnské Komety, které ve velmi tvrdé hře nakonec podlehli 4:2. O dvě branky Bruslařů se postarali Milan Dančišin a Patrik Straka. Kometa tak Bruslařům ukončila sérii čtyř vítězných zápasů v řadě.

Duel nezačal vůbec opatrně z žádné strany. Po jedné nadějné šanci si připravili oba celky. Na začátku čtvrté minuty už ale gól padl. Postaral se o něj hostující Milan Dančišin, který si před brankoviště rychle zpracoval puk a poslal jej do naprosto odkryté branky. Stále bylo k vidění několik zajímavých akcí, ale brankou skončila až brněnská kombinace, kterou zakončil Dalimil Mikyska a bylo srovnáno. Ani ne čtyři minuty poté Kometa otočila vývoj utkání a dostala se do vedení. O to se postaral Jan Hasoň a využil tak přesilovku domácích.

Ani ve druhém dějství nebylo o góly a pěkný hokej nouze. Více jak deset minut se hra přelévala ze strany na stranu, Dostál i Krofta si připsali několik zákroků. Prvním střelcem ve třetině stal kapitán Komety Radim Ferda, který po rychlém přechodu udělal kličku a poslal kotouč do sítě. V poslední dvouminutovce ještě navýšil vedení Jan Hasoň, který si tak připsal druhou trefu v utkání. Před odchodem do kabin vykřesal jiskru naděje pro Boleslav Patrik Straka, když z mezikruží nikým nebráněn vyslal přesnou ránu do sítě.

Posledních dvacet minut přineslo hru plnou střetů, ale bez gólu. Zejména posledních deset minut bylo poněkud vyhrocených a došlo k několika vyloučením. Boleslav si v přesilovce vytvářela tlak zřídka, Brno se dokázalo efektivně bránit a držet kotouč daleko od Dostála. Mlynář mohl ještě navýšit vedení, když Kroftovi vypadlo nahození z lapačky na led, ale brněnský útočník byl již ve špatné střelecké pozici a kotouč do sítě neposlal. Starší dorost Komety si stále drží neporazitelnost.

Marek Moskal: Chválím kluky za bojovný výkon a nasazení. Utkání mělo hokejovou kvalitu a byli jsme z mého pohledu lepší. Ve třetí třetině jsme měli zbytečné dvě vyloučení, které mohly dostat soupeře zpět do hry.

Jiří Zörkler: Do hry jsme nastoupili pouze se čtyřmi obránci, další čtyři jsou zranění. To nemění nic na tom, že soupeř byl lepší a přehrál nás. Byla to zbytečně tvrdá hra a rozhodčí pískal špatně. Hráči ve starším dorostu jsou kluci a mají horké hlavy, rozhodčí nesmí dopustit, aby se poprali.