napsal Zdena Bobková, Jonáš Jech
Bílí Tygři Liberec

6:2

1:1, 3:0, 2:1

Branky a nahrávky: 4. Solenský (Charvát), 24. Nezbeda, 31. Burda (Jeník, Bednář), 39. Solenský (Wiencek), 48. Nezbeda (Solenský), 55. Burda (Jursa, Jeník) – 20. Straka (Musliu, Outrata), 46. Musliu (Straka). Rozhodčí: Veselý – Bosák, Zavřel. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 84. Střely na branku: 45:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2.

Žajdlík – Charvát, Bednář, Krejsa, Turský, Had, Kunst, Korecký, Velechovký, Starosta – Branský, Jeník, Průžek, Mocek, Burda, Čermák, Wiencek, Solenský, Nezbeda, Jursa

Marek – Obrtlík, Uřidil, Jirásek, Kalus, Chládek, Mlčoch – Kerda, Flynn, Musliu, Straka, Havelka, Zahradník, Kalaš, Outrata, Jindra, Hrachovec, Dančišin, Dvořák

L i b e r e c – Souboj na severu Čech mají za sebou mladoboleslavští dorostenci. Ačkoli po první třetině bylo skóre vyrovnané, ve druhé části hry měli jasně navrch Tygři, vždyť jí také vyhráli 3:0. V závěru utkání se ještě Bruslaři snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale zvrátit vývoj zápasu se jim bohužel nepodařilo a tak ze severočeského Liberce odjíždějí bez bodu.

První minuty zápasu byly v duchu “oťukávání“ soupeře. Ale i přesto se dostali liberečtí do vedení, když se z předbrankového prostoru prosadil Samuel Solenský. V další čtvrthodince hry byla na hře hostí vidět touha po srovnání skóre, ale šance nepřicházely. Až deset sekund před koncem po prakticky stejné situaci dokázali Bruslaři vstřelit gól, z předbrankového prostoru Žajdlíka prostřelil Patrik Straka. Po první třetině byl tedy stav vyrovnaný - 1:1.

Druhá třetina už byla úplně o něčem jiném. Opět stačili pouze tři minuty, aby se domácí dostali do vedení. Postaral se o to jeden z nejlepších Tygrů v zápase Tomáš Nezbeda. O sedm minut později už to bylo o dvě branky. Díky chytrému otočení před brankou při přesilovce se prosadil Václav Burda. Jeho gól byl opravdu pohledný a stejně tak i ten následující. Samuel Solenský projel s pukem přes půl hřiště, obehrál při tom dva protihráče a backhandovým blafákem překonal hostujícího gólmana. Do konce druhé dějství už se žádný z týmů prosadit nedokázal a Tygři tak do kabin odcházeli s pohodlným náskokem.

Ve třetí třetině se Bruslařům podařilo po pěti minutách vstřelit kontaktní branku, postaral se o to Kroni Musliu. Dvě minuty na to ale skórovali opět Liberečtí. Samuel Solenský tak Tygrům daroval už takřka nedostižný náskok. A aby toho nebylo málo, pět minut před koncem přišlo zvýšení na konečných 6:2. Podruhé v zápase se prosadil Václav Burda. Tentokrát sice s velkým štěstím, když jeho střela vypadla Markovi z výstroje až za brankovou čáru. Domácí žádnou další nebezpečnou akci proti Žajdlíkovi nepřipustili a tak doma mohli slavit vítězství.

Jiří Kudrna (Bílí Tygři Liberec): Bylo to těžké utkání, protože Boleslav má dobře fyzicky vybavený tým, který hraje agresivní hokej. Jsem rád, že jsme zápas zvládli a že pokračujeme ve zlepšených výkonech.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Soupeř byl jednoznačně lepší. Hlavně v tom, že měl chuť vyhrát a bojovat. Našim hráčům se dnes nechtělo ani jedno z toho. Myslím, že byli myšlenkami úplně jinde než na tomto utkání.