Starší dorost znovu vítězně, body veze i z Havlíčkova Brodu!

napsal Vojtěch Drbohlav, Ladislav Vácha
BK Havlíčkův Brod

0:4

0:2, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Dančišin (Musliu, Straka), 17. Musliu (Dančišin, Straka), 34. Musliu (Uřidil, Straka), 51. Zahradník. Rozhodčí: Kukeně - Krejčí, Kuřítko. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 0:4.

Kulich (41. Hanák) – Kopic, Polák, Hrabaň, Benák, Jančařík, Lachman, Zdeněk, Němec – Piskač, Michálek "C", Donda, Vlach, Martínek, Beran, Holenda, Králíček, Přibyl, Veverka, Hendrych

Marek – Uřidil, Petržílka, Jirásek, Linhart, Kalus, Chládek, Nepokoj, Mlčoch – Zich, Kerda, Flynn, Musliu, Straka, Havelka, Zahradník, Kalaš, Outrata, Jindra, Hrachovec, Dančišin

M l. B o l. – Po páteční výhře nad pražskými Letňany neměli starší dorostenci jako obvykle žádný prostor na větší odpočinek. V sobotu se totiž už od 12:00 představili na ledě předposledního Havlíčkova Brodu, kde se ujali už v první třetině vedení 2:0 zásluhou Dančišina a Musliua. Další branky hosté ještě přidali – zásluhu na tom měli Zahradník a opět Musliu. Bruslaři tedy vezou z Vysočiny další tři body a čtvrtou výhru v řadě. Čistým kontem se blýskl brankář Mladé Boleslavi <strong>David Marek</strong> a po třech kanadských bodech si připsali Musliu a Straka.

Havlíčkův Brod se mohl ujmout brzy vedení, když se mu nabídla výhoda přesilové hry. Tu však nevyužil a velmi rychle ho za to stihl krutý trest. Obrana Bruslařů zaspala a po nahrávce Kroniho Muslia ujel do samostatného úniku Milan Dančišin, jenž zblízka napálil puk přesně k pravé Kulichově tyčce. Souboru z Kotliny se potom nedařilo, horko těžko se přes poctivě bránícího soupeře dostával do zakončení. A vypadalo to s ním ještě mnohem hůř, když v 17. minutě Milan Dančišin našel před brankovištěm obávaného kanonýra Kroniho Muslia, který pohotově zasunul bekhendem kus černé gumy mezi Kulichovy betony.

Prostřední část byla hodně nervózní a rozhodčí posílali na trestnou lavici jednoho hráče za druhým. Domácí hráli ve 29. minutě výhodnou přesilovku 4 na 3 a Středočechy sevřeli do pevného objetí. Velkou šanci si vytvořil Robin Martínek, ale jeho povedenou ránu z levého kruhu skvěle vyrazil exbrodský brankář Marek. Udeřilo tak na druhé straně hrací plochy. Mladá Boleslav se usadila v útočném pásmu a od Františka Uřídila putoval hrací předmět ke Kronimu Musliovi, jehož podařený projektil z levého kruhu skončil až v síti. Broďáci si potom vytvořili velké množství šancí, ale soupeřova brána jako kdyby byla zakletá.

Svěřenci trenérského tandemu Václav Adam - Jaroslav Benc se trápili i ve třetí periodě. Mladíci z města automobilů i nadále skvěle bránili, a když už se domácí probili do zakončení, selhali buď na špatné koncovce nebo výborně chytajícím brankáři Markovi. Středočeši tak definitivně zpečetili svůj triumf a zisk všech tří bodů, když v 51. minutě vyrobil velkou chybu brodský obránce Jiří Kopic, jenž přišel o puk, a Vladimír Zahradník z bezprostřední blízkosti propálil přízemní střelou brankáře Hanáka, který v závěrečném dějství nahradil svého kolegu Tomáše Kulicha.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): S hráči jsem maximálně spokojený, protože jsme dnes odevzdali parádní výkon. A to jak co se týče herní disciplíny, tak i obrovské bojovnosti. Víme, že soupeř se kolo od kola zlepšuje a hraje výborně. Hráči dodrželi veškeré naše pokyny a bojovali, takže i přesto, že soupeř hraje dobře, tak jsme zaslouženě vyhráli. Výkon hráčů v poli byl podpořený výborným výkonem gólmana.