BK MLADÁ BOLESLAV

CHOMUTOV – BK MB 4:5 (0:3, 1:1, 3:1)

6. 1. 2007
napsal Pavel Petr
Piráti Chomutov

4:5

0:3, 1:1, 3:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 33. Boušek, 53. Heinisch, 57. Jíra, 59. Polodna - 3. a 12. Sedlák, 16. Sýkora, 38. Bauer, 54. Nouza. Rozhodčí: Fraňo - Rozlílek, Vitík. Vyloučení: 0:10, navíc Eiselt (MB) 10 min. Využití: 1:3. V oslabení: 1:1. Diváci: 1810.

Piráti Chomutov

BK Mladá Boleslav

Altrichter – Ťupa, Bauer, Výborný, Kolda, Majeský, Jindra – Paroulek, Piecha, Kadlec – Eiselt, Sýkora, Beck – Sedlák, Lipina, Rozsíval – Nouza, Zdráhal, Gombár – Dornič. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

Hokejisté Chomutova patří k tradičním soupeřům Mladé Boleslavi v I. lize. V letošní sezoně ale mají vzájemné souboje pouze jediného vítěze. Už třikrát se z výhry radovali svěřenci trenéra Jiřího Režnara. Ti rozehráli výtečně i sobotní zápas na severu Čech a i když se domácím podařilo v závěru výsledek zkorigovat, nic to nemohlo změnit na tom, že tři body putovaly do města automobilů. Do sestavy hostujícího týmu se vrátil uzdravený Martin Paroulek. Naopak kvůli viróze absentoval kanonýr Richard Král.

Hosté už ve třetí minutě využili první přesilovku a Sedlák (na snímku z předchozího utkání) otevřel skóre. Stejný hráč překonal brankáře Horčičku ve 12. minutě. Když pak z druhé boleslavské přesilovky zvýšil na 3:0 Sýkora, zdálo se být rozhodnuto. Po přestávce v chomutovské brance Horčičku vystřídal Podolka. Ve 33. minutě svitla domácím naděje po Bouškově snížení, zvlášť když prakticky vzápětí hráli druhou přesilovku, z toho 36 sekund pět na tři. Jenže z trestné lavice naskočivší Bauer ještě v pokračujícím boleslavském oslabení proměněným brejkem stanovil stav po dvou třetinách na 1:4. Chomutovu se podařilo zápas alespoň zdramatizovat. Na gól Heinische sice o pouhých 23 sekund později odpověděl Nouza, ale v 57. minutě Jíra a brzy nato Polodna dotáhli domácí na jednobrankový rozdíl. V závěru už hosté vedení udrželi a do tabulky si připsali zaslouženě tři body.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "V Chomutově mužstvo třiapadesát minut odehrálo vůbec nejlépe za dobu mého působení v Mladé Boleslavi. Kluci hráli zodpovědně a takticky velmi dobře. V momentě, kdy jsme vedli 5:2, ovšem Martin Piecha netrefil prázdnou bránu. Místo pojistky vedení jsme inkasovali třetí gól v oslabení a čtvrtý při power-play soupeře."

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav