BK MLADÁ BOLESLAV

HAVL. BROD – BK MB 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

10. 1. 2007
napsal Pavel Petr
BK Havlíčkův Brod

1:4

1:1, 0:2, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 7. Borovanský (Havel) - 11. Lipina (Jindra, Rozsíval), 32. Sýkora (Eiselt), 34. Lipina (Rozsíval, Majeský), 45. Sýkora (Eiselt). Rozhodčí: Trombík – Machálek, Škach. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1600.

BK Havlíčkův Brod

BK Mladá Boleslav

Šindelář – Bauer, Ťupa, Tondr, Výborný, Jindra, Majeský – Paroulek, Král, Kadlec – Eiselt, Sýkora, Beck – Sedlák, Lipina, Rozsíval – Nouza, Piecha, Gombár. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

Svěřenci Jiřího Režnara odjížděli do Havlíčkova Brodu v roli favorita a tu také stoprocentně potvrdili. Pravdou sice je, že už v 7. minutě šli domácí do vedení, jenže do přestávky stačili hosté vyrovnat, od začátku druhé třetiny udávaly tempo hry a zaslouženě zvítězili. Zkrátka a jednoduše, zkušenost pomohla Mladé Boleslavi k vítězství na ledě letošního nováčka. Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni domácí gólman Lukáš Hronek (přes inkasované góly chytal výtečně) a hostující útočník Tomáš Sýkora.

To v brance Mladé Boleslavi dostal příležitost Šindelář a ten už v 7. minutě kapituloval. Domácím k vedení pomohla přesilovka a také chybná rozehrávka hostujícího kapitána Krále v obranném pásmu. Po nich sice boleslavský gólman stačil vyrazil střely Jelínka a Havla, dorážka Borovanského si však již našla cestu do sítě – 1:0. Inkasovaná branka ovšem hosty nezaskočila a už v 11. minutě bylo srovnáno. To když Jindrovu přihrávku trefil ve vzduchu Lipina – 1:1. A od tohoto udávali tempo hry právě hosté. Svou převahu pak zužitkovali dvěma góly mezi 32. a 34. minutou. Nejprve se individuálně prosadil po vyhraném buly Sýkora a nadvakrát překonal Hronka – 1:2. O dvě minuty později zavezl kotouč po levé straně Rozsíval a po jeho přihrávce Lipina zblízka zvýšil na 1:3. Ve zbývajícím čase Mladá Boleslav kontrolovala průběh hry a když ve 45. minutě po přesné přihrávce Eiselta skóroval u levé tyče číhající Sýkora, bylo definitivně rozhodnuto – 1:4.

Ohlasy trenérů

Petr Novák, (Trenér HC Rebel Havlíčkův Brod): "Jsem ve funkci trenéra Rebelů zhruba měsíc, musím ovšem výkon hostujícího týmu vyzdvihnout. Zažil jsem zápasy s Chomutovem, Hradcem, Kometou a Ústím, Mladá Boleslav však u mě ze všech těchto týmů zanechala nejlepší dojem. Mladá Boleslav byla prostě a jednoduše v tomto utkání lepším týmem. Rozhodující roli přitom hrála zkušenost. Hosté se několikrát dostali do přečíslení a díky dobrému výkonu Lukáše Hronka bylo konečné skóre jen 1:4. Středočeši skutečně byli nejkvalitnějším soupeřem, se kterým jsem se za mého působení Havlíčkově Brodě setkal."

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Upozorňoval jsem hráče na to, že utkání vůbec nebude jednoduché. Havlíčkův Brod dostával v posledních utkáních málo branek a věděli jsme, že jsou to dobří bruslaři. Chtěli jsme hrát poctivě zezadu. I přes obdrženou branku jsme se naší zkušeností dokázali prosadit a utkání otočit. Skóre mohlo být o dvě až tři branky vyšší. Brankář Hronek ale podal skutečně výborný výkon."

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav