Slibně rozehraný zápas s Vítkovicemi nakonec starší dorostenci prohráli

napsal Vojtěch Drbohlav

1:3

0:0, 0:1, 1:2

HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 43. Kerda (Chládek, Dvořák) – 22. Malík (Kučera, Baláž), 44. Toman (Baláž, Tauwinkl), 47. Malík (Tauwinkl, Baláž). Rozhodčí: Kratochvíl – Blümel, Tasch. Vyloučení: 5:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 45. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Groh – Dlabola, Petržílka, Jirásek, Obrtlík, Linhart, Kalus, Chládek – Foerster, Kerda, Flynn, Moravčík, Křížek, Straka, Havelka, Kalaš, Outrata, Šípek, Dančišin, Dvořák

Daňa – Kaláb, Veřmiřovský, Ficek, Kubík, Kučera, Malík, Slíž, Bartek – Gřesík, Tauwinkl, Fridrich, Maxner, Šala, Baláž, Richtář, Blaško, Franz, Kosina, Raška, Toman

M l. B o l. – V pátek odpoledne byl na programu zápas, kterým započala druhá polovina nadstavbové skupiny A NOEN Extraligy staršího dorostu. Boleslavští byli sice v první třetině lepším týmem, jenže na začátku té druhé se hosté prosadili šťastným gólem a i přes to, že Bruslaři dokázali ve třetím dějství vyrovnat, si Vítkovice vzaly své vedení zpět a utkání dovedly zkušeně k zisku třech bodů. Šanci na nápravu mají Středočeši už v sobotu, kdy přivítají v malé hale od 12:45 slezský Třinec.

Utkání proti Vítkovicím začali Bruslaři lépe. Martin Dlabola zkusil uspět svou dělovkou od modré čáry, Matyáš Daňa ve vítkovické brance byl však pozorný. Neujaly se ani střely z hole Vojtěcha Outraty nebo Dušana Kerdy. Z mezikruží chtěl vstřelit úvodní gól utkání Jan Dvořák, puk ale tečoval mimo tři tyče Zack Malík. K brance Ostravanů si také sjel kapitán Bruslařského klubu Milan Dančišin, který se snažil zvednout kotouč nad vyrážečku hostujícího gólmana. Ten byl přijel ale do Mladé Boleslavi ve výborné formě.

Úvod druhé třetiny vyšel lépe hráčům ze třetího největšího města České republiky, kterým se také podařilo vstřelit šťastný gól. Nahození z hole Zacka Malíka neudržel Dominik Groh mezi betony a kotouč se došoural až za brankovou čáru. Tato branka přinesla ještě větší oživení na hře Vítkovic, které se staly lepším týmem. Blaškovu střelu ale boleslavský gólman vykryl. Na druhé straně dokázal při jedné z mnoha přesilových her Bruslařského klubu zamíchat Oscar Flynn a nadělal alespoň nějaké starosti Matyáši Daňovi.

Krátce před polovinou utkání nahrál Milan Dančišin osamocenému Zdeňku Křížkovi, jenž byl nepokrytý před brankou Vítkovic. Zkušený forward ale nedokázal sklepnout puk do odkryté branky soupeře. V té době jako by Bruslaři znovu ožili. Najednou zlepšili pohyb a více stříleli. Od modré vyprodukoval projektil Martin Kalus, po buly zkusil uspět Milan Kalaš, jenže žádný z domácích hráčů nedokázal vyrovnat stav utkání. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Dominika Groha Matěj Kučera, jenž střílel od modré čáry, jenže puk mezi tři tyče nezapadl. Před koncem druhé třetiny navíc Vítkovičtí trefili břevno domácí branky, ale branková konstrukce jen zazvonila. Po čtyřiceti minutách tak byli šťastnější hosté.

V úvodu třetího dějství dokázali Středočeši přeci jen vyrovnat. Projektil Michala Chládka od modré čáry nedokázal gólman Vítkovic zlikvidovat a k odraženému kotouči se následně dostal Dušan Kerda, který zkušeně objel branku a zakončil k pravé tyči. Po minutě a několika sekundách však Ostravští dokázali vrátit vedení zpět na svou stranu. Jako nůž máslem projel útočným pásmem Radim Toman a vychutnal si boleslavského brankáře.

Tato branka jako by hosty dostala zpět do tempa a ti se prosadili o chvíli později ještě jednou. Po skončení přesilové hry dokázali Vítkovičtí předvést pohlednou souhru. Jakub Tauwinkl poslal kotouč volnému Zacku Malíkovi, jenž se z pravého kruhu nemýlil a zamířil pod břevno domácí branky. Boleslavští se následně snažili bojovat a s výsledkem utkání něco udělat, jenže Vítkovice si závěr zápasu velmi zkušeně hlídaly a nedopustily žádný zvrat. Nepomohlo ani snažení Jana Dvořáka, který se několikrát zkoušel zmocnit kotouče v předbrankovém prostoru, nebo Oscara Flynna, jenž se chtěl dostat k dorážce. Vítkovičtí ve městě automobilů zvítězili mimo jiné zásluhou výborně chytajícího brakáře Matyáše a dvougólového Malíka. Bruslaři naopak mohou litovat deseti nevyužitých přesilovek.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Dvě třetiny se hrálo takřka na jednu bránu a měli jsme k dispozici deset přesilových her. Dvakrát jsme jeli sami na branku a jednou byla hostující dokonce úplně prázdná. Jenže z toho všeho jsme prohrávali 0:1 vlastním gólem. Ve třetí třetině už to byla z naší strany tak trochu křeč, a když se hosté dostali do vedení 2:1, bylo skoro po zápase. Naši hráči chtěli tak moc uspět, na zápas se hodně připravovali a soustředili, že to bylo možná až na škodu, protože byli přemotivovaní.