Předčasně ukončený zápas junioři vyhráli

napsal Michal Miškovský

8:2

1:1, 5:1, 2:0

HC Hvězda Praha

Branky a nahrávky: 10. a 39. Milotinský, 21. Krejčík, 23. a 35 Mišner (Zorkler), 29. Hodaň (Zorkler, Mišner), 44. Penniger (Velechovský), 45. Hodaň (Zorkler) - 15. Nacházel, 37. Hušek. Rozhodčí: . Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 90.

Hrubý (31. Tůma) - Unuk, O. Bílek, Penniger, Houser, Soukup, Martínek - Krejčík, Velechovský, Milotinský - Antončík, Protivný, Klaban - Zorkler, Hodaň, Klazan

Vokatý (21. Škubal, 41. Plaček) - Jantovský, Knesl, Beran, Strnad, Balcar, Němec, Nesnídal - Kotrba, Bílek, Nacházel - Hušek, Sýkora, Veselý - Slybdoit, Raiter, Kouřil - Culek, Černý, Hrubant

M l a d á B o l e s l a v - Ve třetím zápase během čtyř dnů se museli boleslavští junioři obejít bez několika opor. I přesto dokázali porazit pražskou Hvězdu vysokým rozdílem. Vítězství 8:2 se zrodilo především ve druhé třetině, kterou domácí vyhráli 5:1! Zápas byl sedm minut před koncem předčasně ukončen, protože se rozbila jedna tabulka plexiskla a muselo by se čekat příliš dlouho na opravu.

Soupisku domácích značně ovlivnil odjezd šesti hráčů v juniorském věku s “A“ týmem. Dalších šest juniorů odpočívalo a příležitost dostali hokejisté z třetí, čtvrté a páté formace, kteří nemají, podle slov trenéra Vidnera, zaručené místo v extraligovém kádru.

Poprvé se měnilo skóre po deseti odehraných minutách. Milotinský si nabruslil mezi kruhy a střelou bekhendem pokořil gólmana Hvězdy. O čtyři minuty později měli Pražané k dispozici dvojnásobnou přesilovku a v jejím závěru udeřili. Do prázdné brány zakončoval Nacházel.

Další příležitost měl v 17. minutě Raiter, ale zblízka neprotlačil puk pod betonem Hrubého za čáru. V poslední minutě úvodní třetiny byl před Hrubým volný Sýkora, ale tato akce gólem neskončila.

Boleslavským se povedl, stejně jako v minulém zápase, vstup do prostřední dvacetiminutovky. Vokatého vystřídal v bráně hostí Škubal a udržel čisté konto jen 50 vteřin. Krejčík si udělal prostor v útočném pásmu a poslal Boleslav podruhé do vedení, tentokrát 2:1.Ve 23. minutě zakončoval po kombinační akci do prázdné brány Mišner, přihrával Zorkler.

Další spolupráce Zorklera s Mišnerem skončila za dalších šest minut čtvrtou trefou. Tentokrát připravili gólovou pozici pro Hodaně. Do druhé poloviny přípravného duelu nastoupil do brány Tůma. Třetí útok Středočechů ve složení Zorkler – Hodaň – Mišner znamenal pro hosty vždy velké nebezpečí. První dva jmenovaní se dostali ve 32. minutě do přečíslení 2 na 1, ale Hodaň zakončoval mimo.

Zmiňovaná trojice připravila také pátý gól, dokonce v oslabení! V úniku se trefil Mišner. Ke slovu se dostali i hráči Hvězdy. V přesilovce snížil na 2:5 Hušek. Aby nezůstali domácí pozadu ve střílení gólů v početní výhodě, během přesilovky udeřili také. Mimo dosah Škubala zamířil Milotinský. Trefil se podruhé v zápase a upravil konečné skóre po druhé třetině na 6:2.

Produktivita domácích pokračovala i v poslední třetině. Další přesilovku využil Penniger ke zvýšení vedení na 7:2. Osmý gól přidal při hře čtyři proti čtyřem svou druhou brankou v zápase Hodaň.

V 53. a zároveň poslední minutě došlo ke kuriózní situaci. Rozbila se jedna plexisklová tabule a protože by hráči museli čekat příliš dlouhou dobu na opravu, rozhodčí zápas předčasně ukončil.