napsal Michal Miškovský

1:3

0:0, 0:3, 1:0

Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 49. Hrdlička (Milotinský, Protivný) - 27. Kedršt (Jágr), 28. Vařecha (Vondráček), 38. Mizerík. Rozhodčí: Veselý - Jecelín, Záhora. Vyloučení: 5:6, navíc Niko 5 minut + trest do konce utkání za krosček se zraněním. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70.

Hrubý (29. Tůma) - Jaroměřský, Maršík, F. Bílek, Malý, Soukup, Koumal - Chochola, Hrdlička, Milotinský - Antončík, Krejčík, Tondr - Chamrád, Zorkler, Loskot - Klaban, Protivný, Hodaň, Mišner, Houser

Sklíba - Diviš, Zákoutský, Vondráček, Přibyl, Haťas, Miko - Kopic, Bezděk, Vopálka - Jágr, Čanky, Vařecha - Peřina, Skalický, Kendršt - Mizerík, Lemfeld, Klíma - Hanousek

M l a d á B o l e s l a v - Přesně pět přípravných zápasů už odehráli junioři v rámci přípravy na nadcházející sezonu. Ten pátý ve čtvrtek, kdy do města škodovek zamířili liberečtí Bílí Tygři. Utkání rozhodly dvě individuální chyby ve prostřední dvacetiminutovce, když se hosté během necelé minuty prosadili hned dvakrát. Sečteno, podtrženo - tři výhry, dvě prohry. Všechny konfrontace se uskutečnily na domácím ledě Středočechů.

Zápas opět poznamenala nefunkčnost časomíry, když diváci viděli čas na světelné tabuli pouhé dvě minuty. V první šanci se objevil po pěti minutách liberecký Kendršt, ale zblízka gólmana Hrubého nepřekonal. Brankář domácích totiž včas položil svůj pravý beton na led. O chvíli později byl na levém křídle s pukem volný Hrdlička, tvrdě vypálil, nicméně ani on se nepřičinil o první změnu stavu.

V bráně se sice objevil kotouč po dorážce Milotinského z 10. minuty, jenže gól nemohl být uznán pro vysokou hůl útočícího hráče. Křížovka o první brance nebyla rozluštěna ani s pomocí dvou přesilovek, které měli k dispozici domácí v samém závěru úvodní třetiny.

Skóre se mohlo měnit v úvodu prostřední části hry. Ránu hostujícího Vopálky k tyči však Hrubý s vypětím všech sil vyrazil. Ujala se až dorážka Kedršta z krátké vzdálenosti ve 27. minutě. Střelec úvodního gólu snadno zakončoval do prázdné brány. Boleslavští krátce po obdržené brance inkasovali podruhé. Zaváhání obrany domácích využil Vařecha ke vstřelení druhé branky hostů. Tygři pohodlně drželi vedení 2:0, které si vypracovali během 40 vteřin.

Nedáš, dostaneš! Přesně to zafungovalo tři minuty před druhou přestávkou. Nejprve na straně domácích Chamrádovu střelu Sklíba s obtížemi vyrazil. Vzápětí se za obranu Středočechů dostal Mizerík a střelou “pod víko“ stanovil skóre po druhé třetině, 0:3

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili lépe Liberečtí, když se jim několikrát povedlo uzamknout soupeře ve svém útočném pásmu. Hrozivý čtyřgólový rozdíl odmítl ve 47. Vopálka. Na útočné modré se zmocnil puku, včas ho ale dojel Mišner a odvrátil nebezpečí. První gólový úspěch Boleslavských zařídil za dalších 120 vteřin Hrdlička, jenž propálil Sklíbu přesně mezi betony. Nutno dodat, že brankář Severočechů měl zakrytý výhled.

V závěru už se nic podstatného nestalo a Bílí Tygři narušili nováčkovi extraligy sérii tří vítězných zápasů v přípravě. Další přípravný zápas je na programu už zítra. Ve 14 hodin začne na malé hale duel s kladenskými juniory.

Jan Vidner, trenér BK Mladá Boleslav: "Zápas nám ukázal, že extraliga je o něčem jiném, než momentálně předvádíme na ledě. Celý zápas jsme se nemohli prosadit. Soupeř nás předčil v bojovnosti, dohrávání soubojů a agresivitě. Tři individuální chyby rozhodly o tom, že jsme 1:3 prohráli."