napsal Pavel Petr
SK Kadaň

2:3

2:2, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 8. Derfler (Žák, Spitzer), 18. Derfler (Žák, Spitzer) - 3. Hlouch (Beck), 17. Sýkora (Beck), 34. Jeslínek (Kadlec). Rozhodčí: Souček - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 11:10. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 310.

SK Kadaň

Hubl - Staněk, Spitzer, Pospíšil, Pulpán, Lašek, Hlubuček, Hlavatý, Růžička - Žák, Derfler, Postl - Stavenský, Hlusička, Metlička - Polanský, Heřman, Kajer - Zíka, Pražák, Hobl

Mařík - Výborný, Drábek, Všetečka, Jindra, Bauer, Kolda, Majeský, Štrach - Kadlec, Fadrný, Jeslínek - Gengel, Sýkora, Nouza - Beck, Hlouch, Kocák - Gombár, Koláček, Krupka

Hokejisté BK Mladá Boleslav potvrdili tentokrát roli favorita a na ledě SK Kadaň zvítězili 3:2 (2:2, 1:0, 0:0). Hostujícímu týmu přitom vyšel vstup do zápasu a už ve 3. minutě se radovali z vedení. Ve dvojnásobné přesilovce Boleslavští dokonale rozebrali bránící trojici a Hlouch po přihrávce Becka otevřel skóre. Odpověď domácích přišla v 8. minutě, kdy vše, co mu stálo v cestě, prostřelil Derfler a začínalo se znovu. A znovu to byli hosté, kteří šli do vedení. V 17. minutě se o to postaral po přihrávce Becka Sýkora.

Jenže radost z vedení vydržela hostům necelou minutu. Po střela Žáka se zblízka znovu prosadil Derfler. Naposledy se červené světlo rozsvítilo ve 34. minutě. K nelibosti domácích fanoušků to bylo za kadaňskou brankou. Spolupráci s Kadlecem zakončil Jeslínek a jak se později ukázalo, trefil svým gólem hostujícímu týmu tříbodový zisk.

Jindřich Setikovský (trenér Kadaň): Určitě jsme si za náš výkon nezasloužili prohrát. Neříkám že bychom měli vyhrát, ale bod by byl určitě zasloužený. Kluci podali bojovný výkon, v tomto ohledu jim nemám co vytknout. Časté vylučování hře moc neprospělo. Boleslav samozřejmě díky extraligovým hráčům dokáže sehrát kvalitní přesilovky. Když se téměř nehraje v plném počtu hráčů, těžko se vytváří souvislý tlak. Hráči také nevěděli, jaké zákroky budou nebo nebudou trestány. Když hráči neví, co si mohou dovolit, tak pak z toho vzniká guláš.

Jan Neliba (trenér M. Boleslav): Myslím si, že na začátek sezóny se hrál velice kvalitní zápas. I když se domácím nepovedlo bodovat, přesto podali bojovný výkon. O gól jsme byli podle mě lepší celou dobu zaslouženě.