BK MLADÁ BOLESLAV

DUKLA JIHLAVA - BK MB 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

17. 1. 2007
napsal Pavel Petr
HC Dukla Jihlava

5:2

1:0, 2:0, 2:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 30. a 31. Rytnauer, 13. Vaškovič, 51. Pekárek, 52. Bakus - 46. Zdráhal, 51. Sedlák. Rozhodčí: Skoupý - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 10:10, navíc Bauer (MB) 5 min.+trest do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1510.

HC Dukla Jihlava

BK Mladá Boleslav

Altrichter – Bauer, Ťupa, Kolda, Výborný, Majeský, Jindra, Tondr – Paroulek, Král, Kadlec – Eiselt, Sýkora, Beck – Sedlák, Lipina, Rozsíval – Nouza, Zdráhal, Gombár. Trenéři: Jiří Režnar a Per Haken.

Dukla sice uplynulý víkend inkasovala dvanáct gólů v Chomutově. Z debaklu se ale rychle otřepala a na domácím ledě dosáhla na vítězství. Po dvě třetiny byl výkon hostujícího týmu matný, boleslavští hokejisté chybovali v obraně a když se k tomu přidala zbytečná vyloučení, svítil po čtyřiceti minutách na ukazateli stav 3:0. Až v závěrečné části se svěřenci Jiřího Režnara stále více prosazovali. Jenže naráželi na výtečného Řehoře. Když navíc skórovali, přišla bleskurychlá odpověď soupeře.

Domácí otevřeli skóre při hře čtyři na čtyři. To Fiedler zpoza branky přihrával do ohně a Vaškovič, ač byl tísněn, dokázal trefit prakticky odkrytou branku – 1:0. V závěru první třetiny hosté nevyužili dvojnásobnou přesilovku trvající 52 sekund a to bylo pro další vývoj utkání nesmírně důležité. To nejpodstatnější se ale odehrálo v polovině zápasu. Na trestné lavici už seděl Kadlec, vzápětí putoval za katr také Ťupa a když Bauer neudržel nervy na uzdě, „vyfasoval“ k pětiminutovému trestu i trest do konce utkání, naskytla se domácím příležitost hrát v pěti proti třem, a to tři a půl minuty. A s výhodou si Dukla poradila znamenitě. Dvakrát se prosadil Rytnauer. Nejprve dorážel do boleslavské sítě střelu Bakule a vzápětí Altrichter kapituloval po další jeho střele zblízka -3:0. Až ve 46. minutě se radovali také hosté. Po vyhraném vhazování přihrával Král a Zdráhal střelou po ledě vrátil Boleslav do hry – 3:1. Po pěti minutách už ale bylo znovu v ochozech Horáckého stadionu veseleji. Po návratu z trestné lavice postupoval sám na boleslavskou branku Pekárek a sólový nájezd proměnil – 4:1. Už po patnácti vteřinách ovšem Sedlákl „vymetl“ horní růžek Řehořovy braky a snížil n 4:2. Ani Jihlavští ovšem s odpovědí neotáleli. Po dalších dvaadvaceti vteřinách prokličkoval boleslavskou obranou Bakus a uzavřel účet zápasu na konečných 5:2.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Pokud jde o střelbu, na střely jsme zvítězili 49:29 a jen v závěrečné části jsme například soupeře přestříleli poměrem 29:6! Jenže během celého zápasu jsme nedokázali trefit ani prázdnou branku. Do odkryté jihlavské klece nedokázali puk poslat Paroulek, Král, Zdráhal ani Kadlec. Z výčtu střel je pak patrné, že jsme zejména ve třetí třetině soupeře přehrávali. Jenže pokud už někdo mířil mezi tyče, Řehoř chytal výborně a naše pokusy zneškodnil. Zápas se zlomil v okamžiku, kdy po Kadlecovi putoval na trestnou lavici také Ťupa. Vzápětí neudržel nervy na uzdě Bauer, musel předčasně pod sprchy. Po jeho prohřešku se soupeři naskytla možnost hrát tři a půl minuty v pěti proti třem a to Jihlava využila ke vstřelení dvou branek. Suma sumárum rozhodly naše chyby v obraně a Bauerovo vyloučení."

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav