Junioři padli potřetí v řadě, v závěru utkání ale domácí Vítkovice ještě potrápili

22. 10. 2016
napsal Dominik Špringer
HC VÍTKOVICE RIDERA

4:3

2:0, 0:2, 2:1

Branky a nahrávky: 1. Hartmann (Raška, Malina), 20. Spratek (Šendera, Moravčík), 44. Spratek (Moravčík, Gabrhelík), 53. Kmošek (Raška, Malina) – 22. Krejčík (Marček), 22. Dančišin (Straka, Musliu), 59. Krejčík (Kuncek, Musliu). Rozhodčí: A. Kika – M. Hlavatý, R. Tošenovjan. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 156. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.

Daňa – Šendera, Veřmiřovský, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík, Malík Z. – Hartmann, Spratek, Blaško, Raška, Malina, Toman, Moravčík, Baláž, Kmošek, Kosina

Krofta – Linhart, Mašek, Uřídil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Benařík, Jindra

O s t r a v a - Po posledním zápase s Třincem, z které si mladoboleslavští hokejisté odvezli pořádný debakl zamířili tentokrát bojovat o další extraligové body do Ostrava, kde je čekal souboj s domácími Vítkovicemi a ani z tohoto utkání si Bruslaři na cestu domů žádné boly nepřibalily. Stejně jako v zápase s Oceláři, tak i nyní nevyšel juniorům vstup do zápasu, když hned z první akce vsítili domácí branku. Na další branku se muselo čekat až do závěrečné minuty, kdy Vítkovice navýšily své vedení. Bruslaři to však nezabalili a na začátku druhé třetiny zabojovalo a během jedné minuty bylo vyrovnáno. Tato skutečnost nalila mladoboleslavským hokejistům novou krev do žil a byli to právě oni, kdo měl ve druhé třetiny další brankové příležitosti, ale do kabin se odcházelo za vyrovnaného stavu. Lekce z produktivity pak ve třetí třetiny ukázali domácí, kteří se dostali znovu do vedení, přečkali další šance Bruslařů a přidali i čtvrtou branku. Junioři se však stále snažili zápas zvrátit, podařilo se jim ještě snížit na rozdíl jediné branky, ale na vyrovnání již nebyl čas.

Z úvodní třetiny neutekla ani první minuta a poprvé v zápase se radovali domácí hráči. Bohužel stejně jako v duelu s Třincem se Bruslařům vstup do zápasu nepovedl a rychle prohrávali. První třetina celkově patřila Vítkovicím, které měly další možnosti ke vstřelení branky, které se ovšem neujaly, a tak to byli mladoboleslavští hokejisté, kteří mohli před koncem první části hry vyrovnat, ale z jejich největší šance branka nepadla. Toho znovu využili domácí hokejisté, kteří ještě v první třetiny vstřelili druhou branku v zápase.

Bruslaři se však nesložili a druhá třetina patřila pouze jim. Hned v úvodu třetiny šel na trestnou lavici pykat jeden z domácích hokejistů, čehož využil Matěj Krejčík a snížil. Ještě v téže minutě byla radost juniorů ještě větší, to se totiž prosadil Milan Dančišin a bylo vyrovnáno.

Po rychlém vyrovnání byly Vítkovice evidentně vykolejeny a iniciativu hry ve druhé třetiny přebrali Bruslaři, kteří měli další šance na vstřelení branky. Ovšem ani Dančišin a po něm Musliu ve svých velkých šancích neuspěli, a tak se šlo do šaten za vyrovnaného stavu.

Ovšem tak musela rozhodnout závěrečná třetina, do které vstoupili lépe domácí hráči, kteří se po druhé v zápase dostali do vedení. Ani tento fakt mladoboleslavské hokejisty nezlomil a znovu se tlačili za vyrovnáním. Opět to byl Dančišin, který ve velké šanci neuspěl a krátce po něm ani střelec první branky Krejčík.

Nedáš, dostaneš se následně potvrdilo znovu. Vítkovice stejně jako před třetí brankou přežily velké šance Bruslařů a byly to právě ony, kdo udeřil a dostal se do dvoubrankového vedení. To už se navíc juniorům zvrátit nepodařilo. Šance sic přicházeli, ale Musliu a znovu Dančišin si vylámali zuby na domácím brankáři. V závěru zápasu svou druhou brankou snížil Matěj Krejčík, ale na vyrovnání již nezbyl čas, a tak junioři prohráli potřetí v řadě.