Junioři odehráli v Brně vyrovnaný duel, na Kometu nestačili až v nájezdech

napsal Vojtěch Drbohlav, Dominik Vaněk
HC Kometa Brno

4:3sn

1:1, 1:0, 1:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 13. Jajcay (Král, Ferda), 34. Horký (Král), 44. Havlát (Čejka, Trnka), rozh. náj. Horký – 12. Krejčík (Musliu), 41. Musliu (Mašek, Marček), 52. Peterka (Uřidil). Rozhodčí: Dědek – Čelechovský, Komínek. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 128. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3sn.

Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Král, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Hroudný, Ferda, Jajcay

Krofta – Linhart, Mašek, Uřidil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin,Krejčík, Veselý, Bednařík, Jindra

B r n o – Boleslavští junioři se v pátek večer představili v brněnské DRFG Aréně, kde se postavili velice silnému celku tamní Komety. V jihomoravské metropoli šli Bruslaři do vedení dokonce jako první, ale nakonec bylo skóre po šedesáti minutách 3:3. Nerozhodl ani formát prodloužení tři na tři, a tak rozuzlily duel samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější domácí. Boleslavští vstřelili všechny tři branky z přesilových der. Další utkání sehrají Středočeši o den později na Vysočině. V pravé poledne se představí proti Dukle Jihlava.

Úvodní minuty patřily domácímu celku, na svého soupeře ze středu Čech nastoupili hned od úvodního buly. Hned v první minutě také dostali možnost hrát přesilovou hru. Modrobílým se podařilo Boleslav zamknout v obranném pásmu, ale ani jedna ze střel si nenašla cestu až za Kroftova záda. Další přesilovku hráli domácí v minutě čtvrté, ta ale byla přerušena faulem na brněnské straně, a když se ve hře čtyři na čtyři provinil další ze svěřenců trenéra Pazourka, museli se po Jindrově návratu na led bránit komeťáci pouze ve třech. Tuto početní nevýhodu zvládli ovšem s bravurou, obětavě padali do střel, a Lukáš Dostál tak v brance neměl moc práce. Brňané se bohužel nedokázali vyvarovat dalších několika vyloučení a toho využili hosté. Ve dvanácté minutě ujel podél mantinelu Musliu a po jeho centru na brankoviště vznikl před Dostálem zmatek, ve kterém se nejrychleji zorientoval Matěj Krejčík - 0:1. Netrvalo dlouho a poskočit radostí si mohli také hráči na brněnské střídačce. Jen minutu po obdržené brance tečoval Královo nahození Andreas Jajcay, který vyrovnal - 1:1.

Do druhé třetiny vstupovali domácí sice pouze se čtyřmi bruslaři, na jejich hře to ale nebylo vůbec znát a dokonce se během oslabení dostali i k ohrožení Krofty v boleslavské brance. V průběhu druhé části pak dokázali vymýtit nešvar z první části, totiž časté vylučování a výsledek se brzy dostavil. Filip Král nahrál ve středním pásmu Luboši Horkému, který prošel přes modrou čáru jako nůž máslem a mezi dvěma obránci v modročerném dresu zavěsil puk přesně do levého horního rohu branky Středočechů - 2:1. Boleslav už se do konce třetiny na nic nezmohla. Kometa dobře bránila a od radosti ze tří bodů ji tak dělilo posledních dvacet minut.

Ve třetí části se vývoj utkání poněkud zdramatizoval. Nejprve v jednačtyřicáté minutě bleskově využil přesilovou hru Kroni Musliu. Na jeho branku ale odpověděli mladíci brněnské Komety akcí hodnou pověstné zlaté helmy. Aleš trnka poslal přihrávku od modré do rohu na Jakuba Čejku, ten z první našel přesným pasem mezi kruhy Roberta Havláta, který trefil přesně pravý horní růžek Kroftovy klece - 3:2. Hostům se ale bohužel podařilo osm minut před koncem vyrovnat. O vítězi utkání tak stále nebylo rozhodnuto. A když se tak nestalo ani prodloužení se dvěma vyloučeními, přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch se jako jediný mezi úspěšné exekutory zapsal střelou alá Robert Reichel v Naganu Luboš Horký, o vítězi tak bylo rozhodnuto. Kometa si připisuje do tabulky dva body.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): Jsme hlavně rádi za dva body. Dnes jsme nehráli úplně dobře. Z naší strany bylo v utkání hodně chyb. Naštěstí se nám podařilo uhrát remízu, která odpovídá vývoji utkání. V nájezdech nás podržel Lukáš Dostál. K tomu se našel i jeden střelec. Jsme rádi za výhru ale víme, že je co zlepšovat.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Myslím, že bod je pro nás dobrý. Jeli jsme do Brna s tím, že chceme bodovat. Možná jsme v určitých momentech měli blíž k výhře my, ale v jiných chvílích byl v této situaci soupeř. Rozhodly nájezdy. My jsme nedali gól, Brno ano. Nezbývá než pogratulovat. Ale musím kluky pochválit, předvedli dobrý výkon a remízu si zasloužili.