Junioři nestačili dohnat náskok Jihlavy, padli těsně 1:2

napsal Zdena Bobková
HC Dukla Jihlava

2:1

1:0, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 17. Maštera (Hrabaň), 25. Maštera (Geier) – 57. Dančišin (Bednařík, Marček). Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Brož – Pospíchal, Pražák, Srnský, Váňa, Kadlec, Hrabaň, Krtek – Maštera, Hendrych, Heinrich, Mejzlík, Berka, Peschout, Geier, Kraučuk, Rezek

Krofta (25. Groh) – Linhart, Mattis, Mašek, Uřidil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu,Toth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Bednařík

J i h l a v a – Boleslavští junioři vyrazili na svůj víkendový trip venkovních zápasů do Brna a do Jihlavy. Zatímco v zápase v jihomoravské metropoli získali po tuhé bitvě bod z prohry v nájezdech, z Jihlavy se vrací z prázdnou. Domácí celek využil v závěru první třetiny dvojnásobnou přesilovku a ujal se vedení a svůj druhý gól přidal na začátku té druhé. V ten moment navíc Boleslav vystřídala gólmany a Kroftu nahradil Groh. Boleslav se snažila s nepříznivým skóre něco udělat, ale její první gól přišel možná až příliš pozdě. V čase 56:14 se trefil Milan Danšičin. A jak se později ukázalo, byl to jediný přesný zásah Středočechů v tomto utkání.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): Průběh utkání byl podobný jako v předchozím zápase s Libercem. Soupeř měl nějaké šance, ale myslím si, že jsme hráli lépe než v předchozím utkání. Do toho snižujícího gólu jsme hráli velice dobře, poté to bylo trošku divoké z naší strany, ale podařilo se nám to uhrát.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): My jsme z výkonu zklamaní. Po dobrém utkání v Brně jsme chtěli v Jihlavě uspět a bodovat. I když jsme se ve třetí třetině přibližovali vyrovnání. Bohužel naše hra v prvních dvou třetinách nebyla dobrá a můžu soupeři jen pogratulovat.