Junioři nezvládli závěr zápasu se Slavií, z Prahy jedou bez bodu

napsal Vojtěch Drbohlav, Martina Kramerová
HC Slavia Praha

5:3

0:1, 2:2, 3:0

Branky a nahrávky: 23. Kohút (Heldák), 35. Šteiner, 57. Netolický (Furch, Hradil), 58. Mareček (Šmerha, Furch), 60. Hradil – 5. Dančišin (Marček), 22. Krejčík (Dančišin), 34. Peterka (Mašek, Veselý). Rozhodčí: Souček – J. Svoboda, Štětina. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 34. Střely na branku: 42:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 5:3.

Šorf (41. Vacula) – Zderadička, Chvála, Chládek, Valík, Novák, Krásný – Šmerha, Kohút, Furch – Matějka, Šteiner, Heldák – Hradil, Mareček, Šergl – Netolický, Patočka, Kolouch

Groh – Linhart, Mattis, Mašek, Uřidil, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Straka, Dančišin, Krejčík, Flynn, Veselý, Bednařík, Jindra

P r a h a – Velké překvapení se zrodilo v pražském Edenu v pátek večer. Junioři Mladé Boleslavi zde ještě v 57. minutě vedli 3:2, jenže závěr naprosto nezvládli a nakonec prohráli 3:5. Předposlední Slavia se vzchopila a díky heroickému závěru utkání ovládla. Bruslaři se naopak propadli na 11. místo v tabulce. V sobotu v poledne je čeká zápas v Kladně.

Hráči se nestačili na ledové ploše ještě ani pořádně rozehřát a Šorf už lovil kotouč ze své klece. V 5. minutě se po Marčekově ráně od modré dostal ke kotouči Milan Dančišin a poslal hostující Bruslaře do vedení.

Domácí se sice snažili vyrovnat, srážely je ale vlastní neproměněné šance a vyloučení. Druhou periodu odstartoval znovu lépe hostující celek. V čase 21:04 se nabízené příležitosti chopili ve vlastním oslabení Středočeši a Šorf po střele Matěje Krejčíka znovu kapituloval.

Na boleslavský gól však přišla zhruba o minutu později sešívaná odezva. Po Heldákově střele doklepl kotouč do soupeřovy sítě Dávid Kohút a Slavia snížila na rozdíl jediné trefy.

Větší klid na hole Bruslařů dodal zelenočernému celku ve 34. minutě Lukáš Peterka, který zakončil krásnou individuální akci tvrdým projektilem z pravého kruhu. Sešívaní se nenechali srazit a o chvíli později přišel rychlý kontr. Odražený puk uzmul před hostující svatyní David Šteiner a znovu dostal Slavii na dostřel.

Takřka po celou dobu závěrečného dějství slávisté bušili na vrata vyrovnání. Odměny za své úsilí se dočkali doslova za pět dvanáct. V 56. minutě červenobílí junioři předvedli krásnou akci, která skončila vyrovnání. Po levé straně kluziště se prohnal Furch, který následně naservíroval puk nepokrytému Lukáši Netolickému. Ten nádhernou střelou pod víko propálil Groha.

A sešívaní makali dál. O minutu a vteřinu později zaměstnali hostujícího brankáře Furch se Šmerhou. Puk se následně dostal do mezikruží, kam si nabruslil Aleš Mareček a nekompromisně zavěsil.

Fantastický obrat Slavia dokonala ještě v samotném závěru, v němž pečetil vítězství střelou do prázdné branky Aleš Mareček.

Přestože sešívaní v duelu s Bruslaři neustále dotahovali, podařilo se jim v hodině dvanácté takříkajíc "kopnout do vrtule" a vývoj utkání zcela obrátit ve svůj prospěch.

Na vítězství měl lví podíl Aleš Mareček, který nejprve poslal Slavii do vedení 4:3, a poté přidal i závěrečnou gólovou tečku. Díky ní slávističtí junioři vyhráli 5:3 a nechali Boleslav odjet bez jediného bodu.

Petr Novák (HC Slavia Praha):„Zápasy se už trochu blíží tomu, co trénujeme. I když občas děláme velké chyby. Dneska jsme hráli docela dobrý zápas. Až na výpadek v druhé polovině první třetiny, kdy jsme se po gólu nechali trochu zatlačit a hráli bázlivě. Pak se nám docela dařilo, ale nedokázali jsme vstřelit branku. Ve třetí třetině nám to tam konečně spadlo. Až na ten výpadek jsme za zápas kluky pochválili. ”

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): „Domácí si šli trpělivě za svým. My jsme promrhali náskok. Slavii musíme pogratulovat za dobrý výkon a k tomu, že dokázali hrát až do konce. Soupeř získal zaslouženě tři body, my si je tentokrát nezasloužili.”