BK MLADÁ BOLESLAV

Junioři ve vyhecované dohrávce 33. kola jasně uspěli proti Slavii

31. 1. 2017
napsal Michal Konvalina
BK Mladá Boleslav

7:3

2:0, 1:2, 4:1

HC Slavia Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 6. Krejčík (Marček, Mašek), 12. Flynn (Kalaš, Prokop), 36. Jindra (Kalaš, Prokop), 42. Horský (Kuncek), 53. Kuncek (Outrata, Linhart), 56. Veselý (Flynn), 56. Kuncek (Peterka) – 22. Kolouch (Mareček), 29. Mareček (Šmerha, Zderadička), 51. Netolický (Furch). Rozhodčí: Veselý – T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 11:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 52. Střely na branku: 34:42. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 7:3.

BK Mladá Boleslav

Groh – Linhart, Mašek, Chujac, Horský, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík (C), Flynn, Outrata, Veselý, Jindra

HC Slavia Praha

Šorf – Zderadička (C), Novák, Valík, Melovič, Chvála, Rittig – Matějka, Martínek, Netolický, Kolouch, Šergl, Šmerha, Hradil, Mareček, Kohút, Furch

M l. B o l. – V poslední lednový večer se v Mladé Boleslavi hrál odložený zápas 33. kola juniorské extraligy, ve kterém došlo na souboj týmů z druhé poloviny tabulky. Domácí Bruslaři totiž vyzvali pražskou Slavii, která byla ještě o dvě příčky za nimi. V první třetině domácí předvedli sebejistý výkon korunovaný dvěma trefami. V prostředním dějství se sice hosté dostali více do hry a postupně dorovnali skóre, boleslavští junioři ale třetí brankou vrátili vedení na svou stranu. Ve třetí třetině zápas ještě více vyhrotila bitka, domácí si ale svůj náskok pohlídali a povedlo se jim ho ještě zvýšit, slaví tak poměrně jasnou výhru.

Utkání začalo v poměrně vlažném tempu, první střelecké pokusy měli domácí, ani Linhart, ani Flynn však bránu netrefili. Pak se do šance dostali i hosté, Šmerhův průnik ale, stejně jako akce Muslia na druhé straně, úspěch neslavil. První vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat, Kroni Musliu byl potrestán za podražení. Jeho trest ale ještě ani neuplynul a vylučovalo se i na druhé straně. Po Musliově návratu na led navíc domácí v pokračující přesilovce skórovali, když ránu Davida Marčka tečoval kapitán Matěj Krejčík. Bruslaři dostali početní výhodu i potom, Furchovo vyloučení ale nedokázali potrestat. Druhou branku přesto vstřelili, na konci rychlého útoku vedeného z pravé strany byl Oscar Flynn. Po dvou inkasovaných brankách se osmělili i hosté, Groh však jejich výpadům úspěšně odolával. Konec první třetiny byl poznamenán hned třemi tresty, gól jsme už ale neviděli.

V úvodu druhé části, když se všichni hříšníci z první třetiny vrátili do hry, měli Bruslaři výhodu další přesilovky. Tu ale nevyužili, ba naopak, ve čtyřech hrající Slávisté snížili. Daniel Kolouch dorazil za Grohova záda vyražený puk po Marečkově střele a vstřelená branka byla pro Pražany ohromnou vzpruhou. Ti se postupně chopili otěží zápasu a měli více ze hry, dlouhou dobu jim ale Dominik Groh v domácí kleci odolával. Svých několik šancí však nevyužili ani domácí a byli za to potrestáni, Jindra byl vyloučen za sekání. Jeho pobyt na trestné lavici ale netrval dlouho, hned pět sekund po vhazování se další dorážkou prosadil Aleš Mareček a srovnal stav skóre. Domácí si vybrali oddychový čas, stále se jim ale nedařilo soupeře přehrát. Povzbudil je až kapitán Krejčík, který se pustil do ostré výměny názorů s Tomášem Šmerhou, za což byli oba vyloučeni. Bruslařský klub ale měl výhodu jednoho muže v poli, za držení šel rovněž na dvě minuty pykat Novák. Početní výhodu sice domácí nevyužili, těsně po jejím konci ale předvedli parádní akci a Jan Jindra se trefil z pravé strany přesně k tyči. V závěru prostřední třetiny se sice Slávisté opět dostali do hry, Groha ale nedokázali překonat ani v přesilovce a i po 40 minutách tak domácí vedli.

Do třetí části domácí vstoupili skvěle a hned v úvodu vstřelil branku dorostenec Matouš Horský. Následovala vyloučení na obou stranách, domácí si ale hlídali dvoubrankový náskok a dál se pokoušeli jej navýšit. To se ale nepovedlo, naopak z nenápadné akce na levé straně snížil Lukáš Netolický a dostal Slavii na rozdíl jediné branky. O rychlou odpověď se ale postaral Luděk Kuncek a zase to bylo o dva góly. Boleslavští se dál tlačili do branky a to eskalovalo nepřehledným závarem, po kterém krosčekoval jednoho z domácích hráčů David Novák a Vojtěch Outrata se jal mstít svého spoluhráče, takže jsme byli svědky pěstního souboje. Pro oba aktéry tím utkání skončilo. Bruslaři pak navíc využili přesilovku udělenou právě za ten zmiňovaný Novákův krosček, prosadil se Jiří Veselý. Hned po něm se navíc podruhé v utkání mezi střelce zapsal Luděk Kuncek, který uzavřel gólový účet zápasu a podtrhl vítězství Bruslařů.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): "Měli jsme dobrý vstup do utkání, vedli jsme 2:0 a byly tam i další šance na to, abychom soupeři odskočili na tři, čtyři góly. Bohužel pak se zase projevila ta naše povaha či co, zahrávali jsme si, nechali jsem si dát gól v přesilovce i v oslabení a soupeř ten zápas rázem vyrovnal. Měli jsme však dobrý závěr zápasu, kdy jsme dali dva slepené góly. Byl to druhý zápas za sebou, což se počítá. Teď pojedeme ven a budeme chtít získat nějaké body i tam."

Petr Novák (HC Slavia Praha): "V našem podání byly dobré dvě třetiny, sice jsme prohrávali, ale dostali jsme se z toho. Ve třetí třetině už jsme odešli, Boleslav ji hrála skvěle a my ji nezvládli. Domácí hráli skvěle a v té třetí třetině to ukázali."