Junioři ve vyhecovaném zápase padli s Kometou vysoko 3:7

napsal Michal Konvalina

3:7

1:3, 1:3, 1:1

HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 12. Krejčík (Musliu, Dančišin), 30. Outrata (Kalaš, Straka), 58. Outrata (Flynn, Horský) – 18. Kratochvíl, 18. Hasoň, 20. Horký (Mlynář, Zábranský), 21. Havlát (Horký, Mlynář), 25. Škvrně (Sedláček, Dymáček), 35. Čejka (Střondala, Hasoň), 49. Kratochvíl (Šnajnar, Škvrně). Rozhodčí: Škrobák – Horažďovský, Marek. Vyloučení: 11:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 27:44. Průběh utkání: .

Krofta (21. Groh) – Linhart, Mašek, Uřidil, Horský, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Planý, Kuncek, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík (C), Flynn, Outrata, Veselý, Jindra

Dostál (Krček) – Šnajnar, Slabý, Sedláček, Zábranský, Jeřábek, Kowalczyk – Havlát, Svoboda, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Dymáček, Kratochvíl (C), Střondala, Jaycay

M l. B o l. – V předvečer zápasu elitních týmů Boleslavi a Brna se spolu střetly juniorské výběry obou klubů. Šlo o souboj celků z opačných pólů tabulky, domácí Bruslaři byli před zápasem na 15. příčce, naopak Kometa si hýčkala druhé místo v tabulce. Hosté z Moravy potvrdili výbornou formu z poslední doby a vyhecované utkání plné trestů a strkanic vyhráli jasně 3:7.

V úvodních zhruba 10 minutách zápasu se hrál ofenzivní hokej a oba týmy se snažily tlačit dopředu. Žádná vyložená šance ale k vidění nebyla. Ve 12. minutě byl vyloučen Libor Zábranský a spustil tím doslova lavinu branek. Už o přibližně 20 sekund později totiž Zábranského vrátil na led domácí kapitán Matěj Krejčík, který využil Musliovu nahrávku zpoza brány a překonal Dostála. Vzápětí navíc domácí dostali k dobru další početní výhodu, když se nedovoleným bráněním provinil hostující zadák Kowalczyk. Druhé oslabení v krátkém sledu ale Brňané ubránili a naopak potom sami udeřili. Po 16 minutách hry byli současně vyloučeni Jakub Planý a Tomáš Mlynář, kteří byli nejaktivnějšími aktéry hromadné strkanice v domácím obranném pásmu. Hra 4 na 4 Kometě zjevně svědčila, protože v tomto úseku utkání se hosté prosadili hned dvakrát. Nejprve na branku Krejčíka odpověděl kapitán hostí Petr Kratochvíl a 43 sekund po něm se podobně, taktéž ze samostatného úniku, prosadil i Jan Hasoň. Ani po návratu obou hříšníků na led ale brněnští junioři nepolevili a 40 sekund před sirénou se trefil ještě Luboš Horký, který podtrhl obrat svého týmu a zvýraznil vedení moravského celku.

Do druhé části sice Kroftu mezi tyčemi Bruslařského klubu nahradil Groh, ani on ale dlouho neodolával. Hned v první minutě prostředního dějství se trefil Robert Havlát a Kometa navázala na trhák v závěru úvodní třetiny. Nedlouho po něm navíc náskok Brna ještě zvýšil Marek Škvrně. Domácí ale nesložili zbraně, a ačkoli nevyužili početní výhodu, povedlo se jim skórovat zásluhou Vojtěcha Outraty. Kometa si ale záhy vzala náskok čtyř gólů zpět, po krásné výměně puku se Střondalou vymetl Jakub Čejka horní růžek Grohovy brány. Do konce prostřední části pak již branka nepadla, sudí ale rozdali plno trestů. Na trestnou šli po velké strkanici Škvrně z Brna a domácí Marček s Flynnem, Pak byl ještě vyloučen Sedláček a v samém závěru po dalším souboji šli na dvě minuty sedět i Kroni Musliu a Petr Kratochvíl.

Třetí třetina už tolik vzrušení nenabídla, hra byla hodně kouskována a dlouhou dobu se hrálo v jiném než plném počtu hráčů. I nadále však byla aktivnější hostující družina, která se tlačila do zakončení a často střílela. Také se jí podařilo vstřelit další branku, druhý gól v zápase zaznamenal kapitán hostí Petr Kratochvíl, který využil nedůrazu obrany a bekhendem překonal Groha. Velikou šanci pak měl brněnský Střondala, bránu ale po svém úniku netrefil. Následovala další vyloučení na obou stranách, po kterých padl závěrečný gól zápasu. Vojtěch Outrata vyšel ze závaru v brankovišti jako vítěz a dokázal dotlačit puk na místo určení. V závěru mohl ještě navýšit vítězství Komety Čejka, po Hasoňově pasu ale samostatný únik zakončil jen do chráničů Groha.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): "Začali jsme vlažně a prohrávali jsme, když jsme dostali branku v oslabení. Od té doby jsme se ale zvedli. Kluci podali výborný, aktivní a týmový výkon, chodili jsme do brány a celkově jsme odehráli výborný zápas."