Junioři prohráli v Liberci dvěma inkasovanými góly ve třetí třetině

napsal Vojtěch Drbohlav
Bílí Tygři Liberec

2:0

0:0, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 43. Beran (Jursa), 60. Janele. Rozhodčí: Veselý – Hejl, Maštalíř. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 78. Střely na branku: 29:20. Průběh utkání: 2:0.

Polášek – Turek, Klinger, Benák, Korecký, Husa, Starosta – Pokorný, Janele, Průžek, Vlach, Rubeš, Beran, Wiencek, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Chlum, Bělohorský

Groh – Linhart, Mattis, Mašek, Uřídil, Chujac, Šanko, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Peterka, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Kerda, Planý, Jindra

L i b e r e c – Junioři Mladé Boleslavi i Liberce už jen dohrávají základní část. Do play-off totiž nepostoupí a sestoupit z DHL Extraligy juniorů nemůže žádný tým. Bruslaři dlouho drželi na severu Čech bezbrankový stav, ale Bílí Tygři se ve třetí třetině dvakrát prosadili, což rozhodlo o tom, že můžou mít důvod k radosti.
Úvod utkání byl z obou stran opatrný. Postupně ale tempo stoupalo a v první třetině měli více ze hry domácí Tygři. O první větší rozruch před brankou Groha se postaral Nezbeda, který se pokusil po rychlém objetí branky zasunout puk za tyčku. Brankář hostů byl ale připraven, stejně tak jako o několik okamžiků později, když kryl pumelici Bělohorského z mezikruží.

Centimetry dělily Liberec od vedoucí branky v jedenácté minutě, kdy Janeleho střela zápěstím orazítkovala tyčku boleslavské branky. Stejný hráč se v závěru třetiny řítil na Groha, ale i tentokrát byl hostující brankář úspěšnější.

Do druhé třetiny vstoupili naopak aktivněji hosté a liberecká obrana se měla co ohánět. Ovšem brankář Polášek předváděl, stejně jako jeho protějšek, velmi spolehlivé zákroky. Překonat ho nedokázal z dobré pozice střílející Musliu, ani Straka, na kterého zívala poloodkrytá branka. Ani jeden z týmů branku vstřelit nedokázal, i druhá perioda tak skončila bez branek.

Vstup do třetí části už ale branku přinesl. Ve čtyřicáté třetí minutě se po skrumáži v mladoboleslavském brankovišti nejlépe zorientoval Lukáš Beran a zametl puk do sítě. Následně si Liberečtí dokázali vytvořit několik minut trvající tlak, ale Groh druhý puk za svá záda nepustil.

V poslední desetiminutovce zápasu hosté několikrát zamkli Bílé Tygry v pásmu, ale domácí obrana byla pozorná, případně zasáhl Polášek, jako například při průniku Veselého. Na druhý gól si tak diváci museli počkat až do úplného závěru. Deset vteřin před koncem se do prázdné mladoboleslavské branky trefil Albert Janele a definitivně přisoudil všechny body domácím.